301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Ocak 2021 - Pazartesi 14:41
 
Gassal İhtiyacı Karşılandı
Yaşam Haberi
Gassal İhtiyacı Karşılandı

Gassal İhtiyacı Karşılandı

 

 

Kütahya Belediyesinin Sosyal Sorumluluk Projeleri arasında olan ücretsiz cenaze ve nakil hizmetleri kapsamında, korona virüs döneminde de ihtiyaç duyulan iki bayan gassalı bünyesine kattı. Aralık ayı içinde görevlerine başlayan bayan gassalar, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ana bina ve ek binada görevlendirildiler.

Pandemi sürecinde, korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşların cenazelerini yıkamada yaşadıkları sıkıntı sonrası, Kütahya Belediyesi gassal ihtiyacını karşılamak amacıyla iki bayan gassalı bünyesine kattı. 2020 Aralık ayı içinde görevlerine başlayan, Milli Eğitim Bakanlığı gassal sertifikalı iki bayan gassal, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevlerini sürdürüyorlar. Ana bina ve ek binada görev yapan bayan gassallar, özellikle korona virüs sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşların cenazelerini, Sağlık Bakanlığının belirlediği pandemi kuralları çerçevesinde yıkıyorlar.
Diğer taraftan Kütahya Belediyesinin ücretsiz cenaze ve nakil hizmetleri kapsamında cenaze yakınlarına desteği sürüyor. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın hemşehrilerine taahhüt ettiği yer alan ücretsiz cenaze nakil hizmetleri çerçevesinde Kütahya Belediyesinin cenaze yakınlarına desteği devam ediyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gassal, İhtiyacı, Karşılandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı