301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Kasım 2013 - Pazartesi 15:48
 
DPܒDE YÜZME KEYFİ!
DPܒDE YÜZME KEYFİ!
Spor Haberi
DPܒDE YÜZME KEYFİ!

 

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Olimpik Yüzme Havuzu 1 Temmuz 2010 tarihinde açılışı yapılarak,başlangıçta;sadece çocuklara yüzme eğitimi verirken dahasonra yetişkinlere de yüzme eğitimi vermeye başlamıştı.

Dumlupınar Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzu son bir yılda seans saatlerinde yapılan düzenlemelerle bayan,  erkek ve karışık seanslar olarak faaliyetine devam etmektedir.

3 yıl boyunca verdiği eğitimlerde havuz derinliğinin 240 cm olması göz önünde bulundurularak kişi sayısı kısıtlı tutuldu. Eğitimlere katkı sağlamak için, BedenEğitimi Spor Yüksekokulu‘ndaki öğretim elemanlarının, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın fikir ve destekleriyle 25 metre uzunluğunda 250 cm genişliğinde kenarları sabit su üzerinde duran platform yapıldı. Üniversite havuzuna getirilen bu yeni sistemde 240 cm olan havuz derinliği 120 cm ile 165 cm’ye kadar düşürüldü. Bu yeni sistem sayesinde temel yüzme eğitimi dersleri daha güvenli ve daha rahat verilmeye başlandı.Havuza gelen öğrenciler, üniversite personelive Kütahyalı vatandaşlar arasında yüzme problemi çekenlerde artık bu sporu yapma imkânına sahip oldu.

            Dumlupınar Üniversitesi Olimpik Yüzme havuzu Olimpik Kulaçlar Kampı, Aqua Kamp ve Bedensel Engelliler Kampı gibi önemli çalışmalara ev sahipliği yaptı. Olimpik yüzme havuzu, yeni yapılan çalışmalarla, yeni yardımcı malzeme ve düzenlemelerle Kütahya’da birçok kişinin yüzme sporuna katılmasını sağladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DPܒDE, YÜZME, KEYFİ
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
DPܒDE YÜZME KEYFİ!
Yorumlar
Haber Yazılımı