301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 09:12 Bu haber 280 kez okundu
 
Kudüs’le ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf
Gündem Haberi
Kudüs’le ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf

 

 

CHP İl Başkan Adayı AV. Şeref Han:

“Kudüs’le ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf ABD’yi ve İsrail’i hiç ummadıkları bir neticeyle karşı karşıya bırakacaktır”

CHP İl başkan adayı AV. Şeref Han , Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın sözde Orta Doğu barış planı kapsamında Kudüs’ün, İsrail’in "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini duyurması ve ‘Yüzyılın Anlaşması’ olarak nitelediği kararına tepki gösterdi.

CHP İl başkan adayı AV. Şeref Han:, Gazetemize yaptığı açıklamada, “Kudüs’le ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf ABD’yi ve İsrail’i hiç ummadıkları bir neticeyle karşı karşıya bırakacaktır” dedi.

Trump’ın kararına tepki gösteren AV. Han:  “Müslümanlar, dünyanın neresinde olursa olsunlar Filistin meselesinde, Kudüs meselesinde ve Mescid-i Aksa konusunda asla duyarsız kalamazlar. Müslümanlara rağmen Filistin’le, Kudüs’le ve Mescid-i Aksa ile ilgili alınan tek taraflı kararlar hiçbir zaman çözüme yönelik olmayacaktır. Müslümanları Filistin’deki ve Mescid-i Aksa’daki işgali kabul etmeleri asla ve asla mümkün değildir. Kitle imha gücüne güvenerek, elindeki ekonomik gücüne güvenerek, kendisi ile iş birliği yapan ülkelerin boyun eğişine güvenerek, Filistin halkının, Müslümanları ve vicdan sahibi insanların asla kabul etmeyeceği önerileri, çözüm diye dayatması var olan problemleri daha da arttıracaktır” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kudüs’le, ilgili, böyle, hadsiz, ve, hukuksuz, bir, tasarruf, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı