Haber Detayı
12 Mayıs 2021 - Çarşamba 09:28
 
Tavşanlı'dan İsrail'e protesto için toplanıldı
TUNA İŞLEYEN - GÖRÜNTÜLÜ
Dünya Haberi
Tavşanlı'dan İsrail'e protesto için toplanıldı

Tavşanlı'dan İsrail'e protesto için toplanıldı

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, İsrail'in Filistinlilere karşı uyguladığı hukuksuz müdahaleler protesto edildi.

İsrail polisinin "Kudüs Günü" bahanesiyle Yahudilerin olası baskınına karşı Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Filistinlilere yaptığı müdahalelere, Tavşanlı'daki Sivil Toplum Kuruluşları duyarsız kalmayarak tepki gösterdi.

Protesto öncesi şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı ve dualar edildi.

Kardeşlik Platformu adına, "Tavşanlı STK'ları olarak, tüm sivil toplum kuruluşlarına ve adalet arayışı içinde olan her kesime bu mücadelede yerini alması için bir çağrıda bulunuyoruz. Kudüs'te adalet bütün dünyada adalet demektir. Çünkü adaletin düşmanı Siyonizm ve onun beslendiği emperyalizmdir. Mescidi aksa özgürleşmeden dünyada özgürlükten bahsedemeyiz. Çünkü özgürlüğün en büyük düşmanı siyonizmin yeşerdiği bu kirli düzendir." şeklinde basın açıklaması ile İsrail'in protesto edildiği basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasına Ak Parti Tavşanlı İlçe Başkanı Bilal Kıyak, Belediye Başkanı Mustafa Güler ve bazı STK temsilcileri katıldı.

Cumhuriyet meydanında pandemi şartları dikkate alınarak vatandaşların da katıldığı Türk Bayrağı ve Filistin Bayrağı açılan izinli protesto gösterisinde, tekbirler getirilerek " Kahrolsun İsrail" sloganları atıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tavşanlı'dan, İsrail'e, protesto, için, toplanıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı