Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
29 Ağustos 2016 - Pazartesi 10:09 Bu haber 2351 kez okundu
 
VALİ AHMET HAMDİ NAYİR’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
Gündem Haberi
VALİ AHMET HAMDİ NAYİR’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

VALİ AHMET HAMDİ NAYİR’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
"Bugün, Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Başkomutanlığındaki ordularımızla kazandığımız, Cumhuriyete hayat veren Kurtuluş Savaşı’nın tacı büyük zaferinin 94. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. 
 
30 Ağustos zaferiyle aziz milletimiz, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiş ve bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir. Bu zaferle taçlandırılan İstiklal Savaşı’mız yalnızca bizlere değil, Dünya’daki tüm mazlum uluslara, emperyalist güçlere karşı bir cesaret vermiş, ışık olmuş, yol göstermiştir. Bugün böylesi şanlı bir tarihin mirasçıları olan bizlere düşen en önemli görev geçmişimizden aldığımız güç ve cesaretle geleceğimize bakmak, birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi korumak ve ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır.

Sahip olduğumuz demokrasiye ve milli iradeye karşı, 15 Temmuz akşamı girişilen büyük ihanette de görülmüştür ki ’30 Ağustos Ruhu’ kaybedilmemiştir. Tarihinden ve inancından aldığı sorumlulukla meydanlara inen milyonlar, demokrasiye ve milli iradeye ölümü pahasına sahip çıktıklarını göstermişlerdir.

Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnetle, rahmetle yâd ediyor, tüm Kütahyalı hemşehrilerimin Zafer Haftası’nı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum."

 
                                                                                                        Ahmet Hamdi NAYİR
                                                                                                           Kütahya Valisi
 
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİ, AHMET, HAMDİ, NAYİR’İN, 30, AĞUSTOS, ZAFER, BAYRAMI, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı