Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 13:43 Bu haber 387 kez okundu
 
Güneş Enerji Sistemleri Bakımı
Ekonomi Haberi
Güneş Enerji Sistemleri Bakımı

Güneş Enerji Sistemleri Bakımı

Ülkemiz güneç bakımında zengin bir ülkedir. Güneş imkanı enerjiye çevirmek için kullanılmaktadır. Sağlıklı ve doğaya zararlı olmamasından dolayı talep gören güneş enerji sistemleri gelir elde etmeyi ve faturalardan kurtulmayı sağlar. Sistemde bulunan paneller zamanla kirlenir. Kirlenmesi elektrik üretiminde 3 ila 5 oranında performans kaybı yaşanmasına neden olur. Panellerin temizliğine özen gösterilmelidir. Temizlik ve bakımını yapmak hiç zor değildir. Saf suyla veya özel solüsyonlar yardımıyla kolayca temizlenir. Temizlenmesi verimin artırılması ve korunması sağlanacaktır.

Güneş Enerji Sistemleri Santralleri Temizliği

Tozlar, polenler, kirler ve diğer partiküllerin güneş enerji sistemleri santrallerine yapışması verimliliği düşürür. Kirler ve pislikler santraller üzerine yapışır, birikir ve belli zaman sonra güneş ışınlarının yeterli miktarda ulaşımını engeller. Işınların engellenmesi verimlilik oranını ciddi anlamda düşürür. Temizlik sırasında kimyasal maddelerin kullanılması tehlikelidir. Özel deterjanlar kullanarak panelleri temizlemek oldukça fazla maliyetli olacaktır.

Yüksek miktarlar ödemeden ve tehlikeye girmeden santralleri temizlemek mümkündür. Ultra de iyonize saf su kullanılarak paneller temizlenir. Düzenli olarak temizlendiğinde ve bakımları yapıldığında maksimum verimlilik elde edilir. https://solarizasyon.com/gunes-enerji-sistemleri/ adresinde gerekli bütün bilgilere ulaşmak mümkündür.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Güneş, Enerji, Sistemleri, Bakımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı