301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
25 Ekim 2019 - Cuma 12:18
 
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
Bülent Alpagut
 
 
      BAKALIM  BUNDAN SONRA KAÇ  LOJMAN
                                   SATILABİLECEK    
            Ülke bazında  halen Kamuya ait 235.691 lojman olduğu açıklandı. Bunlardan  asker+emniyet mensubu+yargı mensubu olanlara ait olanının sayısının 13O.23O olduğu  ve satılamaz lojman statüsünde bulunduğu belirtiliyor. Peki geride kalan  ve satılmalarına karar verilen 1O8 bin Kamu Lojmanı ne olacak?Bilnidiği gibi bunlardan sadece 3.OOO’i bugüne kadar satılabilmişti. Öyleyse  geride kalan 1O5.OOO Kamu Lojmanı  2O2O yılı başından itibaren satılabilecek mi?Alınan bilgilere göre cazibeyi artırmak için  1O yıl vade ve 12O taksitli bir yeni formül üzerinde çalışılıyor.Alıcıların bu şartlarda lojmanlara eskiye oranla daha fazla ilgi göstereceği ümit ediliyor. 
             Bilindiği gibi Kamuya ait lojmanların büyük bölümü maalesef bakımsız,alınsa bile kullanılması uygun duruma gelebilmesi için para harcanılacak lojmanlar. Aslında bu lojmanlar memurlar tarafından kullanılıyor. En doğrusu bu lojmanların halen kullanan memurlara  satışıdır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ,geçtiğimiz yıl Maliye Bakanlığı’na bağlı Milli Emlak Genel Müdürlüğü  tarafından çıkarılan  ve Kamu lojmanlarının satış yöntemini  düzenleyen  tebliğde bir değişikliğe gitmiş. Yeni tebliğle  Kamu lojmanlarının satış işlemleri  Maliye Bakanlığı’ndan alınarak  daha önce Milli Emlak  Genel Müdürlüğü’nün de devredildiği  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na verilmişti. Bu da şu demek oluyor: Bugünden itibaren artık lojmanların satışına  artık lojman sahibi olan kurumlar  karar veremeyecek.  Yeni düzenlemeyle  kurumların mülkiyetinde  veya tasarrufunda bulunan  görev,sıra  ve hizmet  tahsisli Kamu  konutlarından  kat mülkiyeti veya kat irtifakı  kurulanlar doğrudan satışa çıkarılacak. Kat mülkiyeti veya kat  irtifakı  kurulması mümkün  bulunan Kamu konutları da kat  mülkiyeti veya  kat irtifakı  kurulduktan sonra  satılacak.Yukarıda ifade ettiğim gibi yakışık olan halen bu lojmanlarda oturanlara öncelik verilmesi nezaket gereğidir. Ama ifade ettiğim gibi emniyet,yargı ve  mensubu ve asker kişiler bu haktan yararlanamıyor. Bugüne kadar uygulanan tebliğde  lojmanı  peşin almak isteyenlere  1O indirim uygulanıyordu. Taksitle  almak isteyenlere de 2O ‘si peşin ,en fazla 4 yıl ve 48  ay taksit yapılabiliyordu. Ayrıca taksite bağlanan borçlar da  her yıl kanuni  faiz oranında  zamlanıyordu. Artık yeni  tebliğe göre 1O  yıl ve   12O ay  taksit  seçeneği getirilmiş bulunuyor. Taksitlere de her ocak ve temmuz ayında TÜFE artışı  kadar zam söz konusu. Eğer yıllık TÜFE  12’yi aşarsa  aşan kısım zam olarak yansıtılmayacakmış.
              Kütahya’da İl  bazında, halen yargı ve emniyet mensuplarıyla askerlerin kaç Kamu lojmanından yararlandıklarını bilmiyorum. Ama bir araştırmacı gazeteci olarak bilmemem benim ayıbımdır.  Tavşanlı’da da lojmanlar var.Bunlardan kaçının satılamaz ,kaçının satılır konumda olduklarını da maalesef bilmiyorum. Ama bir gerçek var. Türkiye’de artık Kamuya ait olup ta satılabilir durumda olanların vakit geçirilmeden elden çıkarılmasından devlet açısından yararlar olduğunu düşünüyorum.
               Bir ara Tavşanlı’nın Tunçbilek Beldesi’nde onlarca Termik Santrala ait Işık sitesi’nde de lojmanlar vardı. Sanırım bu lojmanlar özelleştirme çerçevesinde lüp edilmiştir. Devlet bundan zarar görmüştür. Alan ise rant sağlamıştır. Bir santral satılıyor. Özelleştirilmiş. Kardeşim niye onlarca lojmanı da alıcıya bırakıyorsun?Bu cömertlik devlete pahalıya malolmuştur. Bugün Tunçbilek7teki özelleştirilen Termik Santralı satsan  alana bırakılan lojmanlar ve kocaman bir site santraldan daha kıymetlidir. Çünkü Tunçbilek Termik Santralı her  gün ölüyor. Ölürken de  yakın ve uzak çevrede yaşayanları öldürmeye devam ediyor.  Ama santral bünyesinde  kalan  lojmanların ve  arazinin değeri  santral çoktan  sollamış durumdadır.
                Bir gerçeği kimse göz ardı etmemelidir. Türkiye’de artık Kamu  mensupları (asker,yargı,emniyet) dışında kimseye lojman yaptırılmamalı veya tahsis te   edilmemelidir.  Çünkü lojmanın astarı yüzünden pahalıya gelmektedir. 
               Son tebliğ muvacehesinde  Kütahya’da  lojman konusunda  neler olup biteceğini hep birlikte göreceğiz.   
           KÖYLERDEKİ  İLKOKUL  BİNALARI NE  OLACAK                        Türkiye genelinde  kaç okul binamızın  kaderine terk edildiğini bilmiyorum. Bunu bir meslektaşım da sormuştu. Bu konuda bilgi sahibi olmadığımı söylediğimde :” Hocam siz araştırmacısınız. İsterseniz arar bulursunuz”deyip topu bana atmıştı.İlk  başvurduğum Allah biliyor ya eski milletvekillerimizden sayın Hüsnü Ordu oldu. Kendisine bu konuda sormuştum.” Sayın milletvekilim Kütahya genelinde  ilk ve orta dereceli okul binalarımız var. Bunlardan  bazılarının  boş olduklarını,kaderine terk edildiklerini  öğrendim. Bu okullar için örneğin Kütahya Milletvekillerimizden birisi sayın Milli Eğitim Bakanımıza  meseleyi çıtlatabilir mi?” dediğimde   bana aynen.” Hocam,mesele Kütahya’da çözüme kavuşturulabilir. Ama Türkiye genelinde bir çözüm aranıyorsa bu bir  önerge ile  TBMM’de gündeme getirilebilir” demişti.  Ben de , Sayın  valimizin başkanlığında yapılacak bir toplantıda  konunun çözüme kavuşturulabileceğini düşünüyorum. Amacım  ,kaderine terk edilmiş bu okul binalarını bir şekilde yeniden kazanmaktır. .Bu binalar ya Köy  muhtarlıklarına tahsis edilsin,ya da satılsın.Ama Köy Tüzel Kişiliği gözetiminde   atıl okul binalarının müze,laboratuvar,konserve evi,köy misafirhanesi, toplantılar, sinema,tiyatro ,konferans  salonu , kütüphane,kitaplık,ecza deposu, sağlık ocağı,işyeri,sportif faaliyetler  için  değerlendirilebilir. Bugün için Tavşanlı’da boş,kullanılmayan,atıl vaziyette  olan,kaderine terk edilmiş 87 okul binası olduğunu da öğrendim.Bunların yıkılmalarını istemiyorum. Bir öğretmen olarak buna karşıyım. . O okulları ziyaret etmiş mülki idare amirleri  llköğretim müfettişleri, müdürleri,  Kamu görevlileri, aşı yapmaya gelen  doktor,hemşire,sağlık memurları  var.,o okulda görev yapmış müdür,müdür yetkili öğretmen ve hizmetliler var.O okullara  gidip gelmiş veliler,dostlar,  ,yakın ve uzak çevreden gelenler  olmuş. 
                    Devletimizin saçı bitmedik yetimin hakkı olan topladığı vergilerle yaptırılan bu okul binalarını kaderine terk etmek günahtır ve yazıktır. En azından yukarıda ifade ettiğim gibi bu boş okullar köy muhtarlıklarına zimmet olarak verilsin. Muhtarlıkların taşınmazı olsun. İsterlerse sayın muhtarlar bu binalarda makam odaları ihdas etsinler. Hatta bu okul binaları bir kapalı çarşı bile olabilir. Ama okul binası,kışla v e camilerin  kutsal yerler olduklarını biliyoruz. Bunların her biri yüce amaçlar dışında asla değerlendirilmemelidir. Okullar öğrenci ve öğretmenlerle,kışlalar askerle,camiler cami görevlileri ve cemaatla güzeldir. Devletimizin vakit geçirmeden bu boş okul binalarını Türkiye genelinde bir şekilde mutlu sona ulaştırmaları en büyük temennimdir. Gelin Kütahyalı olarak bunu ilk kez bizler başaralım.
 
 CUMHURİYET BAYRAMI GÜNÜ VEFAT EDEN MİLLETVEKİLİMİZ
  AHMET  KAVUNCU’NUN  ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE KENDİSİNİ
                                         RAHMETLE ANIYORUZ  
            Tavşanlı’nın  25 yıllık Protokol   Amiri,tören komutanı ve sunucusu olmaktan haklı bir gurur duyarım.Çünkü bu görev maaşsız,ücretsiz,yolluksuz bir görevdir.Mülki İdare Amirlerimizin  izniyle  yürütülen bir görevdir. Protokol Amirleri emekli maaşı almazlar.Sadece verilen görevleri  ifa ederler.yerine getirirler. Canlı  yayın yaptıkları için bazen   sıkıntı da yaşarlar. Yaptıkları küçük bir hata bile  onları  zor durumlarda bırakır.  Tavşanlı ilçe olalı beri bazı Protokol Amirleri görmüştür.Bunlar arasında rahmetli İstiklal İlkokulu  öğretmeniydi  ve  Karamürsel’de geçirdiği bir trafik kazasında aramızdan ayrılmıştı Kamil Çil’i rahmetle anmadan geçemem. Zaten bana da yürüttüğü bu fahri görevin verilmesini sağlayan da kendisi olmuştur. 
                     Benim  Tavşanlı Kaymakamlığı Protokol Amirliği görevim 23 Nisan 1978 tarihinde başlar.İlk idare ettiğim,yönettiğim milli bayram bu bayram olmuştur Yani Bülent  Hoca 1978 yılı Nisan Ayı’nın 23’ünden bu yana aralıksız(istisnalar dışında ) Protokol Amiri,tören komutanı ve sunucudur.Bugün 83 yaşıma girmeme rağmen yine de tereddütsüz bir milli bayramı,bir etkinliği  idare edebilirim.Tavşanlı’da benim görevimi  bırakın egale etmeyi, rekorumu kıracak bir başka  öğretmen veya bir başkası  bir daha gelmeyecektir. Mevcut Cumhuriyet Meydanı’ndaki gönderde  parmak izlerim bugün de vardır.Cumhuriyet Meydanı’nda ayak izlerim sonsuza dek kalacaktır..     Önümüzdeki kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramı bana bir anımı hatırlattı. Yıl 1994. Cumhuriyet Meydanı’nda Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri var.Kaymakam,Bekir Ergök.Belediye Başkanı  eski milletvekillerimizden Hüsnü Ordu,,GLİ müessesesi Müdürü Cafer Metin,ilçe müftüsü halen Diyanet İşleri Başkanlığı, Başkanlık Müftüsü Ümit Çimen, ilçe milli eğitim müdürümüz Cemal Dereli şeref locasındalar.Bayram  normal seyrinde sürüyor. Bir ara  eski PTT Caddes i yeni adıyla Tahsin Buruk Caddesi’nden  büyük bir kalabalık elleri üzerinde bir tabut olduğu halde Cumhuriyet Meydanı’na yani tören alanına girmesin mi?Bir çok kişi gibi ben de  şaşırmıştım.Ellerin üzerinde Ulucami’ye  doğru   taşınan tabutta eski DP Milletvekillerimizden Ahmet Kavuncu varmış.
