Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
23 Eylül 2016 - Cuma 14:10 Bu haber 4579 kez okundu
 
Okul Önlerinde Bekleyenlere Ceza
Gündem Haberi
Okul Önlerinde Bekleyenlere Ceza

 

Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu yeni Eğitim ve Öğretimin başlaması nedeniyle yazılı bir açıklamada bulundu.

Okul ilişiği olmayıp okul çevresinde toplanan şahısların, okul çevresinden uzaklaştırılması ve bu karara uymayanlara idari para cezası uygulanacaktır.

Kaymakam Hatipoğlu, Tavşanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 2015 – 2016 Eğitim Öğretim döneminde öğrencilerin daha güvenli ve huzurlu bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini sağlamak amacıyla asayiş ve trafik yönünden gerekli tedbirlerin alındığını ifade ettiği açıklamada şunları söyledi,

“Öğrencilerimiz okula gidip dönünceye kadar geçen zamanda güvenli bir eğitim öğretim hayatı geçirmelerini sağlamak maksadıyla okulların açıldığı 19 Eylül 2016 gününden itibaren yaşanması muhtemel yoğunlukla ilgili olarak, 39 okulumuzda okul irtibat görevlileri ile okul giriş ve çıkışlarında yaşanan trafik yoğunluğunu takip etmek üzere 2 trafik ekibi ve asayiş olayları ile ilgili 6 motorize ekibimiz Emniyet Müdürlüğümüzce görevlendirilmiştir.

Ayrıca Kütahya Valiliğimizin 18 Eylül 2015 tarih ve 2015/1 karar sayılı yazılarında ‘ Okul ilişiği olmayıp okul çevresinde toplanan şahısların, okul çevresinden uzaklaştırılması ve bu karara uymayanlara idari para cezası uygulanmasına dair kararı’ ile okul civarında gezen ve öğrencilerimizi rahatsız eden, eğitimin aksamasına sebep olan şahıslara 5326 Sayılı Kabahatler Kanunun 32. Maddesi ve diğer hükümler gereği yasal işlem yapılmasına karar alınmıştır.

Bu sebeple Kütahya Valiliğimizin bu kararı ile okul idarecilerimiz, öğrencilerimiz, öğrenci velilerimiz de güvenlik güçlerimize gerektiğinde ihbarlar yaparak okullarımızda huzurlu ve güvenli bir eğitimin devamına katkı sağlamalarını istiyoruz.

Eğitim – öğretim dönemi içerisinde öğrencilerin suça sürüklenmelerinin önlenmesi, madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklara karşı korunması, yasa dışı örgütsel ve ideolojik faaliyetlerin etkilerinden uzak tutulması amacıyla ilgili birimlerimizce gerekli tüm çalışmalar sürdürülecektir. Okulların yakın çevresinde bulunan internet kafeler, elektronik oyun salonları başta olmak üzere umuma açık yerler ve parklara yönelik denetimler artırılarak, geleceğimizin teminatı ve toplumun temeli çocuklarımıza güvenli bir eğitim – öğretim ortamı sağlamaya çalışacağız.

2016 – 2017 Eğitim Öğretim Yılının tekrar bütün öğrenci, öğrenci velisi, öğretmen ve okul idarecilerimize hayırlı uğurlu olsun.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Okul, Önlerinde, Bekleyenlere, Ceza,
Yorumlar
Haber Yazılımı