301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Nisan 2020 - Çarşamba 11:02 Bu haber 754 kez okundu
 
Maskelerin uzun süreli kullanımını sağlayacak aparat ürettiler
Gündem Haberi
Maskelerin uzun süreli kullanımını sağlayacak aparat ürettiler

 

 Tavşanlı Arslanbey Meslek Lisesi maskelerin uzun süreli kullanımını sağlayacak aparat üretti  

 

  Tuna İşleyen  
 Kütahya'nın Tavşanlı ilçesi Arslanbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yeni tip Korana virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ilçedeki sağlıkçılara destek olmaya devam ediyor.  
  Tavşanlı ilçesi Arslanbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bünyesinde bulunan 3 Boyutlu yazıcılar ile sağlık çalışanlarının ihtiyaç duydukları aparatları üretiyorlar. Ürettikleri siperliklerin ardından, şimdi de sağlıkçıların olmazsa olmazı ağız ve yüz maskelerinin uzun süreli kullanımını kolaylaştıracak bir aparat ürettiler.Üretilen 73 adet kulak koruyucu aparatı, Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi Sağlık Hizmetleri Müdiresi Emel Karaca'ya teslim eden Okul Müdürü Okay Torun, "Her zaman olduğu gibi yine zor günlerde meslek liselerinin can siperane bir çalışma içerisinde ülkemize hizmet ediyor. Bizler de kendilerine destek amaçlı bu aparatlardan üretiyoruz." dedi.
  Okul Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinden Remzi Tevfik Yücel ise, " şuanda günlük 30 adet kulak koruyucu aparat ürettiklerini, hastane personelinin yanı sıra aile sağlık merkezleri için de üretim yapmayı planladıklarını" söyledi.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Maskelerin, uzun, süreli, kullanımını, sağlayacak, aparat, ürettiler,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı