301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Aralık 2017 - Perşembe 10:52 Bu haber 3696 kez okundu
 
Sülye'den Günlüce'ye kitabı çıktı
Kültür Haberi
 Sülye'den Günlüce'ye kitabı çıktı

 Sülye'den Günlüce'ye kitabı çıktı  

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde haber muhabirliğini sürdüren Tuna İşleyen memleketi Emet ilçesi Günlüce köyü hakkında hazırladığı kitabı “’Sülyebala’dan Sülye’ye, Sülye’den Günlüce’ye” ‘yi okurla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyor. 
İşleyen, Süleyman Demirel Üniversitesi Tarih bölümünden 1999 yılında mezun olurken hazırladığı ve günümüzde de güncel gelişmelere yer verdiği kitabıyla gelecek nesillere bir kaynak sunmak istediğine dikkat çekti.
“’Sülyebala’dan Sülye’ye, Sülye’den Günlüce’ye” hakkında değerlendirmelerde bulunan Araştırmacı  Tarihci Yazar Tuna İşleyen, “Sülyebala bir medeniyettir. Bugün Emet’in bir köyü olsa da geçmişte özellikle mücadele yıllarında büyük kahramanlıkları ile tarihin satırlarına adını altın harflerle yazdırmıştır. Biz de bu vesile ile memleketimiz hakkında birkaç cümle de olsa bunu ifade edebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. 
Kitap hazırlanış sürecinden bahseden İşleyen,  “ 8 aylık bir süreçte kitabımızı baskıya hazır hale getirip geçtiğimiz günlerde okurumuz ile buluşturduk. Bu aşamalarda bizlere desteklerini esirgemeyen başta Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Davut Efe’ye, Günlüce Köyü Muhtarımız Adem İnan’a ve değerli dostumuz Kitap Kulübü Yayınları Yayın Koordinatörü Muhammed Deniz kardeşime şükranlarımı bir borç bilirim” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Sülye'den, Günlüce'ye, kitabı, çıktı, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı