301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 22:21 Bu yazı 276 kez okundu
 
ARTIK BAZI ALIŞKANLIKLARIMIZA BİR SON VERSEK Mİ
Bülent Alpagut
 
 

ARTIK  BAZI ALIŞKANLIKLARIMIZA BİR SON VERSEK Mİ 

    Yıllar yılı  düğünlere giderim. Her gittiğimde özellikle kırda ,açık alanlarda yapılan,gizli bahçe tabir edilen yerlerdeki düğünlerden hep korkmuşumdur. Çünkü bu düğünlerde kontrol olmadığı için hemen hemen birçok insanın yanında tabancası vardır. 
    Hiç unutmam yıllar önceydi. Tavşanlı’nın Beyköy sakinlerinden iş insanı  Sarılar’ın düğünü olmuştu. Düğün Kocaçay’ın üzerindeki Beyköy Köprüsü yakınındaki harmanyerinde yapılmıştı. Z amanın kaymakamı Bekir Sıtkı Hanlıoğlu da düğüne davetliydi. Ama kaymakam Hanlıoğlu başına geleceklerden haberdar olduğu için düğüne icabet etmemişti. Yani düğün davetiyesi almış ama gitmemişti. 
     Ben protokol amiriyim. Gelenlere  ve gidenlere yemek mi verilecek? Oradaydım. Etkinlikler mi yapılacak  oradaydım. Yani her yerdeydim. Sayın kaymakam düğünden bir gün önce beni aramış,düğüne mutlaka gitmemi  söylemiş,düğünle ilgili raporu ertesi gün kendisine iletmemi istemişti. 
     Bir araca atlayıp düğün alanına vardığımda onlarca masa henüz hazırlanıyordu. Biliyordum ki düğün sahibi düğünü yönetmemi isteyecekti. Sunucu olmak aslında iyi bir görev değil. Ama ne yaparsınız.Katlanacaksınız. 
     İş insanı  Sarı,nın hatırlı dostları Kütahya merkezden,ilçelerden ve il dışından gelerek yerlerine oturduktan sonra mikrofon elimde  konuklara hoş geldin dedikten sonra bir de uyarıda bulunmuştum. Uyarı yapmamı düğün sahibi istemişti. Düğün esnasında silah atılmaması isteniliyordu. Sen misin “silah atmayın” diyen. Allah inandırsın onlarca tabancanın bir anda göğü taradığına tanık olmuştum. Bu sırada başını masaların altına sokanlar da olmuştu. Ben ise hedefteydim. Bir kurşun gelip beni bulabilirdi. 
      Düğünün ortalarına doğru ortalık iyice karıştı. Millet birbirini zor görüyordu. İkramlar geliyor,boşalan kaplar yeniden dolduruluyordu. İçecek  boldu. Bir ara ilerden ilçe jandarma komutanı üsteğmenin geldiğini ve arkasında da iki er bulunduğunu fark edince yerimden kalkıp komutana yer gösterdiğimi hatırlıyorum.   Ne mi oldu? Bir ara onlarca silah yine gökyüzünü taramasın mı? Jandarma komutanı yavaşca eğilerek düğüncüleri uyarmamı rica etmişti. Kalkmış,elimde mikrofon sayın jandarma komutanının uyarısını duyurmuştum. Daha uyarımı henüz bitirmiştim ki bir anda yine gökyüzü taranıverdi. Bu defa sayın komutan eline mikrofonu alarak düğüne gelenleri bizzat kendisi uyardı. Uyarının ardından gökyüzü yine tarandı. Rahmetli Tavşanlı Garnizon Komutanı Hv. Plt. Kd. Alb. Remzi Diren  uzaktan işaretle beni yanına çağırarak  komutanı usulüne uygun bir şekilde düğün alanından uzaklaştırmamı istemişti. Çünkü o da işin iyi gitmediğini   biliyordu. Bir yolunu bulup komutanı Tavşanlı’ya göndermiştim. Rahmetli iş insanı Remzi Özerdem özel aracına sayın komutanı ve iki eri bir de beni alarak Tavşanlı’ya hareket etmiştik. 
           Bunu neden yazdım? Bir zamanlar milletvekiliydi sayın Nuri Okutan söylemiş. Türkiye7de  85’i ruhbatsız olmak üzere 25 milyon kişide silah varmış. Yani bu da şu demek oluyor: Türkiye’de 21 milyon ruhsatsız silah sahibi  yaşıyor.   
           Düğünlerde,askere uğurlamalarda, yemeklerde ,bir başka etkinlikte kesinlikle silah atma konusunda önlemler alınmalıdır. İnsanlar silah attıklarında başlarına neler geleceğini bilmeliler. En başta bu tür etkinliklere katılan  devlet görevlileri sıkıntıda kalıyor. Haydi bakalım şimdi sayın valilerin,kaymakamların,Emniyet müdürlerinin,jandarma komutanlarının neden  yapılan dav etlere soğuk baktıklarını anlıyabiliyor musunuz? Düğün sahipleri de yetkililer de tedirgin olmasınlar. Herkes bir yerde haddini bilmelidir. 
   TAVŞANLI’DA KANSEROJEN İÇME VE KULLANMA SUYU
 BORULARINI DEĞİŞTİRMEK MUSTAFA GÜLER BAŞKAN’A
                                                       NASİP OLDU 
           Tavşanlılı uzun zamandır içme ve kullanma suyunu kanserojen özelliği olan asbestli borulardan  sağladı. Zamanında bu boruların döşenirken büyük bir tepki aldığına tanığım. Ama tüm itirazlara rağmen bu borular döşenmişti. Bu boruların döşenirken hep yanında olmuştum. Ben de bu borulardan akan içme ve kullanma suyunu kullandım. Allah beni korumuş olmalı ki bir olumsuzluk yaşamadım. Ama bu bir istisnadır. 
           Bu boruların yeni çelik borularla değiştirilmesi artık gerçekleşiyor. Bu da Belediye Başkanımız Mustafa Güler’e  nasip oldu. Allah ömrüne ömür katsın başkan,şu işi kısa zamanda bir çözüme kavuştur,halkın duasını al. 
           Aynı borulardan toplam 186 km  uzunluğunda bir isale hattı da  Polatlı-Beypazarı –Nallıhan ve Ayaş’ta var. Bu hattı yenilemek te sayın Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı  Mansur Yavaş’a düştü. Tavşanlı Belediye Başkanı AKP’li, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li.  Ama önemli olan halkın sağlığıdır. Kim yaparsa yapsın,kim bu boruları değiştirirse değiştirsin halkın sağlığı  açısından önemli bir hizmet olarak görüyorum.  Aynı şey Kütahya’da olsaydı,sevgili başkanımız Prof. Dr. Alim Işık elini taşın altına sokmaz mıydı?
            Artık asbestli boru kullanma devri kapanmıştır. Bu boruları tekrar içme ve kullanma suyu için kullanmaya kalkanlar  yanlış yaparlar. Halkın sağlığıyla oynarlar. Kendisine oy veren seçmenin bedduasını alırlar. Sadece bu borulardan Başkent Ankara’da 220 km uzunluğunda bir isale hattı bile insanı  endişelendiriyor. 
            Bir de işin israf tarafı var. Ne Kütahya ne Tavşanlı suyunun bol olduğunu düşünerek su israfı cihetine gitmemelidir. Kur’an-ı Kerim’de Allah’ın kullarına “ İsraf yapmayın” dediği nice ayetler var. Hz. Muhammed” İsraf haramdır” demiyor mu? Daha nice hadisler yok mu?
            Kulakları çınlasın bir zamanların Kütahya Valisi Utku Acun,” Kütahya’nın Pınarları” türküsü için” Bu türkü Kütahya’nın Milli Marşıdır” demişti. Milli Marş çalınırken nasıl ayağa kalkıp,hareketsiz,huşu içinde dinliyorsak, Kütahya’nın Pınarları’ndan akan suya da aynı hassasiyeti göstermek zorundayız. 

        TAVŞANLILI  ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI SAYIN
                              MURAT KURUM’A KIRGIN

           Geçtiğimiz günlerde Kütahya’ya teşrif eden sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum Bey’in  Kütahya Programına Tavşanlı’yı almaması haklı olarak Tavşanlı’da üzüntüye neden olmuş.Bunu hissediyorum.Çünkü Tavşanlı bu güne kadar nice sayın bakanları ağırlamış,Kütahya’nin en gözde,sosyal,ekonomik ve kültürel alanlarda gelişmiş,en büyük ilçesidir. Tavşanlılı bakan görmeye alışık bir ilçedir. TBMM Başkanı çıkarmıştır. Bakanlar çıkarmıştır. İlk defa değil ama bu defa olduğu gibi milletvekilsizdir. Beni telefonla arayanlar” Hoca’m,sayın bakan Tavşanlı’yı es geçti “ dediğinde Tavşanlılılar’ın ne kadar üzüldüklerini anlıyabiliyorum.Tavşanlı,Kütahya Siyeseti’nin mihenk taşıdır. Yıllarca Kütahya’da milletvekilleri Tavşanlı’da şekillenmiştir. Tavşanlı’yı kimler kimler ziyaret etmemiş ki? Rahmetliler Atatürk ,Cevdet Sunay, Adnan Menderes, Celal Bayar, Süleyman Demirel, Turgut Özal,Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Başbakanlar Mesut Yılmaz, Prof. Dr Tansu Çiller, Osman Bölükbaşı,sayısız sayın bakan, daha nicelerini sayabilirim. Kütahya’ya gelen bir sayın devlet büyüğünün Tavşanlı’yı teğet geçmesi kabul edilemez. Tavşanlı bugüne kadar konuk ettiği devlet büyüklerini en güzel şekilde ağırlayan bir ilçedir.
         Bu Tavşanlı ,  düşünülmeden planlanan Kütahya  ziyaretleri nin  sadece üzüntü değil,sıkıntı  da yaratabileceğini   düşünüyorum.

 DEMİRYOLU  İYİLEŞTİRME  KREDİSİNDEN
 TAVŞANLI-TUNÇBİLEK 
   HATTI DA  PAYINA DÜŞENİ ALMALIDIR

            Birileri,Tavşanlı-Tunçbilek  DDY Hattını önemsemeyebilir. Bu 13 km uzunluğundaki tren yolu hattı bugüne kadar milyonlarca ton Tunçbilek  Linyiti’ni taşıyan hattır. Yıllardır bu hatta nice yük ve işçi trenleri gidip gelmiştir ve bugün de yük trenleri bu hattı kullanıyor. 
            Keşke bu tren yolu hattı  Bursa’ya da bir şekilde ulaşabilseydi. En azından İnegöl’e kadar. Veya Domaniç’e kadar. Ayrıca Kütahya’da Azot Fabrikası yönüne giden bir tren yolu hattımız daha var. Bu hat ta bu krediden nasibini mutlaka almalıdır. 
            Bu defa Dünya Bankası, Türkiye Demiryolu Lojistiği iyileştirme Projesi   için 314.5 milyon Euro tutarında bir krediyi onayladı. Dünya Bankası  Türkiye Ülke Direktörü Aguste Kouame,uygun ekonomik coğrafyasına  ve emtia  ihtisaslaşma özelliklerine rağmen,demiryolunun Türkiye’nin  taşıma tonajının sadece 4’ünü  oluşturduğunu  belirterek” Proje kapsamında  yapılacak yatırımlar  Türkiye’de  demiryolu yük taşmacılığı potansiyelinin tam olarak kullanılmasına  ve ulaştırma  sektöründe çevresel açıdan daha yeşil bir yaklaşımın izlenmesine  katkıda bulunacaktır” demiş.  

 
Etiketler: ARTIK, , BAZI, ALIŞKANLIKLARIMIZA, BİR, SON, VERSEK, Mİ, ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
19 Eylül 2020
ZENGİNLİKTE TIPKI İKTİDARLARDA OLDUĞU GİBİ
71 Okunma.
19 Eylül 2020
SABAHATTİN ALTINTAŞ
21 Okunma.
06 Eylül 2020
LİNYİTSPOR’A GEREKEN İLGİYİ GÖSTERMELİDİR
521 Okunma.
27 Ağustos 2020
TEBDİLİ KIYAFET
121 Okunma.
21 Ağustos 2020
HELAL OLSUN
98 Okunma.
12 Ağustos 2020
Bülent Alpagut Gündemi
96 Okunma.
24 Temmuz 2020
BİRAZ GÜLMEYE NE DERSİNİZ
66 Okunma.
13 Temmuz 2020
OSMANLI’NIN DOĞDUĞU TOPRAKLAR BİZE EMANET
280 Okunma.
09 Temmuz 2020
İŞİ GÜCÜ OLANLARA İKİNCİ BİR ÜCRETLİ MAAŞ
1878 Okunma.
22 Haziran 2020
RECEP PEKER BULVARI VARDI
698 Okunma.
31 Mayıs 2020
GÜNLÜCE KÖYÜ’NDEN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ
958 Okunma.
16 Mayıs 2020
O R U Ç VE K O R O N A V İ R Ü S
191 Okunma.
09 Mayıs 2020
BU HAFTAKİ BAŞ YAZILARIM
301 Okunma.
02 Mayıs 2020
HAMİT BÜLBÜL’ÜN ANISINA
453 Okunma.
27 Nisan 2020
TÜRKİYE HAZIR BETON BİRLİĞİ
129 Okunma.
19 Nisan 2020
Eski Atatürk Lisesini Kimse Yıkamaz
186 Okunma.
14 Nisan 2020
KORONAVİRÜS EN ÇOK BENİ
178 Okunma.
03 Nisan 2020
TAVŞANLI’DAKİ SİYASİYUN
248 Okunma.
03 Nisan 2020
KORONAVİRÜS SELAMI
411 Okunma.
29 Mart 2020
D E F İ N E V E T A V ŞA N L I
241 Okunma.
28 Mart 2020
Yangın söndürme teşkilatı
183 Okunma.
28 Mart 2020
Yatırım yapan kazanacak
842 Okunma.
20 Mart 2020
MART KAPIDAN BAKTIRIR
335 Okunma.
06 Mart 2020
CÜCE ŞUBATTA NELER OLMUŞ
231 Okunma.
01 Mart 2020
Kuruyemişçileri kimler bitme noktasına getirdi ?
723 Okunma.
01 Mart 2020
Uzun metrajlı filmden hayatta olmayan Tavşanlılı
539 Okunma.
24 Şubat 2020
İlginç teklifler
320 Okunma.
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
259 Okunma.
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
931 Okunma.
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
152 Okunma.
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
216 Okunma.
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
517 Okunma.
07 Aralık 2019
BOR
283 Okunma.
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
804 Okunma.
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
522 Okunma.
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
537 Okunma.
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
453 Okunma.
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
1070 Okunma.
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
700 Okunma.
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
598 Okunma.
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
568 Okunma.
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
730 Okunma.
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
809 Okunma.
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
359 Okunma.
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
567 Okunma.
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
1186 Okunma.
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
1038 Okunma.
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
1522 Okunma.
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
1443 Okunma.
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
1032 Okunma.
25 Ocak 2019
Muhtarlık
1480 Okunma.
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
1144 Okunma.
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
1002 Okunma.
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
2129 Okunma.
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
2589 Okunma.
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
1226 Okunma.
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
1653 Okunma.
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
1610 Okunma.
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
1467 Okunma.
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
2477 Okunma.
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
2207 Okunma.
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
1176 Okunma.
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
1255 Okunma.
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
1548 Okunma.
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
1859 Okunma.
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
2165 Okunma.
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
1340 Okunma.
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1066 Okunma.
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
1250 Okunma.
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
1540 Okunma.
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
2029 Okunma.
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1382 Okunma.
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1281 Okunma.
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
1419 Okunma.
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
1215 Okunma.
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1360 Okunma.
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
1180 Okunma.
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
1194 Okunma.
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
1282 Okunma.
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
1078 Okunma.
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
1023 Okunma.
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
1223 Okunma.
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
1214 Okunma.
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1640 Okunma.
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
1787 Okunma.
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1407 Okunma.
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
1377 Okunma.
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
1323 Okunma.
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
1359 Okunma.
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
1130 Okunma.
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
1463 Okunma.
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
1704 Okunma.
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
1675 Okunma.
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
2228 Okunma.
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
1591 Okunma.
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
1653 Okunma.
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
1527 Okunma.
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
1327 Okunma.
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
1925 Okunma.
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2676 Okunma.
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
2236 Okunma.
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2605 Okunma.
08 Temmuz 2017
VEFA
1490 Okunma.
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
1340 Okunma.
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
1752 Okunma.
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
3694 Okunma.
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
3098 Okunma.
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
2507 Okunma.
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
1771 Okunma.
26 Nisan 2017
B A S I N
2154 Okunma.
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
2434 Okunma.
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
2024 Okunma.
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
2051 Okunma.
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
2036 Okunma.
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
1963 Okunma.
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
1701 Okunma.
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
1907 Okunma.
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
2772 Okunma.
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
1698 Okunma.
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
1849 Okunma.
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
2145 Okunma.
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
1959 Okunma.
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
2261 Okunma.
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
2642 Okunma.
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
2676 Okunma.
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
1760 Okunma.
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
2516 Okunma.
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
1831 Okunma.
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
1827 Okunma.
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
2202 Okunma.
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
1826 Okunma.
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
1665 Okunma.
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
1905 Okunma.
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
1974 Okunma.
29 Ağustos 2016
S E B İ L
1879 Okunma.
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
2398 Okunma.
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
2441 Okunma.
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
1807 Okunma.
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
1898 Okunma.
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
1762 Okunma.
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
2819 Okunma.
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
2311 Okunma.
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
2313 Okunma.
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
1723 Okunma.
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
2346 Okunma.
07 Nisan 2016
T A R H A N A
2137 Okunma.
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
2392 Okunma.
25 Mart 2016
P T T
2124 Okunma.
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
1929 Okunma.
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
2050 Okunma.
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
2039 Okunma.
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
2344 Okunma.
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
2126 Okunma.
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
3776 Okunma.
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
1970 Okunma.
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
2205 Okunma.
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
2159 Okunma.
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
2852 Okunma.
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
1812 Okunma.
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
2404 Okunma.
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
1734 Okunma.
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
3651 Okunma.
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
1923 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
1946 Okunma.
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
1757 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
1987 Okunma.
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
2334 Okunma.
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
2020 Okunma.
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
2147 Okunma.
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
2674 Okunma.
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
2847 Okunma.
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
2524 Okunma.
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
2300 Okunma.
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
2275 Okunma.
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
2297 Okunma.
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
2083 Okunma.
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
3434 Okunma.
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
3192 Okunma.
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
23283 Okunma.
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
2455 Okunma.
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
3501 Okunma.
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
3807 Okunma.
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
3133 Okunma.
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
2648 Okunma.
21 Aralık 2014
CIZLAVET
2676 Okunma.
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
3635 Okunma.
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
3613 Okunma.
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
2242 Okunma.
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
551 Okunma.
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
2981 Okunma.
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
2848 Okunma.
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
3599 Okunma.
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
2596 Okunma.
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
2673 Okunma.
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
3210 Okunma.
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
2334 Okunma.
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
3204 Okunma.
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
2748 Okunma.
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
3028 Okunma.
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
3011 Okunma.
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
3059 Okunma.
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
3473 Okunma.
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
2862 Okunma.
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
3099 Okunma.
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
3160 Okunma.
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
4144 Okunma.
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
2963 Okunma.
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
4856 Okunma.
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
2790 Okunma.
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
4397 Okunma.
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
3230 Okunma.
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
3441 Okunma.
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
4485 Okunma.
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
3091 Okunma.
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
2655 Okunma.
23 Aralık 2013
SİTEM
2781 Okunma.
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
2834 Okunma.
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
4613 Okunma.
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
3161 Okunma.
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
3166 Okunma.
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
3357 Okunma.
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
4405 Okunma.
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
3032 Okunma.
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
2440 Okunma.
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
2584 Okunma.
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
2800 Okunma.
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
2846 Okunma.
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
2731 Okunma.
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
3062 Okunma.
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
2989 Okunma.
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
2521 Okunma.
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
2830 Okunma.
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
2583 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2866 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2592 Okunma.
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
2761 Okunma.
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
2986 Okunma.
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
3327 Okunma.
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
2898 Okunma.
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
4214 Okunma.
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
3017 Okunma.
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
2764 Okunma.
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
1296 Okunma.
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
3266 Okunma.
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
3463 Okunma.
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
3447 Okunma.
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
3432 Okunma.
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
4030 Okunma.
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
3424 Okunma.
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
2908 Okunma.
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
3905 Okunma.
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
2950 Okunma.
02 Kasım 2012
Mobese
3214 Okunma.
Haber Yazılımı