                       programı sunuyorum. Kesmek zorunda kalmıştım.Sayın kaymakamla göz göze gelmiştik.Bana el hareketiyle yanına gelmemi istemişti. Kulakları çınlasın Bekir Ergök nazik,kibar ve duygusal bir insandı. Bana bu andan itibaren töreni sonlandırmamı istemişti. Gerekeni yapmıştım Kendisine her zaman saygı duymuşumdur. Mikrofonla halkımıza bayramın sona erdiğini söyledikten sonra  herkes gibi  soluğu Ulucami’de almıştım. 
               Ahmet Kavuncu çok partili hayata girdikten sonra Ankara’ya TBMM’ne gönderdiğimiz değerli evlatlarımızdan birisidir. Mekanı Cennet olsun. Bu nedenle o günü asla unutmadım. Önümüzdeki günlerde kutlayacağımız Cumhuriyetimizin  96.ncı yıldönümünde ,ölümünün  25.nci yıldönümünde  sevgili Kavuncu’yu bir vesileyle anmış oldum.
       MEHMET  MADAN’I  ÖLÜMÜNÜN 16.NCI YILDÖNÜMÜNDE
                                                  RAHMETLE ANIYORUM 
                 Mehmet Madan sade bir Türk vatandaşıydı.Bir Tavşanlılı ve belediyemiz çalışanlarındandı. Namuslu  bir insandı.Emekli olduktan sonra halen Belediye Müzesi olarak değerlendirilen ahşap eski tarihi binanın bir köşesindeki yazıhanesinde   alınteri kazancıyla ayakta kalmaya gayret ediyordu. Dilekçe yazıyordu. Vergi iadesi dosyası dolduruyordu.Zarf üstü yazıyordu. Boş zamanlarında da yazıhanesindeki kitaplığındaki kitapları okuyordu. Dini konularda merak ettiklerimi önce ona açardım. Bir gün kulaklarımın zaman zaman çınladığını söylediğimde bana.”İlaca gerek yok.  Peygamberimize selavat getir. Bak çınlama mınlama kalıyor mu?”demişti.  Mehmet Madan rahmetlinin yazıhanesi birkaç adresten birisiydi.Bu yazıhaneye  bugün hayatta olmayan niceleri Madan Hüseyin, Madan Himmet,terzi  Tarzan Ahmet,GLİ  Müessesesi makam şoförlerinden Mehmet Ecevit,belediye çalışanlarından  İbrahim Başköy,Ethem Çavuş,camcı Yaşar, Yıldıray Karadeniz,Ferit Akyol,testici Emin,Fen İşlerinden emekli İbrahim Ergun da girer çıkardı. Madan Hüseyin’in çiftlikten getirdiği yumurta,peynir,yoğurt bir anda  yazıhaneyi çarşıya çevirirdi.  Ben de yazıhanenin demirbaşlardandım. Gün geldi rahmetlinin yazıhanesi TRT İstanbul Çamlıca Bölge Müdürlüğü elemanlarının mekanı haline dönüştü. önce Kepez’de sonra Göbel Kaplıcaları’nda kurulan Aktarıcı İstasyonlarında  bakım ve onarım çalışmaları yapıldı. Bunları yapmak zorunda olanlar da Mehmet Madan’ın yazıhanesine geliyorlardı. Mehmet Madan,” Tavşanlı Aktarıcı İstasyonunu  Koruma ve Tv Yayınlarını İzletme Derneği başkanıydı. Bu görevi  başvurduğumuzda  bize ön  şart koşardı. Küçük bir rakı  ve yanında da biraz peynir ve leblebi  almazsak gitmeyeceğini söylerdi. Naçar talebini karşılardık. Çünkü bu işten anlayan başka biri  yoktu. 
