301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Mayıs 2016 - Cuma 16:26 Bu haber 2956 kez okundu
 
MADENCİ ŞEHİTLER ANILDI
Gündem Haberi
MADENCİ ŞEHİTLER ANILDI

 

MADENCİ ŞEHİTLER ANILDI

Tuna İŞLEYEN 

Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014'te 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasının üzerinden iki yıl geçti.

Manisa’nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014 günü meydana gelen kazada şehit olan 301 madenci şehitlerini anmak ve işyerlerimizde bundan sonra böyle kazaların bir daha olmaması için Kurbanlar kesildi ve Cuma Namazı sonrası Arifağa Camiinde mevlit okutuldu.

Maden İş Sendikası tarafından gerçekleştirilen mevlit programına Maden İş Batı Anadolu Şube Başkanı Yusuf Yaman, yönetim kurulu üyeleri, Garp Linyitleri İşletmesi Müessese Müdürü Mustafa Çokuslu, Tunçbilek kömür ocaklarında çalışan işçiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Maden İş Batı Anadolu Şube Başkanı Yusuf Yaman yaptığı konuşmada iş kazalarını önlemek için iş güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu, bu konuda tüm çalışanların duyarlı olmasını bundan sonra da böyle elim kazaların bir daha yaşanmaması dileklerinde bulunurken şunları söyledi, “ Allah inşallah böyle kazaları bir daha göstermez. Şehitlerimizin ruhlarının şad olmasını diliyoruz. Kendi aramızda küçük de olsa bir hatim programı yaptık. Madenci şehitlerimizi unutturmamak için her yıl 13 Mayıs’ta bu programları yapacağız. Tüm halkımızın bu programlara katılarak iştirak etmesini bekliyoruz” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MADENCİ, ŞEHİTLER, ANILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı