301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
25 Ekim 2019 - Cuma 12:18 Bu yazı 390 kez okundu
 
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
Bülent Alpagut
 
 
      BAKALIM  BUNDAN SONRA KAÇ  LOJMAN
                                   SATILABİLECEK    
            Ülke bazında  halen Kamuya ait 235.691 lojman olduğu açıklandı. Bunlardan  asker+emniyet mensubu+yargı mensubu olanlara ait olanının sayısının 13O.23O olduğu  ve satılamaz lojman statüsünde bulunduğu belirtiliyor. Peki geride kalan  ve satılmalarına karar verilen 1O8 bin Kamu Lojmanı ne olacak?Bilnidiği gibi bunlardan sadece 3.OOO’i bugüne kadar satılabilmişti. Öyleyse  geride kalan 1O5.OOO Kamu Lojmanı  2O2O yılı başından itibaren satılabilecek mi?Alınan bilgilere göre cazibeyi artırmak için  1O yıl vade ve 12O taksitli bir yeni formül üzerinde çalışılıyor.Alıcıların bu şartlarda lojmanlara eskiye oranla daha fazla ilgi göstereceği ümit ediliyor. 
             Bilindiği gibi Kamuya ait lojmanların büyük bölümü maalesef bakımsız,alınsa bile kullanılması uygun duruma gelebilmesi için para harcanılacak lojmanlar. Aslında bu lojmanlar memurlar tarafından kullanılıyor. En doğrusu bu lojmanların halen kullanan memurlara  satışıdır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ,geçtiğimiz yıl Maliye Bakanlığı’na bağlı Milli Emlak Genel Müdürlüğü  tarafından çıkarılan  ve Kamu lojmanlarının satış yöntemini  düzenleyen  tebliğde bir değişikliğe gitmiş. Yeni tebliğle  Kamu lojmanlarının satış işlemleri  Maliye Bakanlığı’ndan alınarak  daha önce Milli Emlak  Genel Müdürlüğü’nün de devredildiği  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na verilmişti. Bu da şu demek oluyor: Bugünden itibaren artık lojmanların satışına  artık lojman sahibi olan kurumlar  karar veremeyecek.  Yeni düzenlemeyle  kurumların mülkiyetinde  veya tasarrufunda bulunan  görev,sıra  ve hizmet  tahsisli Kamu  konutlarından  kat mülkiyeti veya kat irtifakı  kurulanlar doğrudan satışa çıkarılacak. Kat mülkiyeti veya kat  irtifakı  kurulması mümkün  bulunan Kamu konutları da kat  mülkiyeti veya  kat irtifakı  kurulduktan sonra  satılacak.Yukarıda ifade ettiğim gibi yakışık olan halen bu lojmanlarda oturanlara öncelik verilmesi nezaket gereğidir. Ama ifade ettiğim gibi emniyet,yargı ve  mensubu ve asker kişiler bu haktan yararlanamıyor. Bugüne kadar uygulanan tebliğde  lojmanı  peşin almak isteyenlere  1O indirim uygulanıyordu. Taksitle  almak isteyenlere de 2O ‘si peşin ,en fazla 4 yıl ve 48  ay taksit yapılabiliyordu. Ayrıca taksite bağlanan borçlar da  her yıl kanuni  faiz oranında  zamlanıyordu. Artık yeni  tebliğe göre 1O  yıl ve   12O ay  taksit  seçeneği getirilmiş bulunuyor. Taksitlere de her ocak ve temmuz ayında TÜFE artışı  kadar zam söz konusu. Eğer yıllık TÜFE  12’yi aşarsa  aşan kısım zam olarak yansıtılmayacakmış.
              Kütahya’da İl  bazında, halen yargı ve emniyet mensuplarıyla askerlerin kaç Kamu lojmanından yararlandıklarını bilmiyorum. Ama bir araştırmacı gazeteci olarak bilmemem benim ayıbımdır.  Tavşanlı’da da lojmanlar var.Bunlardan kaçının satılamaz ,kaçının satılır konumda olduklarını da maalesef bilmiyorum. Ama bir gerçek var. Türkiye’de artık Kamuya ait olup ta satılabilir durumda olanların vakit geçirilmeden elden çıkarılmasından devlet açısından yararlar olduğunu düşünüyorum.
