Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
25 Ağustos 2016 - Perşembe 10:50 Bu haber 3595 kez okundu
 
STK Hain Terör Saldırıları Kınadı
Gündem Haberi
STK Hain Terör Saldırıları Kınadı

STK Hain Terör Saldırıları Kınadı

 

Haber & Kamera : 

Tuna İŞLEYEN/ TAVŞANLI

 

Kütahya’nın Tavşanlı İlçesinde STK’lar ortak basın açıklamasında bulundular.

Tavşanlı İlçesi Memur Sen Binasında STK Birliği adına Enver Sarı bir açıklama yaptı.

Yapılan ortak basın açıklamasında şunlar söylendi;

“Ben Antepliyim, Şahin'im ağam. Mavzer omuzuma yük. Ben yumruklarımla dövüşeceğim. Yumruklarım memleket kadar büyük.

Türkiye büyük bir terör dalgasıyla karşı karşıya… Küresel emperyalizmin yürüttüğü vekalet savaşlarını ülkemize kaydırma stratejisini yavaş yavaş uygulamaya soktuğuna şahit oluyoruz. 15 Temmuz Fetullahçı terör örgütünün darbe girişimi, hemen akabinde PKK’nın bombalı terör eylemleri, şimdi de DEAŞ.

Gaziantep’te meydana gelen terör saldırısını şiddetle kınıyor, gerçekleştirenleri lanetliyoruz. Yüce Allah'tan, menfur saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar, ailelerine, yakınlarına, milletimize sabır ve metanet diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Bu saldırının failleri, insanlıktan çıkmış ve insanlıktan nasipsizdir. Alçak saldırı ve katliamı şiddetle lanetliyor, faillerinin bir an önce yakalanarak adalet önünde hesap sorulmasını bekliyoruz.

Bu hain saldırının hedefi bir bütün olarak Türkiye halkıdır. Bütün insanlıktır.

15 Temmuz kanlı darbe girişiminin devamı, kaos ve terör stratejilerini devreye sokan Terör Koalisyonunun hain saldırısıdır.

Amaç, 79 Milyonun kanlı darbe girişimine karşı gösterdiği büyük direnişi kırma, başta Yeni Kapı olmak üzere 81 ilde sergilenen destansı uzlaşma ve buluşmayı sarsmaktır.

Bu saldırı, küresel emperyalizm karşısında diz çökmeyen, bölgesinin sorunlarına sırt dönmeyen, insanlık için yeni umut kapıları üreten Türkiye’nin geleceğine yönelik bir saldırıdır.

Terör, işgal, kaos ve komplo planlarını her defasında boşa çıkaran, alçak hesapları bozan Türkiye, dün olduğu gibi bugün de diz çökmeyecektir. Birlik ile ürettiğimiz güce sahip çıkacağız, küresel güçlerin, taşeron örgütlerin ve destekçilerinin kirli emellerini boşa çıkartacağız, heveslerini kursağında bırakacağız.

Gaziantep’te gerçekleştirilen hain, alçak saldırı/katliam; amasız, fakatsız, ancaksız insanlık dışı terör saldırısıdır. Bu saldırıyı gerçekleştirenler terörist, mensup oldukları yapılar terör örgütü, bu örgütlere arka çıkanlar, sessiz kalanlar, açıktan ya da gizli destek verenler ise terör destekçisidir. Hepsini kınıyoruz.

Ortak akıl ve feraseti hakim kılmak suretiyle, millet olarak birlik ve kardeşlik içerisinde ülkemize ve geleceğimize yönelik oyunları bozma tutumumuzu kararlılıkla devam ettirmeliyiz. Bu hain saldırı kardeşliğimizi asla zayıflatmayacaktır. Gücümüzü, kardeşliğimizi muhafaza ederek bir kez daha göstereceğiz. Birliğimiz sayesinde bütün engelleri aşacağız. Bu alçak saldırılar, milletimizin sahip olduğu birlik ve beraberliğini bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yıkmaya yetmeyecektir.

Milletimize düşen görev sağduyulu olmak, ortak akılla hareket etmek, terör örgütlerinin ve onları kurgulayan emperyalist oyun kurucularının tuzağına düşmemektir.

Tavşanlı STK Birliği olarak, Gaziantep başta olmak üzere ülkemizde gerçekleştirilen tüm hain terör saldırılarını kınıyor, menfur saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz.

Ayrıca; bilindiği üzere bundan tam 500 yıl önce Osmanlı Ordusu Suriye’yi fethetmiş ve büyük bir zafer kazanmıştı. Bugün is yine kahraman ordumuzun terör örgütlerine karşı başlatmış olduğu sınır ötesi operasyonda Cerablus kentine askeri birliklerimiz harekat başlatmıştır. Bu harekatın zaferle sonuçlanması hususunda Allah’tan yardım diliyor ve Enfal Süresi’nde geçen ‘… Sen atmadın ama Allah attı, şüphesiz Allah hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.’ Ayetleriyle Rabbimize dua ediyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: STK, Hain, Terör, Saldırıları, Kınadı,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı