Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
16 Ağustos 2016 - Salı 10:27 Bu haber 2506 kez okundu
 
Muhtarlardan demokrasi şehit ve gazi ailelerine bağış
Gündem Haberi
Muhtarlardan demokrasi şehit ve gazi ailelerine bağış

Muhtarlardan demokrasi şehit ve gazi ailelerine bağış

Kütahya’nın Tavşanlı İlçesi Köy ve Mahalleleri Muhtarları Başbakanlığın başlattığı demokrasi şehitlerine yardım kampanyasına bağışta bulundular.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişiminde şehit olanların yakınları ve gazilere yardım amaçlı Başbakanlık tarafından yardım kampanyası başlatılmıştı.  

15 Temmuz’da canını bu ülke için siper eden şehit ve gazilere minnettar olduklarını ifade eden Tavşanlı İlçe Kaymakamı Numan Hatipoğlu;  “15 Temmuz gecesi ülkemizin karşılaştığı hain darbe teşebbüsü neticesinde aziz milletimiz büyük bir fedakarlık ve kahramanlık örneği göstererek asker görünümlü eşkıyaları bozguna uğrattı. Aynı zamanda bu milli irademize sahip çıkma noktasında milletimizin, vatandaşlarımızın geldiği noktayı bizlere göstermekte. Öncelikle aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, gazilerimize de acil şifalar diliyorum.

Daha sonrasında Başbakanlığımızın başlatmış olduğu yardım kampanyası çok büyük ilgiye mahzar oldu.  Tavşanlımızda Cumhuriyet meydanında açılan yardım kampanyası stadında birçok kişi yardımlarda bulundular. Buraya gelen yardımların miktarı 27 bin TL’yi geçmiştir. Onun dışında çeşitli kurum ve kuruluşlarımızda yardım yapmaya devam ediyor. Maden İş Sendikası Batı Anadolu Şubesinden de yaklaşık 40 bin TL yardımda bulunacak olduğunu öğrendik. Ayrıca Ak Parti İlçe teşkilatımız bir yardımda bulunacak. Ayrıca Tavşanlı Muhtarlarımız da yardımda bulundular. Muhtarlarımız aynı zamanda kendileri demokrasinin en fazla iştigal noktalarından birisiydi. Çünkü doğrudan halkın seçtiği yöneticiler olarak, halkla iç içe olarak en mikro düzeydeki birimlerimizdir. Bu noktada demokrasiye sahip çıkmalarından daha doğal bir şey olamazdı. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Tavşanlı halkı da her zaman olduğu gibi hayırseverliğini ve ilgi alakasını en üst düzeyde gösterdiler kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Muhtarlardan, demokrasi, şehit, ve, gazi, ailelerine, bağış,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı