301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Kasım 2020 - Salı 12:16
 
Kütahya Barosu 10 Kasım Mesajı
Gündem Haberi
Kütahya Barosu 10 Kasım Mesajı

 

"Beni görmek demek behemehal yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir.'' diyor Atatürk.
 
         O’nu ve yaptıklarını  tam manasıyla anlayabilmek için, gençliğe, ilme ve akla verdiği önemi, idealistliğini, rasyonalistliğini, irdeleyip, ileri görüşünü anlamalıyız. Atatürk’ü anlamanın;  çalışkan, ilerici ve erdemli olmak olduğunu, O’nu sevenlerin biran önce fark etmesi gerekir.
 
         “Bir milletin ahlak değeri, o milletin yükselmesini sağlar. Bir millet, zenginliğiyle değil, ahlak değeriyle ölçülür.” sözünü sarf eden liderin ülkesinde,  ahlaki ve toplumsal değerler göz ardı ediliyorsa, kadına şiddet, çocuk istismarı, uyuşturucu madde kullanımı hayatı tehdit eder hale geldiyse, yapılacak tören ve anma merasimleri bir prosedürden, bir dakikalık fiziki  duruştan ileri gitmeyecektir ve ne yazık ki, Gazi anlaşılamamış demektir.
 
          Bu gün ve sonraki yıllarda yapılması gereken şey anma merasimlerinden çok, anlama toplantıları olmalıdır.
          Sadece ülkemizin değil tüm doğu toplumlarının ümidi olmuş Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle, saygı, sevgi ve özlemle anıyorum. Mekanı cennet olsun"

Av. Ahmet ATAM
Kütahya Barosu Başkanı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kütahya, Barosu, 10, Kasım, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı