301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 14:23
 
2 Serayı 5 yılda 17 seraya çıkardılar
Yaşam Haberi
2 Serayı 5 yılda 17 seraya çıkardılar

2 Serayı 5 yılda 17 seraya çıkardılar

 

Tuna İŞLEYEN 

 

 

 

 KÜTAHYA’nın Tavşanlı ilçesinde evli ve 2 çocuk annesi Havva Özdemir (43), genç çifti projesinden aldığı destekle son 5 yılda 2 olan sera sayısını 17’ye yükselterek domates, biber, salatalık ve patlıcan yetiştirmeye başladı. Yaklaşık 6 bin 400 metre karelik kapalı alanda her mevsim ürün yetiştirdiğini ifade eden Özdemir, “Devletten aldığımız destek ile işimizi büyüttük. Bin metrekare sera kurduk ve onu daha da büyüterek 2 serayı 17 seraya çıkardık” dedi.

 

 

Tavşanlı ilçesine bağlı Kuruçay beldesinde oturan Havva Özdemir, 2 serada domates ve biber yetiştirmeye başladı. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ‘genç çiftçi’ projesine dahil olan Özdemir, devletten aldığı destekle önce sera sayısını 17’ye, yetiştirdiği ürünlere de salatalık ve patlıcanı ekledi. Son 5 yılda 17 serada yaklaşık 6 bin 400 metre karelik kapalı sahip olan Özdemir, işini severek yaptığını söyledi. 

Devlet desteği sayesinde üretimlerini arttıracak geçimlerini bu yolla sağladıklarını kaydeden Havva Özdemir, “Beldede 2 serada domates, biber, salatalık, patlıcan gibi birçok ürün yetiştiriyoruz. Devlet önümüzü açtı. Devletten aldığımız destek ile işimizi büyüttük. Aldığımız destek ile bin metrekare sera kurduk ve onu daha da büyüterek 2 serayı 17 seraya çıkardık. Şu anda 6 bin 400 metre kare kapalı alanda her mevsim ürün yetiştiriyoruz. Kazancımız Allah'a şükür yetiyor ve artıyor bile. Her istediğimizi alıyoruz. Ben yetiştiriyorum, eşim de pazara götürerek yetiştirdiğimiz ürünleri satıyor. İşimi severek yapıyorum ve herkese de tavsiye ediyorum. Sıcak havalarda biraz zor oluyor, ancak severek yaptığım için işimizi zor gelmiyor. Bir kız bir de erkek çocuğum var. Onlara da tavsiye ederek üretimde bulunmalarını istiyorum. Başkasının işinde çalışmaktansa kendi işini severek yapıyorsun” dedi.  

 

 

Asım Özdemir de eşine her zaman destek olduğunu belirterek, “Eşimin ürettiği ürünleri pazarda satarak evinin geçimini sağlıyoruz. Devletimizden aldığımız destek bize geçim kapısı oldu. Yeni projelerle bu işleri daha da büyütmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2, Serayı, 5, yılda, 17, seraya, çıkardılar,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı