301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Eylül 2020 - Çarşamba 10:46
 
Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş yıldönümü
Gündem Haberi
Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş yıldönümü

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş yıldönümü

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Dr.Zeliha Aksaz Şahbaz, 

"Büyük Atatürk,  Sayın Genel Başkanım, Temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresinde attığınız, 9 Eylül 1923’te kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin, bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız.

Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlığını, Kuvayi Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97’nci kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegane amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir. İlke ve devrimleriniz ile II. Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kıracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz. Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir.
Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz."


 
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhuriyet, Halk, Partisi’nin, kuruluş, yıldönümü,
Yorumlar
Haber Yazılımı