301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Ekim 2020 - Perşembe 13:54
 
Cumhurbaşkanlığından 4.6 Milyon Tl Proje Desteği
Gündem Haberi
Cumhurbaşkanlığından 4.6 Milyon Tl Proje Desteği

Cumhurbaşkanlığından 4.6 Milyon Tl Proje Desteği

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Uygulama ve Araştırma Merkezinin (KUYAM) oluşturduğu proje, T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından kabul edildi. KUYAM’ın projesine 4 milyon 636 bin lira destek sağlanacak. 

KSBÜ- KSBÜ tarafından T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına sunulan Araştırma Altyapısı Proje başvurusu kabul edildi. Projeye 4 milyon 636 bin TL destek sağlanacak. Proje yürütücülüğünü Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu yapıyor.

KUYAM’IN TEKNİK ALTYAPISI GELİŞTİRİLECEK

KUYAM teknik altyapısının geliştirilmesi hedeflenen ve kabul edilen projede “Moleküler Tıp”, “Kök Hücre ve Hücre Kültürü”, “Biyo-inovatif Teknolojiler” ile “Adli Bilimler ve Toksikoloji” alanlarında altyapı ve cihaz parkurunun genişletilmesi amaçlanıyor.  

Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cansu Özbayer altyapı ve cihaz parkurunun neden genişletilmesi gerektiği ile ilgili, “Sağlık alanında nitelikli araştırmaların yapılabilmesi, hastalıkların moleküler temelleri ve hedefe yönelik tedavi stratejilerinin geliştirilebilmesi için; moleküler, hücresel ve biyo-inovatif yaklaşımlara ihtiyaç duyuluyor.” dedi. 

Danışman Özbayer projede emeği geçen araştırmacılara ve KUYAM ekibine teşekkür etti.

KUYAM ALTYAPISI EVRENSEL DÜZEYDE VE GÜNCEL OLACAK

Bu proje ile KUYAM altyapısı evrensel düzeyde ve güncel olacak. Böylelikle, araştırma yapmak isteyen tüm araştırmacılara gerekli olanaklar sağlanmış olacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanlığından, 4.6, Milyon, Tl, Proje, Desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı