301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Eylül 2019 - Salı 15:09 Bu haber 413 kez okundu
 
Salih Özden: Belediye olarak ata sporlarımıza sahip çıkacağız
Gündem Haberi
Salih Özden: Belediye olarak ata sporlarımıza sahip çıkacağız

 

Kütahya'da bu yıl 5. düzenlenen Germiyan Geleneksel Türk Oyunları Festivali sona erdi.

Kütahya Belediyesi ve Türkiye Okçuluk Federasyonunca Kütahya Belediyesi Geleneksel Ata Sporları Tesisleri'nde düzenlenen festivalin ikinci gününde de menzil atışları yapıldı.

4 ülke ve bazı illerden 61 spor kulübüne mensup bin 300'e yakın sporcunun yarıştığı festival, Sultan Atlı Okçuluk Kulübü'nün gösterileri ve ödül töreniyle tamamlandı.

Kütahya Belediye Başkan Vekili Salih Özden, törende yaptığı konuşmada, ata sporlarını yaşatan sporcu gruplarını Kütahya'da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Okçuluğun Türk tarihi için büyük önem taşıdığını dile getiren Özen, "Ecdat kalelerini bu oklarla savundu, düşman hatlarını bu oklarla yardı. Ecdadımız ayrıca Orta Asya steplerinden Viyana önlerine bu atlarla geldi. Sibirya düzlüklerinden Yemen çöllerine yine bu atlarla gitti. Biz bu tür etkinlikleri hem geleneklerimizi, töremizi yaşatmak hem de milli birlik ve beraberliğimizi sağlaması açısından çok önemsiyoruz. Allah nasip ederse önümüzdeki yıllarda bu faaliyetleri geliştirerek sürdürmek en büyük arzumuz. Belediye olarak bu organizasyonlara sahip çıkacağız" diye konuştu.

Kütahya Germiyan Ata Sporları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Selim Erduğan ise, yeni festivalin hazırlıklarını şimdiden başladıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından yarışmalarda derece elde eden sporcuları ödülleri verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Salih, Özden:, Belediye, olarak, ata, sporlarımıza, sahip, çıkacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı