301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
13 Haziran 2018 - Çarşamba 17:15 Bu yazı 1862 kez okundu
 
HOŞ GELDİN EGEMEN
Bülent Alpagut
 
 

 BAŞYAZI

                          HOŞ GELDİN EGEMEN                       
                                                                                                                             Bülent  Alpagut
                                                                                                                      Gazeteci Araştırmacı Yazar
                                                                                                                                    KÜTAHYA
                                                                                                              Gazeteciler  Cemiyeti Onursal Üyesi 

       Şimdi tüm hemşehrilerim :” Bu Egemen de kim ki?” diyecektir. Egemen’i anlatmak için geriye gitmek gerek. Yıllar öncesine yani.Tavşanlı’da  bir çoğumuzun bildiği  Numune Sokak’ta  rahmetli MİLLETVEKİLİMİZ Ahmet Kavuncu’nun ,rahmetli Kasım Abdullah’ın evlerinin sırasında  Allah kendisine uzun ve sağlıklı ömürler versin Avukat Hüsnü Davutoğlu ile  Emin Sıtkı Uykucuoğlu’nun  evlerinin tam ortasında iki katlı ahşap evde  Tavşanlılıların “ Makasçı Tahir” olarak tanıdıkları  DDY  çalışanlarından rahmetli Tahir Amca( Erinç) ile değerli eşleri Vedat Hanım   oturuyordu. Ben de  yeni evliyim ve rahmetli Kasım Abdullah’ın üç katlı apartmanının bodrum katında kiracıyım.Uykucuoğlu,Davutoğlu ve Destan İbrahim Çavuş( Halit Destanoğlu’nun babası),Ali Osman Kavuncu komşularımızdı.
       Tavşanlı’da uzun yıllar görev yapan rahmetli Tahir Efendi(Erinç)nin beş çocuğu  vardı.Bahtiye,Firü-zan, Füsun,Berrin ve Kemal.Kemal’in mezarı bugün Asri Mezarlık’tadır.Bu aileden halen Tavşanlı’da kimse yaşamıyor.
      Ama ne oldu biliyor musunuz? Yaklaşık bir ay kadar oluyor. İlçemize bir beyin cerrahı atandı. Doç.Dr Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi’nde  göreve başladı.İşte bu yeni uzman doktorumuz,mezun olduğu fakültenK
in başarılı çocuklarından Egemen Nursoy  yıllar öncesinde Tavşanlı’da yaşamış Erinç Ailesi’nin bireylerinden.Halen komşu ilçemiz Yeni Gediz’de avukatlık yapan v e bir ara bu ilçede belediye başkanlığı yapmış Avukat Suat Nursoy’un oğlu.Ben yıllar öncesinde bir köşe yazımda kendisinden:” Tavşanlı’nın eniştesi “ diye bahsetmiştim Çünkü  biz yıllar öncesinde kendisine  Erinç Ailesi’nin bireylerinden Firüzan kızımızı   vermiştik. İşte sevgili Op. Dr. Egemen Nursoy( 8 yıllık bir deneyimi var) bu evlilikten geliyor.Yazımın başlığındaki Egemen bu Egemen’dir. .
      Tavşanlı’ya geldiğini yeni öğrendim. Hemen sevgili babası Avukat Suat Nursoy’u arayarak  gerekli bilgileri aldım ve akabinde de   kendisini görev yaptığı hastanede arayarak başarılar diledim.Tavşanlı’ya gelir gelmez annesi ve teyzesiyle Asri Mezarlık’ta Kemal  dayısının ve  Ardından da rahmetli babamın,annemin ve kızkardeşimin mezarlarını ziyaret etmiş.Allah kendisine güç ve kuvvet versin. Tavşanlımıza yapacağı  değerli hizmetleri için  kendisine peşinen teşekkür ediyorum. Egemen Nursoy artık sevgili Tavşanlılıların misafiridir ve koruması altındadır..Bir başka açıdan Egemen   bir Tavşanlı sevdalısı ailenin de  bireylerindendir”.Hoş geldin güzel doktor” diyorum..
      Ben 1O yıl ilçeye bağlı Derecik Köyü’nde( Belediye Başkanımızın köyü)  müdür yetkili öğretmenken okula bisikletle gidip geliyordum.O zamanlar Moymul Ovası geçit vermiyordu. Sık sık taşan Kocaçay’ın suları bu ovayı geçilmez kılıyordu. Ben de DDY  köprüsünden geçer,demiryolu boyunca rayların sağında ve solunda bulunan kömür curufuyla   yürümeye elverişli kılınmış , keçi yolu gibi yolu takip ederek köyden Tavşanlı’ya ve Tavşanlı’dan köye gidip gelmek zorunda kalırdım. O zamanlar “ Motorlu Tren “ adıyla üç vagonlu bir tren hizmetteydi.Tam benim okuldan Tavşanlı’daki evime geliş saatlerimde demiryolu köprüsünden geçerdi.Bir gün hiç unutmam Göricke marka Alman bisikletimle( Bu bisiklet 1954 doğumludur ve evimdedir) bu köprüden geçmekteyim. Hafif te rüzgar var. Önümden geliyor ve arkamdakilerden habersizim. Tam da demiryolu köprüsü üzerindeki rayların üzerinden cambaz gibi geçiyorum.Köprünün başındaki makasçıların oturduğu bir kabin-kulübeden .” Arkanda tren var dikkat” sesini işittiğimde kendimi demiryolu köprüsünün boşluğundan Kocaçay’a bırakıvermiştim.Bağıran,beni uyaran sevgili uzman doktor Egemen Nursoy’un görmediği dedesi Tahir Efendi’den başkası değildi.O’na bir can borcum vardı. Ben de sevgili Egemen’e bir amca olarak ellerimi uzatıyor  ve yanaklarından öpüyorum.


                      Köşe Yazısı 


                                            SAYIN MİLLETVEKİLİME SÖZ VERDİĞİM İÇİN SSK
                                           HASTANESİNDEN  HİÇ BAHSETMEMİŞTİM.

                                                                                                           

     Sevgili milletvekilimiz Prof. Dr. Vural Kavuncu beni bugüne kadar hiç habersiz bırakmamıştır.Ne zaman habersiz kalsam bana Hızır gibi yetişmiştir. Ben kaynağı belirsiz yerlerden haber üretme yerine kaynağı belli yerlerden haber üretmeyi   yeğlemişimdir.Hatta daha ileri gidip yetkilileri bizzat aramış ve konuyu teyit etmişimdir.Kaynağı belirsiz bir haber yüzünden yıllar öncesinde Anadolu Ajansı Tavşanlı Muhabiriyken Basın kartım iptal edilmişti de zar zor durumu anlatıncaya kadar neler çekmiştim., Kulakları çınlasın zamanın güçlü insanlarından hemşehrimiz Doç. Dr. Mustafa Kalemli olmasaydı kartımı yeniden geri alamayacaktım.
     Sevgili Kavuncu ile zaman zaman uzun uzun konuştuğumuz olmuştur. Bir keresinde benden ricada bulunmuş SSK Hastanesi hizmet binasıyla ilgili haber üretmememi istemişlerdi. Bir nedeni olmalıydı. Yanlış anlamalara  fırsat vermemek için susmuştum.
    Her Cuma namazı öncesinde telefonuma mutlaka bir müjdesi düşer. Nitekim SSK Hastanesi ile ilgili mesajını da yeni aldım.Mesaj aynen şöyle.” Hocam Tavşanlı için bir Ak eser daha geliyor.Eski SSK Hastanesi yerine yeni 75 yataklı  Fizik Tedavi  ve Rehabilitasyon Hastanesi yapılacak. Hayırlı olmasını dilerim”
    Tavşanlılıya uzun yıllar hizmet vermiş olan SSK Hastanesi’nin açılışını ben yapmıştım. O zamanlar eski TBMM Başkanımız ve bakanlıklar yapmış Kalemli vardı.Kendisinin hastane girişinde yaptığı irticalen konuşmasını da unutmadım.Tavşanlı bu hastanede nice uzman hekimlerle tanışma fırsatı bulmuştur.Zaman içinde görevini tamamlayan bu hastanemiz bir süredir kaderine terk edilmiş durumdaydı.Bu hastanenin bir şekilde yeniden hizmete verilmesinin milyonlarca liralık bir harcamayla ancak gerçekleşebileceğini göz önünde bulunduran yetkililerin  kararı yerindedir. Bu bina bakım ve onarımla  yeniden hizmet verebilrdi ama bu yetersiz olabilirdi. Yapılabilecek en doğru şeye karar verilmiştir. Yeni bir hastane kazanacağız. Hem de genç ve modern bir hastane. Bambaşka bir alanda hizmet verecektir. Fizik  Tedavi ve  Rehabilitasyon Hastanesi ilk etapta belki  75 yataklı olacaktır ama ileride yatak sayısı artırılabilecektir.Beni asıl düşündüren husus bu hastanede ısıtmanın nasıl çözümleneceğidir. Büyük güneş panelleri mi ,yoksa doğalgaz mı devreye sokulacaktır. Bunu herhalde düşünmüşlerdir.Göbel Kaplıcaları suları Yoncalı gibi 1OO derece ve civarında olsaydı  bu hastaneye ihtiyaç duyulan sıcak suları bir şekilde getirebilirdik.Ben bu hastanede Afyon bezeri  sıcak su havuzlarının ve  diğerlerinin  olmasını isterim.Çünkü Fizik Tedavi ve Rehabilitasyonunda sıcak suyun da önemli ölçüde katkısı var. İzmir Balçova’daki termal tesislerde çoğu yurt dışından gelen hastalar sıcak sudan azami derecede yararlanıyorlar.Ama diyelim ki sıcak su konusunda bir sıkıntı yaşanırsa hastane başka koşullarda  hizmetini sürdürecektir.
         Ben sevgili milletvekilimiz Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya gerek bu konuda gerekse diğer konularda gösterdiği performans ve çabalardan ötürü Tavşanlı Halkı adına teşekkürlerimi arzediyorum.Bunu söylemekle bir vefa borcumu ödemek isterim.Hiç kimse dört dörtlük değildir.Yapılanları Allah biliyor. Kul bilmezse ne yazar? “ Yap bir iyilik at denize. Balık bilmezse Halik bilir” sözü boşuna söylenmemiştir.Ama balıklar her zaman vardır. Ama önemli olan Allah’ın rızasını almaktır. Sayın Kavuncu   Allah katında  yaptıklarıyla  mutlaka değerlendirilecektir.

                            
            

                                                              BAYRAM İKRAMİYESİ TAVŞANLI EKONOMİSİNE
                                                                                TAZE KAN OLABİLİR

                                                                                                       
                                                                                                                                  