               Bir ara Tavşanlı’nın Tunçbilek Beldesi’nde onlarca Termik Santrala ait Işık sitesi’nde de lojmanlar vardı. Sanırım bu lojmanlar özelleştirme çerçevesinde lüp edilmiştir. Devlet bundan zarar görmüştür. Alan ise rant sağlamıştır. Bir santral satılıyor. Özelleştirilmiş. Kardeşim niye onlarca lojmanı da alıcıya bırakıyorsun?Bu cömertlik devlete pahalıya malolmuştur. Bugün Tunçbilek7teki özelleştirilen Termik Santralı satsan  alana bırakılan lojmanlar ve kocaman bir site santraldan daha kıymetlidir. Çünkü Tunçbilek Termik Santralı her  gün ölüyor. Ölürken de  yakın ve uzak çevrede yaşayanları öldürmeye devam ediyor.  Ama santral bünyesinde  kalan  lojmanların ve  arazinin değeri  santral çoktan  sollamış durumdadır.
                Bir gerçeği kimse göz ardı etmemelidir. Türkiye’de artık Kamu  mensupları (asker,yargı,emniyet) dışında kimseye lojman yaptırılmamalı veya tahsis te   edilmemelidir.  Çünkü lojmanın astarı yüzünden pahalıya gelmektedir. 
               Son tebliğ muvacehesinde  Kütahya’da  lojman konusunda  neler olup biteceğini hep birlikte göreceğiz.   
           KÖYLERDEKİ  İLKOKUL  BİNALARI NE  OLACAK                        Türkiye genelinde  kaç okul binamızın  kaderine terk edildiğini bilmiyorum. Bunu bir meslektaşım da sormuştu. Bu konuda bilgi sahibi olmadığımı söylediğimde :” Hocam siz araştırmacısınız. İsterseniz arar bulursunuz”deyip topu bana atmıştı.İlk  başvurduğum Allah biliyor ya eski milletvekillerimizden sayın Hüsnü Ordu oldu. Kendisine bu konuda sormuştum.” Sayın milletvekilim Kütahya genelinde  ilk ve orta dereceli okul binalarımız var. Bunlardan  bazılarının  boş olduklarını,kaderine terk edildiklerini  öğrendim. Bu okullar için örneğin Kütahya Milletvekillerimizden birisi sayın Milli Eğitim Bakanımıza  meseleyi çıtlatabilir mi?” dediğimde   bana aynen.” Hocam,mesele Kütahya’da çözüme kavuşturulabilir. Ama Türkiye genelinde bir çözüm aranıyorsa bu bir  önerge ile  TBMM’de gündeme getirilebilir” demişti.  Ben de , Sayın  valimizin başkanlığında yapılacak bir toplantıda  konunun çözüme kavuşturulabileceğini düşünüyorum. Amacım  ,kaderine terk edilmiş bu okul binalarını bir şekilde yeniden kazanmaktır. .Bu binalar ya Köy  muhtarlıklarına tahsis edilsin,ya da satılsın.Ama Köy Tüzel Kişiliği gözetiminde   atıl okul binalarının müze,laboratuvar,konserve evi,köy misafirhanesi, toplantılar, sinema,tiyatro ,konferans  salonu , kütüphane,kitaplık,ecza deposu, sağlık ocağı,işyeri,sportif faaliyetler  için  değerlendirilebilir. Bugün için Tavşanlı’da boş,kullanılmayan,atıl vaziyette  olan,kaderine terk edilmiş 87 okul binası olduğunu da öğrendim.Bunların yıkılmalarını istemiyorum. Bir öğretmen olarak buna karşıyım. . O okulları ziyaret etmiş mülki idare amirleri  llköğretim müfettişleri, müdürleri,  Kamu görevlileri, aşı yapmaya gelen  doktor,hemşire,sağlık memurları  var.,o okulda görev yapmış müdür,müdür yetkili öğretmen ve hizmetliler var.O okullara  gidip gelmiş veliler,dostlar,  ,yakın ve uzak çevreden gelenler  olmuş. 
                    Devletimizin saçı bitmedik yetimin hakkı olan topladığı vergilerle yaptırılan bu okul binalarını kaderine terk etmek günahtır ve yazıktır. En azından yukarıda ifade ettiğim gibi bu boş okullar köy muhtarlıklarına zimmet olarak verilsin. Muhtarlıkların taşınmazı olsun. İsterlerse sayın muhtarlar bu binalarda makam odaları ihdas etsinler. Hatta bu okul binaları bir kapalı çarşı bile olabilir. Ama okul binası,kışla v e camilerin  kutsal yerler olduklarını biliyoruz. Bunların her biri yüce amaçlar dışında asla değerlendirilmemelidir. Okullar öğrenci ve öğretmenlerle,kışlalar askerle,camiler cami görevlileri ve cemaatla güzeldir. Devletimizin vakit geçirmeden bu boş okul binalarını Türkiye genelinde bir şekilde mutlu sona ulaştırmaları en büyük temennimdir. Gelin Kütahyalı olarak bunu ilk kez bizler başaralım.
 
 CUMHURİYET BAYRAMI GÜNÜ VEFAT EDEN MİLLETVEKİLİMİZ
  AHMET  KAVUNCU’NUN  ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE KENDİSİNİ
                                         RAHMETLE ANIYORUZ  
            Tavşanlı’nın  25 yıllık Protokol   Amiri,tören komutanı ve sunucusu olmaktan haklı bir gurur duyarım.Çünkü bu görev maaşsız,ücretsiz,yolluksuz bir görevdir.Mülki İdare Amirlerimizin  izniyle  yürütülen bir görevdir. Protokol Amirleri emekli maaşı almazlar.Sadece verilen görevleri  ifa ederler.yerine getirirler. Canlı  yayın yaptıkları için bazen   sıkıntı da yaşarlar. Yaptıkları küçük bir hata bile  onları  zor durumlarda bırakır.  Tavşanlı ilçe olalı beri bazı Protokol Amirleri görmüştür.Bunlar arasında rahmetli İstiklal İlkokulu  öğretmeniydi  ve  Karamürsel’de geçirdiği bir trafik kazasında aramızdan ayrılmıştı Kamil Çil’i rahmetle anmadan geçemem. Zaten bana da yürüttüğü bu fahri görevin verilmesini sağlayan da kendisi olmuştur. 
                     Benim  Tavşanlı Kaymakamlığı Protokol Amirliği görevim 23 Nisan 1978 tarihinde başlar.İlk idare ettiğim,yönettiğim milli bayram bu bayram olmuştur Yani Bülent  Hoca 1978 yılı Nisan Ayı’nın 23’ünden bu yana aralıksız(istisnalar dışında ) Protokol Amiri,tören komutanı ve sunucudur.Bugün 83 yaşıma girmeme rağmen yine de tereddütsüz bir milli bayramı,bir etkinliği  idare edebilirim.Tavşanlı’da benim görevimi  bırakın egale etmeyi, rekorumu kıracak bir başka  öğretmen veya bir başkası  bir daha gelmeyecektir. Mevcut Cumhuriyet Meydanı’ndaki gönderde  parmak izlerim bugün de vardır.Cumhuriyet Meydanı’nda ayak izlerim sonsuza dek kalacaktır..     Önümüzdeki kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramı bana bir anımı hatırlattı. Yıl 1994. Cumhuriyet Meydanı’nda Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri var.Kaymakam,Bekir Ergök.Belediye Başkanı  eski milletvekillerimizden Hüsnü Ordu,,GLİ müessesesi Müdürü Cafer Metin,ilçe müftüsü halen Diyanet İşleri Başkanlığı, Başkanlık Müftüsü Ümit Çimen, ilçe milli eğitim müdürümüz Cemal Dereli şeref locasındalar.Bayram  normal seyrinde sürüyor. Bir ara  eski PTT Caddes i yeni adıyla Tahsin Buruk Caddesi’nden  büyük bir kalabalık elleri üzerinde bir tabut olduğu halde Cumhuriyet Meydanı’na yani tören alanına girmesin mi?Bir çok kişi gibi ben de  şaşırmıştım.Ellerin üzerinde Ulucami’ye  doğru   taşınan tabutta eski DP Milletvekillerimizden Ahmet Kavuncu varmış.
                       programı sunuyorum. Kesmek zorunda kalmıştım.Sayın kaymakamla göz göze gelmiştik.Bana el hareketiyle yanına gelmemi istemişti. Kulakları çınlasın Bekir Ergök nazik,kibar ve duygusal bir insandı. Bana bu andan itibaren töreni sonlandırmamı istemişti. Gerekeni yapmıştım Kendisine her zaman saygı duymuşumdur. Mikrofonla halkımıza bayramın sona erdiğini söyledikten sonra  herkes gibi  soluğu Ulucami’de almıştım. 
               Ahmet Kavuncu çok partili hayata girdikten sonra Ankara’ya TBMM’ne gönderdiğimiz değerli evlatlarımızdan birisidir. Mekanı Cennet olsun. Bu nedenle o günü asla unutmadım. Önümüzdeki günlerde kutlayacağımız Cumhuriyetimizin  96.ncı yıldönümünde ,ölümünün  25.nci yıldönümünde  sevgili Kavuncu’yu bir vesileyle anmış oldum.
       MEHMET  MADAN’I  ÖLÜMÜNÜN 16.NCI YILDÖNÜMÜNDE
                                                  RAHMETLE ANIYORUM 
                 Mehmet Madan sade bir Türk vatandaşıydı.Bir Tavşanlılı ve belediyemiz çalışanlarındandı. Namuslu  bir insandı.Emekli olduktan sonra halen Belediye Müzesi olarak değerlendirilen ahşap eski tarihi binanın bir köşesindeki yazıhanesinde   alınteri kazancıyla ayakta kalmaya gayret ediyordu. Dilekçe yazıyordu. Vergi iadesi dosyası dolduruyordu.Zarf üstü yazıyordu. Boş zamanlarında da yazıhanesindeki kitaplığındaki kitapları okuyordu. Dini konularda merak ettiklerimi önce ona açardım. Bir gün kulaklarımın zaman zaman çınladığını söylediğimde bana.”İlaca gerek yok.  Peygamberimize selavat getir. Bak çınlama mınlama kalıyor mu?”demişti.  Mehmet Madan rahmetlinin yazıhanesi birkaç adresten birisiydi.Bu yazıhaneye  bugün hayatta olmayan niceleri Madan Hüseyin, Madan Himmet,terzi  Tarzan Ahmet,GLİ  Müessesesi makam şoförlerinden Mehmet Ecevit,belediye çalışanlarından  İbrahim Başköy,Ethem Çavuş,camcı Yaşar, Yıldıray Karadeniz,Ferit Akyol,testici Emin,Fen İşlerinden emekli İbrahim Ergun da girer çıkardı. Madan Hüseyin’in çiftlikten getirdiği yumurta,peynir,yoğurt bir anda  yazıhaneyi çarşıya çevirirdi.  Ben de yazıhanenin demirbaşlardandım. Gün geldi rahmetlinin yazıhanesi TRT İstanbul Çamlıca Bölge Müdürlüğü elemanlarının mekanı haline dönüştü. önce Kepez’de sonra Göbel Kaplıcaları’nda kurulan Aktarıcı İstasyonlarında  bakım ve onarım çalışmaları yapıldı. Bunları yapmak zorunda olanlar da Mehmet Madan’ın yazıhanesine geliyorlardı. Mehmet Madan,” Tavşanlı Aktarıcı İstasyonunu  Koruma ve Tv Yayınlarını İzletme Derneği başkanıydı. Bu görevi  başvurduğumuzda  bize ön  şart koşardı. Küçük bir rakı  ve yanında da biraz peynir ve leblebi  almazsak gitmeyeceğini söylerdi. Naçar talebini karşılardık. Çünkü bu işten anlayan başka biri  yoktu. 
                 Yıllarca gerek Tavşanlı gerekse Tunçbilek’teki( Çobanköy ve Aliköy aktarıcıları dahil) aktarıcıların bakım ve onarımı için gelenlerin ilk  durağı  Mehmet Madan rahmetlinin yazıhanesi olmuştur. Gün gelmiş ben de  kendi evimi gelenlere açmışımdı Annem rahmetli  Aktarıcıların  bakım ve onarımları için gelenlerin,yayın teknisyenlerinin Melüş annesiydi.  GLİ i Merkez Misafirhanesi ve Tunçbilek bir numaradaki misafirhanelerde kendilerine yer ayırtırdık.Kulakları çınlasın İnegöl köftecisi İbrahim Tuna  TRT’cilerin karınlarını doyurdukları yerdi.  . Başta Haşim Ordu olmak üzere bir çok hemşehrimizden  konuklara leblebi  alırdık. İş adamı Ahmet Baş’ın Göbel’deki tavuk tesislerinden  gelenlere viyollerle yumurta ikram ederdik.  Belediyemiz ve Ticaret ve Sanayi Odamızdan az mı yemek  yedik.Ama hep Tavşanlı içindi bunlar. Halkımızın tek eğlencesi televizyondu. Herkes yerinde elini ve yüreğini taşın altına sokmuştur. Bugün çok elemanlı antenlerin yerini artık  uydu antenleri aldı da halkımız TV Yayınlarını istediği gibi izleyebiliyor. Ama yine de yayın alamayan yerlere Göbel Kaplıcaları’ndaki TRT Aktarıcısından bugün de  yayın veriliyor. Özel Aktarıcı İstasyonumuz da bazı kanalları vermeyi sürdürüyor. Bugün için Tavşanlı’da sadece İsmail Vurmaz adlı bir kardeşimiz kaldı. O da Esnaf ve Kefalet Kooperatifinde çalışıyor.
                 Mehmet Madan rahmetli gün gelmiştir aç karnına Göbel Kaplıcaları’na,Kelkepez Mevkii’ne gitmiştir. Uyumamıştır,uykudan uyandırılmıştır. Bana :” Bülent çabuk gel” demesi yeterdi. Beş dakikada yanında olurdum.   Mehmet Madan bugün aramızda değil. Ama  hakkını Tavşanlılıya helal etmiştir. Ben de helal ediyorum. Gelecek kuşaklar Mehmet Madan’ı  belki anımsayamayacaklardır. Ama  TV sahipleri  kendisine bir Fatiha’yı çok görmemelidir.  Ben o sıkıntılı günleri yaşayanlardanım. Ama en büyük hastalığımız unutkanlık hastalığı bizlerde maalesef mevcut. 
                Sevgili  Madan Mekanın Cennet olsun.Ölümünün 16.ncı  yıldönümünde  seni bir kez daha saygıyla anıyorum. Bu vesileyle TV Konusunda emeği geçen Bekir Zeytinoğlu’na,merhum Memduh Serdaroğlu ve,Azmi Sirel’e, Tahsin Eröz’e, İhsan Tandoğan’a, merhum Ferit Akyol,Ahmet Körhasan’a, TV tamircisi   Ekrem’e, rahmetli Yıldıray Karadeniz’e,Tavşanlı Ortaokulu’nun efsane müzik öğretmeni  merhum Fethi Akuz’a,   merhum İbrahim Topçu ve  Metin Topçu’ya,Adnan Kahyaoğlu’na,Metin Saka’ya, bizim nazımızı çeken  resmi daire ve müessese şoförlerine,serbest çalışan piyasa şoförlerine ,bizlere her zaman yardımcı olan Tavşanlı Belediyesi ve Tunçbilek Belediyesi’ne,merkez trafo  çalışanlarına,   şükranlarımı arzediyorum. Elini cebine götürüp bizi kapısından kovmayan,teveccüh gösteren değerli hemşehrilerimi de unutmayacağım.                                                              
 
 
Etiketler: BAKALIM, , BUNDAN, SONRA, KAÇ, , LOJMAN, , SATILABİLECEK, , , , ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
52 Okunma.
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
707 Okunma.
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
27 Okunma.
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
74 Okunma.
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
311 Okunma.
07 Aralık 2019
BOR
125 Okunma.
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
648 Okunma.
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
325 Okunma.
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
308 Okunma.
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
827 Okunma.
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
458 Okunma.
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
456 Okunma.
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
389 Okunma.
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
528 Okunma.
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
576 Okunma.
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
262 Okunma.
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
546 Okunma.
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
1046 Okunma.
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
899 Okunma.
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
1159 Okunma.
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
1274 Okunma.
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
820 Okunma.
25 Ocak 2019
Muhtarlık
1326 Okunma.
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
975 Okunma.
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
768 Okunma.
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
1844 Okunma.
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
2465 Okunma.
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
1080 Okunma.
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
1462 Okunma.
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
1309 Okunma.
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
1322 Okunma.
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
2236 Okunma.
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
1902 Okunma.
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
953 Okunma.
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
1118 Okunma.
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
1297 Okunma.
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
1671 Okunma.
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
1856 Okunma.
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
1159 Okunma.
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
899 Okunma.
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
1120 Okunma.
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
1380 Okunma.
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
1840 Okunma.
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1251 Okunma.
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1116 Okunma.
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
1262 Okunma.
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
1030 Okunma.
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1184 Okunma.
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
994 Okunma.
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
1004 Okunma.
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
1124 Okunma.
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
958 Okunma.
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
865 Okunma.
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
1038 Okunma.
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
984 Okunma.
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1474 Okunma.
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
1618 Okunma.
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1214 Okunma.
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
1243 Okunma.
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
1144 Okunma.
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
1200 Okunma.
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
1002 Okunma.
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
1263 Okunma.
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
1513 Okunma.
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
1466 Okunma.
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
1990 Okunma.
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
1382 Okunma.
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
1430 Okunma.
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
1368 Okunma.
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
1137 Okunma.
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
1708 Okunma.
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2335 Okunma.
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
2005 Okunma.
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
1811 Okunma.
08 Temmuz 2017
VEFA
1370 Okunma.
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
1159 Okunma.
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
1555 Okunma.
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
3550 Okunma.
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
2891 Okunma.
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
2305 Okunma.
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
1638 Okunma.
26 Nisan 2017
B A S I N
1960 Okunma.
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
2090 Okunma.
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
1824 Okunma.
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
1930 Okunma.
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
1827 Okunma.
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
1769 Okunma.
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
1565 Okunma.
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
1712 Okunma.
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
2626 Okunma.
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
1541 Okunma.
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
1667 Okunma.
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
2006 Okunma.
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
1783 Okunma.
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
2093 Okunma.
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
2517 Okunma.
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
2456 Okunma.
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
1576 Okunma.
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
2363 Okunma.
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
1647 Okunma.
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
1607 Okunma.
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
1995 Okunma.
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
1706 Okunma.
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
1486 Okunma.
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
1719 Okunma.
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
1815 Okunma.
29 Ağustos 2016
S E B İ L
1672 Okunma.
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
2221 Okunma.
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
2244 Okunma.
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
1671 Okunma.
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
1639 Okunma.
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
1611 Okunma.
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
2652 Okunma.
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
2081 Okunma.
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
2133 Okunma.
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
1577 Okunma.
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
2153 Okunma.
07 Nisan 2016
T A R H A N A
1970 Okunma.
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
2134 Okunma.
25 Mart 2016
P T T
1911 Okunma.
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
1807 Okunma.
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
1907 Okunma.
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
1879 Okunma.
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
2162 Okunma.
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
1901 Okunma.
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
3379 Okunma.
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
1832 Okunma.
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
2022 Okunma.
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
1989 Okunma.
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
2685 Okunma.
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
1696 Okunma.
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
2161 Okunma.
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
1618 Okunma.
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
2943 Okunma.
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
1771 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
1730 Okunma.
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
1576 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
1796 Okunma.
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
2160 Okunma.
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
1846 Okunma.
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
2008 Okunma.
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
2544 Okunma.
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
2651 Okunma.
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
2347 Okunma.
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
2131 Okunma.
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
2155 Okunma.
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
2123 Okunma.
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
1899 Okunma.
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
3180 Okunma.
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
2981 Okunma.
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
16438 Okunma.
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
2267 Okunma.
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
3294 Okunma.
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
3545 Okunma.
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
2939 Okunma.
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
2461 Okunma.
21 Aralık 2014
CIZLAVET
2510 Okunma.
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
3148 Okunma.
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
3432 Okunma.
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
2106 Okunma.
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
543 Okunma.
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
2805 Okunma.
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
2737 Okunma.
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
3412 Okunma.
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
2458 Okunma.
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
2558 Okunma.
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
3078 Okunma.
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
2216 Okunma.
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
3003 Okunma.
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
2500 Okunma.
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
2849 Okunma.
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
2809 Okunma.
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
2861 Okunma.
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
3243 Okunma.
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
2732 Okunma.
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
2909 Okunma.
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
2958 Okunma.
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
3929 Okunma.
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
2765 Okunma.
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
4599 Okunma.
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
2631 Okunma.
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
4190 Okunma.
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
3030 Okunma.
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
3277 Okunma.
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
4287 Okunma.
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
2949 Okunma.
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
2457 Okunma.
23 Aralık 2013
SİTEM
2591 Okunma.
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
2678 Okunma.
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
4388 Okunma.
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
3054 Okunma.
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
2995 Okunma.
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
3193 Okunma.
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
4210 Okunma.
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
2875 Okunma.
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
2218 Okunma.
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
2467 Okunma.
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
2625 Okunma.
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
2687 Okunma.
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
2622 Okunma.
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
2885 Okunma.
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
2811 Okunma.
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
2369 Okunma.
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
2629 Okunma.
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
2420 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2688 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2464 Okunma.
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
2578 Okunma.
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
2826 Okunma.
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
3188 Okunma.
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
2744 Okunma.
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
3790 Okunma.
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
2780 Okunma.
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
2642 Okunma.
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
1296 Okunma.
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
3139 Okunma.
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
3303 Okunma.
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
3287 Okunma.
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
3274 Okunma.
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
3723 Okunma.
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
3226 Okunma.
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
2686 Okunma.
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
3784 Okunma.
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
2772 Okunma.
02 Kasım 2012
Mobese
2988 Okunma.
Haber Yazılımı