Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
17 Ağustos 2016 - Çarşamba 15:05 Bu haber 3144 kez okundu
 
Haberleşme Kablosu Çalanlar Yakalandı
Asayiş Haberi
Haberleşme Kablosu Çalanlar Yakalandı

Kütahya İl Jandarma Komutanlığınca , haberleşme ve enerji nakil kablosu hırsızlıklarının önlenmesi maksadıyla yürütülen çalışmalar kapsamında ;

1. 15 Ağustos 2016 günü saat 10.00 sıralarında Türk Telekom görevlilerince telefon kablosu çalındığının ihbar edilmesi üzerine görevlendirilen Jandarma  Devriyelerince ; Domaniçin bir köyünde (4) direk arasında toplam (200) m. haberleşme kablosunun çalındığı tespit edilmiştir.

Yapılan takip sonucu N.S. , Y.D. , İ.G. ve S.Y. isimli şahıslar kabloları 43 PN 494 plakalı otomobile yükledikleri esnada suç üstünde yakalanmıştır. Çevrede yapılan detaylı inceleme ve arama neticesinde ; kesilmiş telefon kabloları ve kabloları kesmek için kullanılan malzemeler ve S.Y. isimli şahsın yapılan üst aramasında (20) gr. Sigara tütününe karıştırılmış esrar maddesi ele geçirilmiştir. C. Sacısının talimatı ile Y.D. ve S.Y isimli şahıslar çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş olup olayla ilgili adli tahkikata devam edilmektedir.

2. 16 Ağustos 2016 günü 00.10 sıralarında Türk Telekom görevlilerince telefon kablolsu çalındığının ihbar edilmesi üzerine görevlendirilen Jandarma Devriyelerince ; Merkeze bağlı bir köyde (10) direk arasındaki haberleşme kablosunun çalındığı tespit edilmiştir.

Yapılan takip sonucu İ.A. isimli şahıs şüphenilmesi üzerine suç üstünde yakalanmıştır. Çevrede yapılan detaylı inceleme ve arama neticesinde ; kesilmiş telefon kabloları ve kabloları kesmek için kullanılan malzemeler ele geçirilmiştir. C. Savcısının talimatı ile İ.A. gözaltına alınmış , olayla ilgili adli tahkikata devam edilmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Haberleşme, Kablosu, Çalanlar, Yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı