Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Eylül 2016 - Cuma 11:13 Bu haber 3746 kez okundu
 
Tavşanlı Yağlı Güreşleri
Spor Haberi
Tavşanlı Yağlı Güreşleri

 

Tavşanlı’da 1. Yağlı güreşler etkinliği düzenlendi

Tuna İşleyen/ Tavşanlı 

Kütahya’nın Tavşanlı İlçesinde güreş etkinliği düzenlendi.

3 Eylül Tavşanlı’nın düşman işgalinden kurtuluşu kapsamında Tavşanlı Belediyesi’nin hazırladığı kurtuluş günü etkinlikleri Şaban Dede Mesire alanında düzenlenen yağlı güreş festivali ile başladı. 

Etkinliğe, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Tepecik Belediye Başkanı Adnan Korkmaz, Kuruçay Belediye Başkanı Erhan Demiray, Kütahya İl Emniyet Müdür vekili Hasan Çevik, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

29 başpehlivanın katıldığı programın açılış konuşmasını Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler yaptı. Belediye Başkanı Mustafa Güler, Domaniç’te uzun yıllardır yapılan güreş müsabakalarının, 15 Temmuz’un hemen sonrasında bir tarihe rastlamasından dolayı yapılamadığını hatırlattı. Kurtuluş günü etkinliklerine ilk kez alınan güreşlerin kuruluşun toprağında, ata sporunun sürdürülmesi amacıyla bundan böyle Tavşanlı’da yapılmasını planladıklarını söyledi.

Başkan Güler, “29 başpehlivan var burada ve Kırkpınar’ın namlı, altın kemerli güreşçileri aramızda. Bu vesileyle meydanda ter döken ve çağrımıza cevap veren tüm güreşçi kardeşlerimize Osmanlı’nın mirası deli Yusuf’un torunları olarak bu adeti devam ettirdikleri için sonsuz teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. “ dedi.

Müsabakalar sonucu rakiplerini yenen Fatih Atlı, başpehlivan oldu.

Recep Kara ikinci, Nedim Gürel üçüncü ve Abdullah Güngör ise dördüncü oldu.

Dereceye giren güreşçilerin ödülleri, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir tarafından takdim edildi.

Bu arada Tavşanlı’da düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerinde, güreş ağası 43 bin TL bağışta bulunan Tavşanlı Otel sahibi Hakan Şahin oldu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tavşanlı, Yağlı, Güreşleri,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı