301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Kasım 2020 - Salı 13:12
 
Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanlığı mesajı
Gündem Haberi
Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanlığı mesajı

"Türkiye Cumhuriyet’imizi çağdaş değerleriyle kuran, partimizin kurucu Genel Başkanı Ulu Önderimiz  Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü her 10 Kasım'da olduğu gibi bugün, aramızdan ayrılışının 82. Yıldönümünde saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz.  

 

Atamız, ‘Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ diyerek sonsuza kadar yaşatmak üzere Cumhuriyeti, ilk ve devrimlerini bizlere emanet etmiştir.

 

Her ne kadar Cumhuriyet ilke ve devrimleri yok sayılarak tek adam iktidarı ve hanedanlığa dayalı, halka hesap vermeyen Saray  rejimi inşa edilmek istense de nasıl İstanbul’daki saray saltanatına son verildiyse, Atatürk’ün Cumhuriyet gençliği Ankara’daki saray saltanatına da son verecektir.

 

Ülkemizin her köşesi, dağları ormanları, ovaları, dereleri, yaşam kaynaklarımız işgal edilse ve geleceğimiz birkaç yandaşa ipotek edilmek istense de, bu çetelere ve yandaşlarına bu ülkeyi yağmalatmayacağız.

 

Bugün atamızın emaneti olan Bu onurlu mücadelemizi şimdi biz veriyoruz yarın da bizden sonraki kuşaklar verecektir.

 

Cumhuriyet Halk Partisi olarak aramızdan ayrılışının 81. Yıldönümünde atamızın acısını ilk günkü gibi kalbimizde hissederek, Cumhuriyetimizi ve onun ilke ve devrimlerini gücümüzün son damlasına kadar koruyarak ve geleceğe taşıyacağımızın sözünü veriyoruz.

  

Dr.Zeliha Aksaz Şahbaz

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhuriyet, Halk, Partisi, Kütahya, İl, Başkanlığı, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı