301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Eylül 2020 - Çarşamba 16:38 Bu haber 201 kez okundu
 
Kütahya yine kandırıldı
Ekonomi Haberi
Kütahya yine kandırıldı

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, Bor atıklarından lityum elde edilmesi için düşünülen tesislerin Eskişehir'de kurulacağını söyledi. Dönemin Enerji Bakanı şimdi Hazine ve Maliye Bakanı olan Berat Albayrak tarafından Kütahya'ya söz verilen Bor Karbür fabrikasının da Balıkesir’de kurulduğunu hatırlatan Kasap, “Kütahya yine kandırıldı” dedi.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından açıklanan bilgilere göre Eskişehir Sivrihisar’da kurulacak olan tesislerin yılsonunda üretime başlayacağını belirten Kasap, “Kütahya'ya Bor Karbür Fabrikası sözü verdiler yalan çıktı,  hızlı tren sözü verdiler yalan çıktı, stadyum sözü verdiler yalan çıktı! Bu kaçıncı yalan?” dedi.

Bortam, Borel, Boron gibi Bor madeninden elde edilen deterjan ve el dezenfektanı ürünlerinin de Kütahya’da üretilmediğini belirten Kasap, Kütahya’ya verilen sözlerin tutulmadığını belirterek şöyle dedi:

“Binlerce işsizi olan Kütahya her alanda olduğu gibi gerekli yatırımlardan da mahrum bırakılıyor. Dünya Bor rezervinin yaklaşık yüzde 70’ine sahip olan Kütahya’nın böyle bir durumla karşı karşıya bırakılması kabul edilemez. Değişik zamanlarda Kütahya gelen Bakanlar yüzlerce proje açıklıyor, sözler veriyorlar ama bunların neredeyse tamamına yakını gerçekleşmiyor. Kütahya bunu haketmiyor. Biz Kütahya’nın ve Kütahyalıların hakkını aramaya devam edeceğiz.” 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kütahya, yine, kandırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı