301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 11:45 Bu yazı 120 kez okundu
 
İlginç teklifler
Bülent Alpagut
 
 

  İLGİNÇ  TEKLİFLER  VE
  SORULAR   ALIYORUM
                                                                                   
     Türkiye’de leblebinin patenti Tavşanlı’da . Patentin sahipleri Tavşanlılı üreticiler.Leblebinin üzerinde Tavşanlı yazar. Ama gelin görün ki Tavşanlı’da leblebi  üretenler, üretilen leblebiyi  satanlar,kuruyemişçiler, bu konuda faaliyet gösterenlerin tamamı Tavşanlı Leblebiciler ve Kuruyemişçiler Odası’nın üyesi değildir. Hiç anlaşılmayacak şekilde başka yerlere üyedirler. Mevzuata uygun olmasına rağmen  bunlar  gelip te kendi asıl Odalarına  üye olmazlar.. Bu nedenle Tavşanlı Leblebici Esnafı’nın evi sayılan Leblebiciler Odası’nın da üye sayısı  olması gerekenden azdır. Bu da özellikle  sıkıntı yaratır.  Halbuki bu satıcılar  aynı zamanda kendi odalarına kayıt yaptırsalar mesele kalmayacak  . Bana göre leblebi ile ilgili kimler varsa doğrudan önce kendi odalarına  üye olmalıdır.  Her Oda için  belirli sayıda üye  gerekiyor.  Bunu sağlayamadığınız taktirde Odanızın kapanması an meselesidir. Düşünmek bile  istemem .   Eğer Tavşanlı’da yılların Odası,Tavşanlı Leblebiciler ve Kuruyemişçiler Odası  yarın bir gün sırf ( rakamsal olarak) sahip olması gereken üyeye  ulaşamazsa  kapanabilir.       Ama  böyle bir şey olursa  iyi bilinmelidir ki  herkes bizlere  bir şeyleriyle güler. Rezil oluruz.
              .Her yerde Odalar kapanabiliyor.Bu doğal karşılanabilir.   Ama Tavşanlı’da Leblebiciler ve Kuruyemişçiler Odası kapanırsa  tam anlamıyla  kıyamet kopar.. Deprem etkisi yapar.. İtibarımız kalkar.   Bu konuda son bir haftadır  sürekli telefonlar alıyorum.   Benden, konuya el atmamı rica ediyorlar.Ben de diyorum ki,. ey  yetkililer, siz kalkıp leblebi anıtları yapacaksınız,leblebinin vatanının Tavşanlı olduğunu  bar bar bağıracaksınız ,Şeyh Murat Gazi’nin ,yani leblebinin pirinin makamının Tavşanlı’da olduğunu söyleyeceksiniz sonra da  kılınızı kıpırdatmayacaksınız.  Hiçbir önlem almayacaksınız.  Vallahi de billahi de ayıptır beyler.Kimse kalmasa da ben tek başıma bu konuda bağırmaya devam edeceğim Pastırma kokusu  Kayseri’de biterse  Kayseri,  Kayısı kokusu   Malatya’da biterse Malatya , İncirin kokusu  Aydın’da  biterse Aydın biter. Tavşanlı’da soluduğumuz hava  leblebi kokmadığı gün de Tavşanlı biter.. Kaymakamımızın  Belediye Başkanımızın, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızın , STK’larımız,derneklerimiz,oda ve sendikalarımız, vakıflarımız ,cemiyetlerimizin  yönetimlerinin bu konuya acilen  bir çözüm  bulmaları  gerekmektedir. Odanın kaç üye noksanı varsa bulup buluşturup tamamlamak mecburiyetinde olduğumuzu unutmamalıyız.

                           *********************************  
                 Bana,    “ Hocam, Tavşanlılı,Ege’nin en büyük entegre tesislerinden birisi olan ,sevgili Abdurrahman  Şirin’in  tırnaklarıyla kazıyarak   oluşturduğu dev tesis hakkında ne düşünüyor?” diyenler  var. Şirin Sucuk Et ve  Sucuk Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ninden söz ediyorlar. Size göre , Tavşanlılı bu dev entegre tesisi gerçekten ciddiye alıyor mu?Bana göre almıyor. Çünkü bu  tesisi bırakın Tavşanlılıyı ,İlimizin bürokratlarından  dahi henüz görmeyenleri var.Devletimizin sayın bakanını bile  son Tavşanlı ziyaretinde bu tesise götürmeyi düşünemediler.   Herkes gözüne at gözlüğü takmış Bu nasıl bir ilgisizliktir.Tunçbilek yönüne giden bir Allah’ın kulu ,başını çevirip te  Beyköy altındaki  yarım kalmış bu tesisi görmez mi? .Ben bile İzmir’de sokakta çalışma yapanlara ne yaptıklarını sormadan geçemiyorum. Merak  etmek bile bir anlamda ilgi göstermektir…
                               ************************************…
                       

                     Vatandaş bana soruyor. “ Hocam, Tunçbilek’te GLİ’nin Kamu İşçisinin  sayısı 15OO’ün altına inmiş.” diyor. Ben de  ne yalan söyleyeyim içimden ,’ bir Kalemli bulup ta getirsek mi’ diye  düşünmeden edemiyorum.  Kalemli Anavatan Partisi’nin iktidar olduğu günlerde bu kuruluşa yüzlerce maden işçisi kazandırandır. Ben de soruyorum..”Yok mu  Kalemli gibi  bir  hemşehrimiz?” Bana soran dostlarıma Ankara’yı, TKİ Genel Müdürlüğü’nü daha da olmazsa  sayın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nı  adres olarak gösteriyorum.  
                                *************************************
                      “ Moymul Ovası’nın akıbeti ne olacak Hocam” diyen dostum:Bu soruyu bana sormayacaksın. .. Bu ova Tavşanlı’nın  elinde kalan son doğal meradır. Bu ovayı kötü emelleri için kullanmak isteyenlerin karşılarına  bugüne kadar  hep  bu ovanın yıllarca bekçiliğini yapmış Moymullular  çıkmadı mı? Bu ova için gidin bugün de Moymullular’a  bir sorun. Size “ Bu ova için hapse bile girdik. Gerekirse ölürüz “ diyeceklerdir. Peki bu hassasiyeti sadece Moymullu mu gösterecektir? Rahmetli avukat babam bir zamanlar küçük bir havaalanı  için harekete geçildiğinde bu ovanın  asla bir havaalanı olamayacağını savunanlardandı .Dava da kazanılmıştı  Ama Bu ova ,önce kazılan bir hendek,sonra ortasından geçirilen yüksek enerji hattı, bir köy yolu ,bir çevre yolu  ile  özelliğini büyük ölçüde yitirmiştir.  Sonra  da , iyi ki yapılmadı. Bir çimento fabrikası ile  ovalıktan çıkacaktı. Bu ovanın .İskana açılması halinde  ise    telafisi mümkün  olmayan  sorunlar da beraberinde gelecektir. Ama Tavşanlı,Tavşanlılı buna inanıyorum ki izin vermeyecektir. Tavşanlı’nın etrafında,büyük miktarda kırsal, taşlık,kayalık alanlar var. Buraları iskana açın. Moymul Ovası’nı amacı dışında değerlendirmek,rant yaratmak  isteyenlerin  arzuları kursaklarında kalacaktır.  
                               ***************************************
.  
                          Çevreye zarar verdiği için geç te olsa  faaliyetine son verilen  Tunçbilek Termik Santralı’nın  tekrar  devlet tarafından geri alınmasını,termik santral ile birlikte elden çıkan Işık Sitesi’nin yeniden devlete intikalini  isteyenlere  söyleyeceklerim var.  Bu santral bir daha bacalarına filtre  taktırılsa dahi çalışmaz. Bu saatten sonra da bu santralı kimse almaz. Çünkü bu santral 64 yaşında kocaman bir  hurdadır.  En güzeli  bu  hurda acilen yerinden kaldırılmalıdır Bu  santral ,bir daha ayağa kalkamayacak kadar bitkindir.  Faydadan çok zararı,gelirinden çok gideri vardır. Öyle hissediyorum ki bir süre önce özelleştirilen bu santralın sahipleri kapatıldı diye zil çalıp oynamıştır.  . Allah korudu da bu santral özelleştirilirken Tunçbilek Havalisindeki 24O milyon ton  görünür kaliteli  linyit rezervi elden çıkarılmadı.İşte burada Seyitömer’de yapılan yanlışa izin verilmedi.Ama  bu konuda  Türk Maden-İş Batı Anadolu Sendikası başkanı Yusuf Yaman ve arkadaşlarının çelik iradelerini gözardı  edemeyiz.     Santral özelleştirilirken  verilmemesi gereken  binlerce metre karelik santrala ait alanlar bugün  devletin elinde kalsaydı,özelleştirme dışında bırakılsaydı  en azından TOKİ’ye verilir,bu alana bir Tunçbilek daha konuşlandırılırdı Bence vakit geçmemiştir. Hemen bu santral  üç-beş kuruşa tekrar devletçe geri alınmalıdır. Santralın sahip olduğu taşınmazlar tekrar  devletin  olmalıdır. .Bakın son günlerde TOKİ’den ev talep edenlerin sayısı bir milyon kişiye ulaştı. . Devlet ,Tunçbilek Termik Santralı’nın sitesi  dahil tüm alanlarını,tesislerini ivedilikle yeniden geri alabilirse  kazanan hepimiz olacağız.  Kazanacaksa  devletimiz kazansın.  Ama bunlara sahip olan firma elini çabuk tutup bu güzelim,emsalsiz taşınmazları,arsaları,siteyi,lojmanları satarsa santrala verdiğinin iki katını geri alır.Treni  de kaçırmış oluruz
                                             ************************************


                   
    “ Tavşanlı’da bir şekilde bir fakülte hayata geçirilmelidir.  Bu fakülte  öyle bir fakülte olsun ki  mezunları her yerde iş bulsun. Ünü yurt dışına kadar çıksın. Gurur duyulacak öğrenciler yetiştirsin. Türkiye’de  sadece birkaç yerde bulunsun “ diyen hemşehrilerime katılıyorum. Örneğin bir Ziraat Fakültesi,bir Maden Fakültesi istemiyorlar. Geleceğin Türkiye’si için gerekli bir fakülte arzuluyorlar.    Bu güzel dileğe yürekten  katılıyorum.Ama bu dilek öncelikle  Kütahya’da devletimizin en yüksek yetkilisi sayın valimize iletilmelidir.Meratib-i silsile diye bir kural var. Önce sayın valimize gideceğiz. Sonra rektörlerimizle görüşeceğiz. Sonra gerekirse Ankara’ya gideceğiz falan filan.   Ama bana sorarsanız genel nüfusu 1OO bini aşan bir ilçe,hem de Kütahya’daki üniversitelere bir adım  mesafede bulunan  Tavşanlı’ya MYO’lar yerine  güzel  bir fakülte  yakışır. Alt yapımız zaten   hazır. Ekonomik gücümüz ortada. Tavşanlı bu yükü kaldırır.

                      **************************************
 

                          Bir kardeşimiz Göbel  Kaplıcaları sularının  doğaya salıverildiğinden bahisle  soruyor.” Hocam, biz neden birçok yerde örneği olduğu gibi Göbel Kaplıcaları yakınında seralar kurmuyoruz?”diyor. Güzel bir soru.Bu soruyu İlçemizdeki Tarım Müdürlüğümüzdeki çalışanlara sormasını öğütledim. Ben  seracılıktan anlamam. Kaplıca sularının seracılık için  yeterli olup olamayacağını da bilemem.Ama aklın yolu bir. Teklifi  denemeye  değer buluyorum. Tavşanlı’ya  sebze ve meyva pazarlarına yakın bir yerden taze sebze gelmesi fena mı olur?
                         ************************************   

                 Bir  soru daha Bir dostum telefonda” Hocam Tavşanlı Belediyesi   tabelasında  T.C.  ibaresi neden yok?”diyor.Şaşırıyorum. Tavşanlı’da olsam gider bakarım.  Ben Tavşanlı’da olmadığım için tabelada T.C. İbaresi olup olmadığını göremem. Eğer gerçekten bu ibare yoksa bunu sayın Belediye Başkanımız Mustafa Güler’e sorsunlar.Silivri Belediyesi’nin MHP’li Belediye Başkanı Volkan Yılmaz Bey’in talimatıyla belediye tabelasına nasıl T.C. İbaresi konulmuşsa bunu sevgili Başkan Güler de yapabilir.
                                    ************************************ 
                           Geçtiğimiz günlerde cep telefonuna iki görüntü düştü.Tavşanlı’da  domuz sürülerini çekmişler. Bayağı da kalabalık sürüler. Diyeceksiniz” Allah her yarattığının rızkını verir. Bırakın ne halleri varsa görsünler“Doğrudur.Ama bunu bir de bağı bahçesi,tarlası olan çiftçiye sorun bakalım  nasıl yanıt alacaksınız? Damdan düşenin halini damdan düşmeyenler anlayamaz. Aynı konuda bir hemşehrimin  ilginç bir önerisi var.O da  Tavşanlı’da yaban domuzlarının  bir şekilde değerlendirilmesini istiyor. Soğuk hava tertibatlı araçların (frigorifik)olduğunu,avlanan yaban domuzlarının bu araçlarla  tüketim merkezlerine gönderilebileceğini, birçok  bol yıldızlı otel menülerinde bu yaban domuzlarının özellikle yer alabileceğini ve   yabancılara sunulabileceğini  belirtiyor. Bunun kolayı var. Avcılık ve Atıcılık Kulüplerinde onlarca avcı var. Bu avcılara yeterli miktarda fişek,donanım sağlarsınız. Hatta domuz başına belli bir ödemede bulunursunuz.  Avcılar sürek avı tertipler. Hem spor yapmış,hem de gelir sağlamış olurlar.. Avcılık ve Atıcılık Kulüpleri de bu arada bu işten kazançlı çıkar. Olur biter.  Bu benim düşüncem. Daha  güzel düşünceleri olanlar   varsa  beri gelsin.  …
                               .   

 
Etiketler: İlginç, teklifler, ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
29 Mart 2020
D E F İ N E V E T A V ŞA N L I
36 Okunma.
28 Mart 2020
Yangın söndürme teşkilatı
38 Okunma.
28 Mart 2020
Yatırım yapan kazanacak
634 Okunma.
20 Mart 2020
MART KAPIDAN BAKTIRIR
173 Okunma.
06 Mart 2020
CÜCE ŞUBATTA NELER OLMUŞ
87 Okunma.
01 Mart 2020
Kuruyemişçileri kimler bitme noktasına getirdi ?
557 Okunma.
01 Mart 2020
Uzun metrajlı filmden hayatta olmayan Tavşanlılı
410 Okunma.
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
118 Okunma.
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
792 Okunma.
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
41 Okunma.
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
96 Okunma.
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
358 Okunma.
07 Aralık 2019
BOR
146 Okunma.
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
669 Okunma.
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
364 Okunma.
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
421 Okunma.
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
338 Okunma.
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
871 Okunma.
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
532 Okunma.
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
481 Okunma.
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
430 Okunma.
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
563 Okunma.
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
628 Okunma.
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
280 Okunma.
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
546 Okunma.
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
1073 Okunma.
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
917 Okunma.
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
1245 Okunma.
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
1327 Okunma.
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
854 Okunma.
25 Ocak 2019
Muhtarlık
1362 Okunma.
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
1020 Okunma.
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
816 Okunma.
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
1895 Okunma.
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
2490 Okunma.
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
1104 Okunma.
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
1495 Okunma.
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
1391 Okunma.
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
1347 Okunma.
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
2292 Okunma.
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
1953 Okunma.
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
1001 Okunma.
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
1133 Okunma.
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
1334 Okunma.
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
1711 Okunma.
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
1919 Okunma.
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
1191 Okunma.
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
924 Okunma.
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
1144 Okunma.
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
1417 Okunma.
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
1896 Okunma.
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1268 Okunma.
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1157 Okunma.
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
1302 Okunma.
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
1071 Okunma.
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1219 Okunma.
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
1028 Okunma.
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
1049 Okunma.
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
1147 Okunma.
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
977 Okunma.
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
904 Okunma.
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
1080 Okunma.
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
1033 Okunma.
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1507 Okunma.
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
1662 Okunma.
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1263 Okunma.
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
1271 Okunma.
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
1190 Okunma.
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
1233 Okunma.
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
1032 Okunma.
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
1321 Okunma.
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
1546 Okunma.
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
1505 Okunma.
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
2065 Okunma.
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
1419 Okunma.
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
1470 Okunma.
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
1395 Okunma.
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
1192 Okunma.
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
1752 Okunma.
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2401 Okunma.
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
2053 Okunma.
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
1950 Okunma.
08 Temmuz 2017
VEFA
1388 Okunma.
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
1191 Okunma.
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
1592 Okunma.
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
3586 Okunma.
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
2938 Okunma.
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
2346 Okunma.
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
1663 Okunma.
26 Nisan 2017
B A S I N
2017 Okunma.
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
2199 Okunma.
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
1869 Okunma.
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
1953 Okunma.
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
1868 Okunma.
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
1820 Okunma.
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
1604 Okunma.
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
1772 Okunma.
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
2653 Okunma.
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
1570 Okunma.
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
1710 Okunma.
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
2037 Okunma.
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
1829 Okunma.
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
2130 Okunma.
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
2541 Okunma.
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
2496 Okunma.
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
1620 Okunma.
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
2394 Okunma.
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
1678 Okunma.
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
1648 Okunma.
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
2066 Okunma.
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
1737 Okunma.
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
1527 Okunma.
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
1762 Okunma.
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
1850 Okunma.
29 Ağustos 2016
S E B İ L
1721 Okunma.
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
2261 Okunma.
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
2276 Okunma.
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
1705 Okunma.
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
1689 Okunma.
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
1643 Okunma.
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
2680 Okunma.
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
2117 Okunma.
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
2159 Okunma.
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
1601 Okunma.
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
2197 Okunma.
07 Nisan 2016
T A R H A N A
2010 Okunma.
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
2192 Okunma.
25 Mart 2016
P T T
1946 Okunma.
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
1823 Okunma.
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
1933 Okunma.
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
1903 Okunma.
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
2209 Okunma.
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
1960 Okunma.
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
3451 Okunma.
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
1868 Okunma.
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
2068 Okunma.
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
2023 Okunma.
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
2718 Okunma.
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
1719 Okunma.
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
2222 Okunma.
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
1641 Okunma.
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
3150 Okunma.
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
1806 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
1775 Okunma.
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
1602 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
1840 Okunma.
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
2190 Okunma.
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
1889 Okunma.
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
2032 Okunma.
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
2560 Okunma.
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
2694 Okunma.
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
2363 Okunma.
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
2171 Okunma.
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
2185 Okunma.
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
2156 Okunma.
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
1934 Okunma.
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
3231 Okunma.
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
3015 Okunma.
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
18076 Okunma.
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
2313 Okunma.
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
3326 Okunma.
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
3588 Okunma.
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
2978 Okunma.
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
2506 Okunma.
21 Aralık 2014
CIZLAVET
2543 Okunma.
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
3275 Okunma.
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
3472 Okunma.
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
2134 Okunma.
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
543 Okunma.
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
2831 Okunma.
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
2753 Okunma.
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
3461 Okunma.
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
2487 Okunma.
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
2577 Okunma.
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
3114 Okunma.
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
2239 Okunma.
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
3045 Okunma.
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
2563 Okunma.
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
2889 Okunma.
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
2850 Okunma.
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
2898 Okunma.
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
3279 Okunma.
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
2752 Okunma.
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
2933 Okunma.
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
2996 Okunma.
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
3968 Okunma.
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
2790 Okunma.
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
4653 Okunma.
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
2657 Okunma.
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
4218 Okunma.
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
3059 Okunma.
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
3316 Okunma.
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
4332 Okunma.
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
2971 Okunma.
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
2502 Okunma.
23 Aralık 2013
SİTEM
2612 Okunma.
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
2707 Okunma.
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
4426 Okunma.
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
3072 Okunma.
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
3039 Okunma.
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
3229 Okunma.
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
4242 Okunma.
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
2902 Okunma.
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
2274 Okunma.
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
2493 Okunma.
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
2668 Okunma.
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
2731 Okunma.
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
2643 Okunma.
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
2929 Okunma.
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
2852 Okunma.
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
2398 Okunma.
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
2672 Okunma.
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
2451 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2728 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2484 Okunma.
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
2620 Okunma.
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
2867 Okunma.
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
3212 Okunma.
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
2776 Okunma.
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
3896 Okunma.
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
2813 Okunma.
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
2669 Okunma.
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
1296 Okunma.
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
3173 Okunma.
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
3337 Okunma.
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
3312 Okunma.
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
3319 Okunma.
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
3779 Okunma.
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
3277 Okunma.
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
2731 Okunma.
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
3804 Okunma.
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
2821 Okunma.
02 Kasım 2012
Mobese
3032 Okunma.
Haber Yazılımı