301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Eylül 2021 - Cumartesi 09:05
 
137 bin şehide yakışan program
Gündem Haberi
137 bin şehide yakışan program

137 bin şehide yakışan program
Kütahyalı İşadamı Ali Aker, Dumlupınar'da düzenlediği Zafer haftası kutlama programı ile büyük takdir topladı. Atalarımızın bizlere bıraktığı bu vatanı asla terk etmeyeceğini ve onların aziz hatıralarını sonsuza dek yaşatmakta kararlı olduğunu söyleyen Aker, Dumlupınar'da vatan için şehit olan 137 bin şehidi saygı ve minnetle andıklarını söyledi.

Almanya'da yaşayan ve her fırsatta soluğu Kütahya'da alan Dumlupınar Allıören'li İşadamı Ali Aker, Zafer Haftası'nda 137 bin şehide yakışan bir kutlama programı organize etti. Her fırsatta Türk olduğunu ve Türklüğü ile gurur duyduğunu söyleyen Aker, Kurtuluş savaşının son darbesinin vurulduğu Dumlupınar'da düzenlediği kutlama programı ile takdir topladı. Programa çok sayıda davetli ve ilçe protokolü katıldı.

REKTÖR UYSAL'A TEŞEKKÜR ETTİ
Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal'ı ziyaret eden İşadamı Ali Aker, düzenlediği etkinliğe katkılarından Rektör Uysal'a dolayı teşekkür etti. Aker, Dumlupınar'ın tüm dünya tarafından bilinmesinin büyük önem taşıdığını belirterek, DPÜ ile ortaklaşa projelere devam edeceklerini söyledi. Aker, Dumlupınar Üniversitesi 'ni erasmus ve başarılı öğrencilere burs konusunda destekleyeceğini de sözlerine ekledi.

DUMLUPINAR'DA MUHTEŞEM PROGRAM
Türk Milleti'nin şanlı tarihinin dönüm noktası olan Dumlupınar'da, Zafer haftası Kütahyalı işadamı Ali Aker'in organizasyonunda düzenlenen  muhteşem program ile kutlandı. Açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program Kütahyalı İşadamı Ali Aker'in konuşması ile devam etti. Kütahya Mehter takımının gösterilerinin büyük ilgi gördüğü programda, Aker, Mehter  takımı adına Mehter Komutanı Adem Kenar'a bir Zülfikar hediye etti. Daha sonra ilçenin takımı olan Dumlupınar Zaferspor'a malzeme sponsoru olan Ali Aker, sporcuların forma ve eşofmanları sporculara ve kulüp yetkililerine teslim etti. Malzemelerin teslim edilmesinin ardından ise sahneye Kütahya Yörük Türkmenler Derneği Halk oyunları ekipleri geldi ve oyunları ile takdir topladı. Kütahya Kick Boks İl Temsilciği tarafından programı getirilen sporcuların gösterileri ile devam eden kutlama programı, gecenin geç saatlerine kadar devam etti. Programın akışında sırasıyla komik şivesiyle televizyonların ilgi odağı olan maraton koşucusu Akın Yeniceli, uzman tarihçi Gökçe Yavuz'un 30 Ağustos zaferi anlatımı, Şairler Züleyha Öbay Bilgiç ve Kadir Güven'in şiir dinletisi ve halk konserleri bölümünde Aşık Mustafa Sarı ve mahalli sanatçı Öncül Günyeli'nin performansları yer aldı.Programı emeği geçenlere Kütahyalı İşadamı Ali Aker tarafında plaket verilmesiyle sona erdi.

 

GÖZYAŞI SEL OLDU
Büyük Zaferin kazanıldığı topraklarda bulunan Dumlupınar Anıt meydanında düzenlenen kutlama programının en duygulu anı ise Çetmeli Şehit Kara Ali Çavuş'un torununun programa görüntülü arama ile bağlanması oldu. Şehit Dedesinin anıldığı programı Almanya'dan gözyaşları içinde izleyen torun, programı tertip eden Kütahyalı İşadamı Ali Aker'e  teşekkür etti ve gelecek yıl bu törenlere ailesiyle birlikte katılmak istediğini söyledi.

 

EMANETLERİNE HER ZAMAN SAHİP ÇIKACAĞIZ
Kutlama programında konuşan Kütahyalı İşadamı Ali Aker, Atalarımızın bizlere bıraktığı bu vatanı asla terk etmeyeceğini ve onların aziz hatıralarını sonsuza dek yaşatmakta kararlı olduğunu söyledi. Aker:"Bu büyük zaferin 99. yıldönümünde başta ulu önder Atatürk'ümüzü, tüm şehitlerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Bu vatan için şehit olmuş her şehidin önünde saygı ile eğiliyorum. Bu vatan bize emanettir. Atalarımızın emanetlerine sonsuza dek sahip çıkacağız ve bu emanetleri her zaman yaşatacağız. Bugün burada bulunmaktan ve Türk olmaktan bir kez daha gurur ve mutluluk duydum."dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 137, bin, şehide, yakışan, program,
Yorumlar
Haber Yazılımı