301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Ağustos 2020 - Çarşamba 11:18
 
Arkeoloji mezunu Arkeoloji Çay evi açtı yoğun ilgi gördü
Kültür Haberi
Arkeoloji mezunu Arkeoloji Çay evi açtı yoğun ilgi gördü

Arkeoloji mezunu Arkeoloji Çay evi açtı yoğun ilgi gördü

Tuna İşleyen  /  GÖRÜNTÜLÜ


Arkeoloji Bölümü mezunu olan Mehmet Ali Kocabaş, memleketi Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde ‘Arkeoloji Çay Evi’ açarak arkeolojiyi tanıtıyor. 
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Bölümü mezunu Mehmet Ali Kocabaş,Dumlupınar Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimi almaya başladı. Bu sırada hem eğitimine hem de açmış olduğu Arkoloji Çay evinde işlerini devam ettiren Kocabaş, müşterilerinin daha çok arkeologlar olduğunu kaydederken zaman zaman define merakı olanların da geldiğini söyledi. 
Arkeolog olması nedeniyle, işyeri olan çay ocağında gelen müşterilerine arkelojiyi sevdirmeye çalıştığını ve sosyal medya hesaplarından da soru cevap şeklinde anlatımlarda bulunduğunu belirten Arkeolog Mehmet Ali Kocabaş, " Açmış olduğum çay evi aynı zamanda arkeolojiyi merak eden öğrencilerin de uğrak yeri oldu. Çeşitli deneysel arkeoloji adı altında, eserlerin imitasyonları ile çay ocağına gelen öğrencilere ve müşterilere neyin ne olduğunu anlatarak, eser kaçakçılığın da ne kadar kötü olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Sevdiğim işi yapıyorum ve bundan da çok memnunum" dedi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arkeoloji, mezunu, Arkeoloji, Çay, evi, açtı, yoğun, ilgi, gördü,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı