301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Ekim 2020 - Salı 13:57
 
Korona Sanatı Tanıtıldı
Sağlık Haberi
Korona Sanatı Tanıtıldı

Korona Sanatı Tanıtıldı

T.C. Sağlık Bakanlığı (SB) Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlık personeli ve minyatür sanatçısı Barış Genar, pandemiden dolayı sağlık emekçilerinin duygularını serum poşetlerine resmederek, “Korona Sanatı”na katkıda bulundu. Genar, icra ettiği sanat çalışmasını Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya tanıttı.

KSBÜ- Pandemi dönemi sağlık çalışanlarımızın olağanüstü performansları ve iç dünyaları, KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlık personeli ve minyatür sanatçısı Barış Genar tarafından resmedildi. Genar, sağlık personellerinin bu dönem yaşadıklarını, serum poşetlerine resmetti. Kütahyalı sanatçı, evrensel bir dil kullanarak, bu çalışmasını tüm dünyadaki sağlık çalışanlarına armağan ettiğini belirtti.

 

 

KSBÜ’DE SERGİ PLANLANIYOR

Sanatçı Genar’ın çalışmasından çok memnun kaldığını ifade eden Rektör Kavuncu, “Pandemi süreci sanatçılara ilham kaynağı oldu. Barış Bey’in icra ettiği çalışmayı, okulumuzda sergilemeyi planlıyoruz. KSBÜ olarak sanatçılarımızın yanındayız.” dedi.

Barış Genar, Rektör Kavuncu’ya kendisinin resmedildiği bir serum poşetini takdim etti. Kavuncu, bu jestten dolayı konuğumuza teşekkür etti.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Korona, Sanatı, Tanıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı