301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 23:34
 
Tavşanlı’da Karantina
Gündem Haberi
Tavşanlı’da Karantina

 Tavşanlı’da Karantina

Tuna İŞLEYEN/TAVŞANLI(Kütahya) 

 

 Tavşanlı’da Karantina

Tuna İŞLEYEN/TAVŞANLI(Kütahya) 

KÜTAHYA’nın Tavşanlı ilçesinde normalleşme sürecinde açılan berberleri denetleyen ekipte yer aldığı belirtilen bir kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı. Görevlinin denetlemelere katıldığı ilçedeki 50 berber ve çalışanları koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 günlük ev karantinasına alındı.

Tavşanlı ilçesinde, koronavirüs salgını nedeniyle bir süreliğine kapatılan berber ve kuaförler geçen hafta normalleşme süreciyle birlikte yeniden açılarak hizmet vermeye başladı. İlçedeki berberleri denetleyen ekip içerisinde yer aldığı belirtilen bir sağlık çalılanıa yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı. Bunun üzerine İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı görevlilerce yapılan filyasyon çalışmasında 100 işyeri bulunan ilçede testi pozitif çıkan doktorun 50 kadar berber denetlemesine katıldığı belirlendi. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca 50 berber ve çalışanı 14 günlük ev karantinasına alınarak test yapıldı. 

 

 

Tavşanlı Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Onur Düvenli, karantinaya alınan berber ve çalışanlarına Covid-19 testi yapıldığını ve sonuçlarının beklendiğini ifade ederek, “Salonlarımızı denetlemek için gelen bir görevlinin test sonuçları pozitif çıktığından dolayı ilçemizde denetlenen 50 berber kuaför salonu kapatılıp, salon sahiplerine test yapıldı. Sonuçlar bekliyoruz, 50 işyeri sahibi arkadaşımız elemanlarıyla birlikte 14 gün evlerinde karantina da kalacak” dedi. Testi pozitif çıkan denetim ekibinden bir kişinin ise Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki pandemi servisinde tedavi altına alındığı belirtildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tavşanlı’da, Karantina,
Yorumlar
Haber Yazılımı