301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Haziran 2016 - Cuma 22:10
 
TÜRKİYE’DEN BALKANLARDA “GÖNÜL COĞRAFYALARI KÜLTÜR BULUŞMALARI”
Turizm Haberi
TÜRKİYE’DEN BALKANLARDA “GÖNÜL COĞRAFYALARI KÜLTÜR BULUŞMALARI”

TÜRKİYE’DEN BALKANLARDA “GÖNÜL COĞRAFYALARI KÜLTÜR BULUŞMALARI”

 Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), "Gönül Coğrafyası Kültür Buluşmaları" etkinliğiyle ramazan boyunca geleneksel sahne sanatlarını Balkan halklarıyla buluşturmaya devam ediyor.
TİKA ve Müstakil Sahne Sanatları Eğitim Derneği (MÜSSED) iş birliğinde düzenlenen etkinlik kapsamında yola çıkan tır Makedonya'dan sonra, Kosova'nın Türk Belediyesi Mamuşa'da halkla buluştu.
Yoğun ilgi gören etkinlikte konuşan TİKA Kosova Koordinatörü Eyüp Yavuz Umutlu, Makedonya'nın ardından Kosova'ya gelen tırın Prizren şehrine devam edeceğini söyleyerek, "İnsanların gönüllerinde yer etmek için bu tarz etkinlikler düzenleniyor. Etkinliklerimiz her yaş kesiminden ilgi gördüğü için bu yıl ikincisini düzenleme kararı aldık." dedi.
Makedonya'da 8 Haziran'da başladığı yolculuğuna Kosova'da devam eden tır, Arnavutluk ve Bosna Hersek'i de ziyaret edecek.
Etkinlik kapsamında, tırda oluşturulan sahnede geleneksel Türk tiyatrosundan ortaoyunu, meddah, aşuk ve maşuk, hacivat-karagöz gibi oyunlar ile kukla gösterileri, halk oyunları, semazen gösterisi ve Türk sanat müziği sunuluyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRKİYE’DEN, BALKANLARDA, “GÖNÜL, COĞRAFYALARI, KÜLTÜR, BULUŞMALARI”,
Yorumlar
Haber Yazılımı