301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Ocak 2020 - Çarşamba 12:09 Bu haber 1716 kez okundu
 
Domuz sürüsü şehre geldi
Gündem Haberi
Domuz sürüsü şehre geldi

    Domuz sürüsü şehre geldi

Tuna İşleyen 

 

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde ormanlık alanda yiyecek bulamayan domuz sürüsü şehre indi. Domuzlar,  Tavşanlı ilçesi Bağlık Mahallesinde evlerin arasından geçerken görüntülendi.  
  Tavşanlı Yaylacık ormanlık alanında yiyecek bulamayan yaban domuz sürüsü gece caddeye indi. Aralarında yavruların da bulunduğu yaban domuzları yeşillik alanda yiyecek bulamayınca caddeye kadar indi. Evinin penceresinde bir vatandaş tarafından görüntülenen domuz sürüsü köpeklerin havladığı anda istiflerini bozmadan mahalle içlerine ilerlediler.

 


  Mahalle sakinlerinden İsmail Toker, " Mahallemizde çocuklarımızı akşam saatlerinde dışarı çıkarmaya, bakkala göndermeye korkar olduk. Yaklaşık 80 bin nüfuslu ilçemizin 4 bin nüfuslu mahallesine domuzların bu şekilde geldiği daha önce görülmedi. Mahallemiz Yaylacık ormanlarının yakınlarında ve bu ormanlarda birçok çeşit yaban hayvanı var. Ormanlık alanların belki de azalmasından dolayı, yaşam alanlarının daralmasından dolayı gelmiş olabilirler." dedi.
  Tavşanlı Avcılık ve Atıcılık Kulübü Başkanı Abdullah Şahin ise domuz popülasyonun arttığını kaydederek şunları söyledi, " Domuzların dağlarda yaşam alanları yangınlardan, maden sahalarından dolayı kısmen azaldı. Ancak diğer taraftan domuzların sayısı her geçen gün arttığı için de tarım arazilerine zararları olmaya başladı. Bu konuda zaman zaman sürek avları yapılıyor, ancak köylülerimizden de bu konuda yardımcı olmalarını bekliyoruz" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Domuz, sürüsü, şehre, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı