Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
21 Eylül 2016 - Çarşamba 13:49 Bu haber 4370 kez okundu
 
Arkeoloji mezunu çay ocağı açtı
Kültür Haberi
Arkeoloji mezunu çay ocağı açtı

Tuna İŞLEYEN/TAVŞANLI (Kütahya), (DHA)-

ANKARA Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Bölümü mezunu Mehmet Ali Kocabaş, memleketi Kütahya'nın Tavşanlı İlçesi'nde 'Arkeoloji Çay Evi' adlı işyeri açtı. Çay ocağında kitaplar koyan Kocabaş, kitap okuyan müşterilerine içtikleri ikinci çayı ücretsiz veriyor.
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Bölümü'nden bu yıl mezun olan Mehmet Ali Kocabaş, bir hafta önce Tavşanlı'da çay ocağı açtı. Kavaklı Mahallesi Odunpazarı Sokak'taki çay ocağına 'Arkeoloji Çay Evi' adını veren Kocabaş, masalara da çeşitli roman ve hikaye kitapları koydu. Kitap okuyan müşterine içtikleri ikinci çayı ücretsiz verdiği belirten Mehmet Ali Kocabaş, şöyle konuştu:
"Okuldan bu yıl mezun oldum. Henüz mesleğimle ilgili bir işe giremedim. Boşta kaldığım bu süre içerisinde kendime bir meşgale sağlamak niyeti ile bu işyerini açtım. Arkeolog olduğum için 'Arkeoloji Çay Ocağı' ismini bu şekilde uygun buldum. Ancak bu işyerini açtıktan sonra bazı müşterilerimiz tarafından çok tuhaf sorular yöneltilmeye başlandı. Mesela kayanın üzerinde ayak izi varmış bunun hangi anlama geldiğini sorup, ardından da kendileri bunlara tuhaf cevaplar veriyor. Benim isteğim buraya gelsinler çay içsinler, merak ettikleri tarihi bilgiler sorsunlar, burada bulunan kitapları okusunlar."

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arkeoloji, mezunu, çay, ocağı, açtı,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı