301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Ocak 2022 - Salı 11:28
 
Hayata geçirdiği projelerle Türkiye’ye örnek
Gündem Haberi
Hayata geçirdiği projelerle Türkiye’ye örnek

Kütahya Belediyesi sosyal belediyecilik alanında 2019-2020 yıllarında hayata geçirdiği projelerle Türkiye’ye örnek olmaya devam etti. ‘Bir elin verdiğini, diğer el görmeyecek’ anlayışı ile yapılan desteklerle, ihtiyaç sahibi kişilerin yüzü gülüyor, kalpleri ısınıyor.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın göreve geldiği günden itibaren başlattığı sosyal projelerle Kütahya Belediyesi hem Türkiye’ye örnek oluyor hem de Türkiye’de sosyal belediyecilik alanında ilkleri hayata geçiriyor.

Koli ayıbını Türkiye’de ilk kez ortadan kaldıran belediye olarak Türkiye’ye örnek olan Kütahya Belediyesi, Hilal Kart projesi ile sosyal yardım alan vatandaşlarımızı rencide etmeden, kendilerine verilen kartlarla rahatlıkla ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

2021 yılı içerisinde Kadın Danışma Merkezine 1328 kadın, 358 erkek danıştı. Yine 2021 yılı içerisinde Bereket Kart projemizden 3683 ailemiz yararlandı.

Eşya Bankacılığı Projesiyle 155 ailemizin yanında olarak eşyalarını yeniledik. Yine 1978 ailemize Giysi Bankacılığı Projemizle desteğimiz devam etti. Gıda Bankacılığı Projemizle 7955 ailemize gıda yardımında bulunduk.

Göreve geldiği günden itibaren gençlerin ve öğrencilerin yanında olan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, eğitime destek noktasında hazırlanan projelerle, Kütahya Belediyesini örnek gösterilecek belediyeler arasında yer almasını sağladı. 2021 yılında 2674 öğrenciye eğitim desteği sağlandı.

MEHMETÇİK KART PROJESİ İLE GENÇLERİMİZ ASKERE UĞURLANDI

Mehmetçik Kart projesi ile maddi durumu yerinde olmayan askerlik çağındaki gençlerimizin yanında olduk. 2021 yılında 140 askerimize Mehmetçik Kart ile destek olduk.

BEBEKLERİMİZİ DE UNUTMADIK

Hilal Bebek Projesi ile yeni doğan bebeklerimizi de unutmayarak yanlarında olduk. İçerisinde yeni doğan bebeklerin ilk gereksinimlerinin yer aldığı çanta ile birlikte 2021 yılında 311 ailemize destek olduk.
2021 yılında 9007 ailemizi yerinde ziyaret ederek gönüllerini kazandık, ihtiyaçlarını ilk elden dinledik.

Engelli Koordinasyon Merkezine 2021 yılında 361 engelli vatandaşımız müracaat ederek taleplerini ilettiler. Kreş desteği ile 8 kreş çağındaki öğrencimize destek olduk. Kadın Kooperatifi ile kadınlarımızın yanında olarak yeni iş sahibi olmalarına destek olduk.

Bir elin verdiğini diğer el görmeyecek felsefesi ile hayata geçirdiğimiz Hilal Kart Projemizle yardım alan vatandaşlarımızı koli yardımları ile rencide etmeden, insan onuruna yakışan bir şekilde Hilal Kart ile ihtiyaçlarını karşılıyorlar. 2021 yılı içinde 9007 ailemiz 28 bin 87 vatandaşımız Hilal Kart projemizden yararlandı.

Sıcak Yemek Yardımı ile vatandaşımızın evinde sıcak yemek yemesini sağladık. 2021 yılında 419 kişiye 8857 öğün sıcak yemek desteği verildi.

Lise ve Orta öğretim Ulaşım Yardımı ile 150 öğrencimize aylık 44 biniş desteği sağladık.

48 vatandaşımızı Tedavi Destek Yardımı kapsamında tedavi ettirdik. 9 Engelli vatandaşımıza 2021 yılı içerisinde tıbbi malzeme, ilaç yardımı yapıldı.

460 ailemize odun desteği yaparak kış aylarını rahat geçirmeleri sağlandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hayata, geçirdiği, projelerle, Türkiye’ye, örnek, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı