301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Nisan 2020 - Cuma 12:17 Bu haber 677 kez okundu
 
Pazarlarda sosyal mesafeye dikkat !!!
Gündem Haberi
Pazarlarda sosyal mesafeye dikkat !!!

Pazarlarda sosyal mesafeye dikkat !!!

 

 

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele için İçişleri Bakanlığı’nca yayınlanan genelgeler kapsamında tedbirlerin arttırıldığını söyleyerek, “Bu hafta Salı Pazarı itibariyle geçtiğimiz sarı çizgili alan uygulaması gayet başarılı oldu. Tezgahlar arasında 3’er metre mesafe olacak şekilde alanlar ayarladık ve bu sayede hem pazarcı esnafımız arasındaki sosyal mesafeyi korumuş olduk hem de belirli noktalarda biriken yoğunluğun önüne geçtik. Buradaki 3’er metrelik mesafe kesinlikle korunacak” dedi.
Aynı uygulamanın virüs tehdidi ortadan kalkana kadar tüm pazarlarda uygulanacağını ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Salı günü itibariyle uygulamaya koyduğumuz bu tedbirlere uyan pazarcı esnafımıza teşekkür ediyorum ve aynı hassasiyeti Cuma ve Cumartesi pazarlarında bekliyoruz. Bundan sonra bütün pazarlarda bizim belirlediğimiz sarı çizgili alanlarda tezgah kurulacak” diye konuştu.


Belediye Başkanı Mustafa Güler, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan son genelge kapsamında Pazar yerlerinin giriş ve çıkışlarını kontrol altına alacaklarını dile getirerek, “Pazar yerlerine giriş-çıkışları kontrollü olarak sağlayacağız. İki noktadan giriş ve iki noktadan çıkış vereceğiz. Ayrıca girişlerde her vatandaşlarımızın ateşi ölçülecek. Belirlenen yerler haricinde diğer tüm alanlar demir bariyer ve benzeri araç-gereçle kapatılarak, kontrolsüz giriş-çıkışları engelleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Vatandaşların el hijyeni için pazarlara dezenfektan koyduklarını dile getiren Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Gerek pazarcı esnafımız gerekse vatandaşlarımız, sürekli dolu tuttuğumuz bu dezenfektanları kullanarak kişisel el hijyenlerini o an için sağlamış olacaklar. Belediye olarak alınabilecek her türlü tedbiri hayata geçiriyoruz. Toplum sağlığını ilgilendiren konu olduğu için son derece hassasız ve halkımızdan da anlayış bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan pazarlara 65 yaş üstü vatandaşlar ile çocukların kesinlikle alınmayacağını vurgulayan Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Koronavirüs, alacağımız tedbirlerden güçlü değildir. En önemli husus sosyal mesafe ve hijyen. Biz Belediye olarak bu noktada halkımızın yanındayız. Tüm pazarlarımız saat 19.00 itibariyle kapanacak. Yoğunluğun önüne geçmek için vatandaşlarımız alışverişlerini akşam geç saatlere bırakmasınlar. Gündüz saatlerinde çok kısa süre içerisinde pazara gelip alışverişini yapıp oyalanmadan hemen evlerine dönsünler. Pazar yerinde sosyal mesafe kuralına uysunlar. Yeni genelgeyle birlikte artık pazarlara çocuklarımızı da almıyoruz. 65 yaş üstü büyüklerimizin zaten hiç evden çıkmamaları gerekiyor. Lütfen bu konuda duyarlı olalım ve sağlımız için getirilen bu tedbirlere harfiyen uyalım” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pazarlarda, sosyal, mesafeye, dikkat, !!!,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı