Haber Detayı
29 Kasım 2018 - Perşembe 09:34
 
Milli Ekonomi Güçlü Sanayi
Gündem Haberi
Milli Ekonomi Güçlü Sanayi

VALİ DR. ÖMER TORAMAN “MİLLİ TEKNOLOJİ GÜÇLÜ SANAYİ TOPLANTISI”NA KATILDI
Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) tarafından "Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar ve Çözüm Önerileri Toplantısı" Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Afyonkarahisar ev sahipliğinde, Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Manisa Valisi Ahmet Deniz başkanlığında yapılan toplantıya Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Uşak Valisi Funda Kocabıyık, ve yönetim kurulu üyeleri ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, ticaret ve sanayi odaları temsilcileri, ticaret borsası yetkilileri, organize sanayi bölgelerinin yetkilileri ile iş adamları ve iş kadınları, STK temsilcileri katıldı.
 
Toplantıda Zafer Kalkınma Ajansı yetkilileri tarafından yapılan “Sanayicimizin Geleceği, Sorunlar ve Çözüm Önerileri” adlı sunumun ardından, Finansmana Erişim (İşletme ve Yatırım Sermayesi), Beşeri Sermaye, Kurumsal Yapılanma, Fiziki Altyapı,  Ulusal ve Uluslararası Pazara Erişim ve Tutunma, Üretim Maliyetleri, Devlet Destekleri, Kalite ve Markalaşma,  Profesyonel Danışmanlık Gereksinimi, Mevzuata Dair Sorunlar, Ekonomik Belirsizlik gibi gündem maddelerinin değerlendirilmesi, çözüm önerilerinin sunulması ve değerlendirilmesi konularının yer aldığı sunum gerçekleştirildi.
 
Toplantı katılımcıların konuyla ilgili sorularının alınarak değerlendirilmesiyle sona erdi.
 
Öte yandan, toplantıda görüşülen sorunlar ve çözüm önerilerinin bir rapor halinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına sunulacağı bildirildi.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milli, Ekonomi, Güçlü, Sanayi,
Yorumlar
Haber Yazılımı