       Tavşanlı’da 2O bin civarında emekli var. Önümüzdeki Ramazan Bayramında  bu emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin üç aşağı beş yukarı  eski parayla 2O TRİLYON Tl yeni parayla 2O MİLYON TL olduğu düşünülürse  bunun Tavşanlı Ekonomisine  olumlu yansımalarının olacağını söylemek yanlış olmaz. Önümüzdeki Kurban Bayramında da yine aynı miktar ikramiye de dikkate alınırsa karşımıza ortalama 4O MLYON Tl kadar bir sıcak para çıkacaktır.Bu paranın büyük bölümü Tavşanlı’da kalacaktır.Belki ikramiyesini alanlar bu parayı  dövize,altına çevirmeyi düşünebilir. Ama bu para kesinlikle halkın temel ihtiyaçları için bir ilaç niteliğindedir.Başköylü Mehmet Efendi’nin:” İlle param cebimdeki param”  dediği gibi kimse bu paranın hangi kaynaktan karşılanacağını aklının ucuna bile getirmeyecektir. Herkes cebine girecek paraya bakacaktır.Ekonomistlerin ne düşündüğüyle insanımızın çoğu ilgilenmiyor
       Kurban kesmemek için mazeret üreten emekli için küçük bir kurban parasıdır verilecek olan miktar.Ama keser kesmez olsun. İsterse kesebilir.Tavşanlı’nın bir emekliler Cenneti olduğu söylenir. Doğrudur. GLi, Tunçbilek Termik Santralı, DDY, bir çok kurumdan emekli olanlar genelde Tavşanlı’da ikamet ediyor. Yurt dışında çalışmışlar da var. Tavşanlı’da  her halükarda emeklimiz bir şekilde yaşamını sürdürüyor. “ Allah bereket versin” diyenler de var. Devlete millete sıyıranlar  da. Allah devlete  millete zeval vermesin sözünden hareketle  herkes şükretmelidir.Çünkü şükrü edilmeyen nimetin Allah tarafından geri alındığı bilinmelidir.


                                                          ZOR DURUMDA KALAN MÜTEŞEBBİSLEREMİZE 
                                                                    YARDIMCI OLMAK GÖREVİMİZDİR

           Tavşanlı’da da müteşebbisler var. Bunların kimler olduklarını hepimiz bal gibi biliyoruz.Ama kaçımız bu insanların içinde bulunduğu zorlukları görebilmektedir? Yeri geliyor komşumuzun içinde bulunduğu sıkıntıları görebiliyor,anlayabiliyor ve fark edebiliyoruz?.Ama iş çevrelerine bu gözle bakabiliyor muyuz? Adamlar proje üretmişler. İş alanları oluşturmuşlar. Ama sıkıntıdalar. Ama bunu görememek te nedir ?Biz Tavşanlılı olarak etle tırnak gibi değil miyiz? Gözlerimizin önündeki at gözlüklerini çıkarıp etrafa bir bakmaya ne dersiniz? Gerçekleri görmeye var mısınız?Kimse bir iş adamının “ Harç bitti yapı paydos” demesine yabancı kalmamalıdır. Düşenin dostu olmadığı bir gerçek. Düşenleri kaldırmak ise erdemdir.Bir çok kişinin gölge ettiklerini duyuyorum. Gölge  de etmesinler. Çaresiz kalmış insanlarımıza  bakış açımızı değiştirmek zorundayız.

                                                          RAMAZAN AYININ SON 1O GÜNÜNDE 
                                                              İTİKAFA ÇEKİLENLER OLUR

      İtikafa çekilenlerin yaşadıkları çevreyi her türlü felaketten uzak tuttukları söylenir.Kiminin duası kiminin parası geçerlidir.Allah dostlarının özellikle  Ramazan Aylarında son 1O günde itikafa çekildikleri çok görülmüştür.Tavşanlı’da da mutlaka itikafa ç ekilecek olanlar mutlaka vardır.Çünkü Tavşanlılının ağzı dualıdır. Bu Ramazan Ayında Tavşanlı’da itikafa çekilecek olan hemşehrilerime  güç ve kuvvet  diliyorum. İtikafa çekilmek kolay bir şey olmamalıdır. Allah yardım etmeden itikaf olmaz.Ben Tavşanlı’nın başına bir çok felaketin gelmemesini itikaf ehline yoruyorum. Allah kendilerinden razı olsu

                                           VERİLECEK   ZEKATLAR İÇİN BİR KOMİSYON KURULMASI 
                                                                 YERİNDE BİR KARAR OLUR

             Zekat Müessesesi  hassas bir müessesedir. Zekatın kimlere verileceğini bugün bir çoğumuz tam olarak bilmiyoruz. İşin cddiyetine de vakıf değiliz. Tavşanlı’da kimlere zekat verilebilir? Bunu kim bilebilir? Kanımca vakit geçirilmeden bir zekat komisyonu kurulmalı, başına sayın ilçe müftüsü getirilmelidir. Eşraftan seçilecek kişilerin de bir araya gelmesiyle oluşturulacak komisyonun en güzel dağıtımı yapacağından kimsenin şüphesi olmamalıdır.
            “ Önce can,sonra canan” diyerek hareket etmeli ve önce Tavşanlı düşünülmelidir. Benim muhtaç insanlarım dururken ilçe dışındakileri düşünmem yanlış olur. Önce yakın ve uzak çevremizi ele almamız gerekiyor. Kimse alınmasın veya gücenmesin. Tavşanlı’da zekat verilecek birileri yoksa o zaman çıkarsınız ilçe dışına nereye verirseniz verirsiniz.
                Fitrelerimizi de bu yıl TSK’lerine vermenin tam zamanıdır. Fitreler fire verilmeden güvenlik güçlerimize giderse  en doğrusu yapılacaktır.Eskiden fitrelerimizi THK’na verirdik.Ama bu uygulamanın zaman içinde  kaybolması üzücüdür.Damlaya damlaya göl olur diyerek bu konuda da  üzerimize düşeni yapmalıyız..

 
Etiketler: HOŞ, GELDİN, EGEMEN, , , , , ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
24 Şubat 2020
İlginç teklifler
31 Okunma.
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
61 Okunma.
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
711 Okunma.
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
29 Okunma.
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
76 Okunma.
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
317 Okunma.
07 Aralık 2019
BOR
126 Okunma.
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
651 Okunma.
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
333 Okunma.
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
392 Okunma.
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
312 Okunma.
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
836 Okunma.
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
464 Okunma.
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
460 Okunma.
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
395 Okunma.
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
534 Okunma.
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
583 Okunma.
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
263 Okunma.
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
546 Okunma.
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
1049 Okunma.
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
901 Okunma.
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
1171 Okunma.
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
1277 Okunma.
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
825 Okunma.
25 Ocak 2019
Muhtarlık
1332 Okunma.
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
983 Okunma.
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
774 Okunma.
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
1847 Okunma.
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
2465 Okunma.
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
1084 Okunma.
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
1467 Okunma.
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
1319 Okunma.
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
1324 Okunma.
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
2243 Okunma.
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
1909 Okunma.
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
957 Okunma.
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
1118 Okunma.
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
1300 Okunma.
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
1676 Okunma.
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
1164 Okunma.
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
900 Okunma.
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
1123 Okunma.
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
1385 Okunma.
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
1843 Okunma.
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1254 Okunma.
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1120 Okunma.
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
1265 Okunma.
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
1036 Okunma.
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1189 Okunma.
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
997 Okunma.
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
1006 Okunma.
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
1126 Okunma.
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
959 Okunma.
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
869 Okunma.
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
1041 Okunma.
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
990 Okunma.
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1480 Okunma.
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
1624 Okunma.
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1218 Okunma.
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
1247 Okunma.
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
1151 Okunma.
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
1203 Okunma.
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
1004 Okunma.
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
1271 Okunma.
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
1515 Okunma.
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
1469 Okunma.
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
1999 Okunma.
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
1387 Okunma.
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
1436 Okunma.
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
1370 Okunma.
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
1141 Okunma.
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
1708 Okunma.
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2341 Okunma.
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
2008 Okunma.
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
1829 Okunma.
08 Temmuz 2017
VEFA
1372 Okunma.
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
1162 Okunma.
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
1558 Okunma.
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
3552 Okunma.
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
2894 Okunma.
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
2309 Okunma.
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
1640 Okunma.
26 Nisan 2017
B A S I N
1968 Okunma.
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
2103 Okunma.
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
1828 Okunma.
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
1931 Okunma.
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
1833 Okunma.
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
1773 Okunma.
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
1571 Okunma.
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
1718 Okunma.
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
2627 Okunma.
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
1541 Okunma.
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
1672 Okunma.
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
2011 Okunma.
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
1787 Okunma.
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
2097 Okunma.
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
2519 Okunma.
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
2459 Okunma.
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
1579 Okunma.
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
2367 Okunma.
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
1649 Okunma.
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
1610 Okunma.
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
2002 Okunma.
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
1709 Okunma.
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
1488 Okunma.
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
1720 Okunma.
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
1822 Okunma.
29 Ağustos 2016
S E B İ L
1675 Okunma.
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
2222 Okunma.
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
2248 Okunma.
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
1675 Okunma.
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
1639 Okunma.
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
1616 Okunma.
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
2653 Okunma.
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
2084 Okunma.
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
2133 Okunma.
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
1578 Okunma.
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
2154 Okunma.
07 Nisan 2016
T A R H A N A
1974 Okunma.
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
2139 Okunma.
25 Mart 2016
P T T
1914 Okunma.
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
1809 Okunma.
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
1908 Okunma.
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
1883 Okunma.
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
2166 Okunma.
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
1909 Okunma.
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
3389 Okunma.
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
1836 Okunma.
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
2026 Okunma.
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
1990 Okunma.
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
2691 Okunma.
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
1698 Okunma.
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
2172 Okunma.
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
1622 Okunma.
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
2967 Okunma.
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
1774 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
1735 Okunma.
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
1579 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
1800 Okunma.
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
2165 Okunma.
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
1848 Okunma.
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
2010 Okunma.
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
2547 Okunma.
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
2654 Okunma.
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
2347 Okunma.
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
2134 Okunma.
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
2158 Okunma.
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
2126 Okunma.
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
1901 Okunma.
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
3184 Okunma.
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
2989 Okunma.
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
16570 Okunma.
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
2268 Okunma.
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
3296 Okunma.
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
3559 Okunma.
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
2942 Okunma.
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
2463 Okunma.
21 Aralık 2014
CIZLAVET
2512 Okunma.
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
3168 Okunma.
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
3435 Okunma.
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
2110 Okunma.
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
543 Okunma.
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
2807 Okunma.
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
2738 Okunma.
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
3415 Okunma.
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
2460 Okunma.
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
2560 Okunma.
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
3080 Okunma.
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
2219 Okunma.
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
3004 Okunma.
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
2507 Okunma.
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
2852 Okunma.
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
2816 Okunma.
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
2862 Okunma.
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
3246 Okunma.
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
2733 Okunma.
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
2910 Okunma.
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
2964 Okunma.
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
3931 Okunma.
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
2769 Okunma.
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
4605 Okunma.
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
2636 Okunma.
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
4194 Okunma.
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
3035 Okunma.
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
3284 Okunma.
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
4294 Okunma.
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
2950 Okunma.
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
2462 Okunma.
23 Aralık 2013
SİTEM
2593 Okunma.
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
2682 Okunma.
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
4391 Okunma.
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
3057 Okunma.
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
3000 Okunma.
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
3195 Okunma.
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
4212 Okunma.
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
2876 Okunma.
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
2223 Okunma.
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
2471 Okunma.
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
2627 Okunma.
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
2691 Okunma.
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
2623 Okunma.
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
2888 Okunma.
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
2816 Okunma.
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
2371 Okunma.
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
2631 Okunma.
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
2420 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2690 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2466 Okunma.
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
2585 Okunma.
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
2829 Okunma.
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
3189 Okunma.
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
2748 Okunma.
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
3800 Okunma.
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
2784 Okunma.
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
2648 Okunma.
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
1296 Okunma.
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
3141 Okunma.
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
3304 Okunma.
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
3287 Okunma.
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
3279 Okunma.
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
3731 Okunma.
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
3228 Okunma.
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
2689 Okunma.
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
3786 Okunma.
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
2777 Okunma.
02 Kasım 2012
Mobese
2991 Okunma.
Haber Yazılımı