                 Yıllarca gerek Tavşanlı gerekse Tunçbilek’teki( Çobanköy ve Aliköy aktarıcıları dahil) aktarıcıların bakım ve onarımı için gelenlerin ilk  durağı  Mehmet Madan rahmetlinin yazıhanesi olmuştur. Gün gelmiş ben de  kendi evimi gelenlere açmışımdı Annem rahmetli  Aktarıcıların  bakım ve onarımları için gelenlerin,yayın teknisyenlerinin Melüş annesiydi.  GLİ i Merkez Misafirhanesi ve Tunçbilek bir numaradaki misafirhanelerde kendilerine yer ayırtırdık.Kulakları çınlasın İnegöl köftecisi İbrahim Tuna  TRT’cilerin karınlarını doyurdukları yerdi.  . Başta Haşim Ordu olmak üzere bir çok hemşehrimizden  konuklara leblebi  alırdık. İş adamı Ahmet Baş’ın Göbel’deki tavuk tesislerinden  gelenlere viyollerle yumurta ikram ederdik.  Belediyemiz ve Ticaret ve Sanayi Odamızdan az mı yemek  yedik.Ama hep Tavşanlı içindi bunlar. Halkımızın tek eğlencesi televizyondu. Herkes yerinde elini ve yüreğini taşın altına sokmuştur. Bugün çok elemanlı antenlerin yerini artık  uydu antenleri aldı da halkımız TV Yayınlarını istediği gibi izleyebiliyor. Ama yine de yayın alamayan yerlere Göbel Kaplıcaları’ndaki TRT Aktarıcısından bugün de  yayın veriliyor. Özel Aktarıcı İstasyonumuz da bazı kanalları vermeyi sürdürüyor. Bugün için Tavşanlı’da sadece İsmail Vurmaz adlı bir kardeşimiz kaldı. O da Esnaf ve Kefalet Kooperatifinde çalışıyor.
                 Mehmet Madan rahmetli gün gelmiştir aç karnına Göbel Kaplıcaları’na,Kelkepez Mevkii’ne gitmiştir. Uyumamıştır,uykudan uyandırılmıştır. Bana :” Bülent çabuk gel” demesi yeterdi. Beş dakikada yanında olurdum.   Mehmet Madan bugün aramızda değil. Ama  hakkını Tavşanlılıya helal etmiştir. Ben de helal ediyorum. Gelecek kuşaklar Mehmet Madan’ı  belki anımsayamayacaklardır. Ama  TV sahipleri  kendisine bir Fatiha’yı çok görmemelidir.  Ben o sıkıntılı günleri yaşayanlardanım. Ama en büyük hastalığımız unutkanlık hastalığı bizlerde maalesef mevcut. 
                Sevgili  Madan Mekanın Cennet olsun.Ölümünün 16.ncı  yıldönümünde  seni bir kez daha saygıyla anıyorum. Bu vesileyle TV Konusunda emeği geçen Bekir Zeytinoğlu’na,merhum Memduh Serdaroğlu ve,Azmi Sirel’e, Tahsin Eröz’e, İhsan Tandoğan’a, merhum Ferit Akyol,Ahmet Körhasan’a, TV tamircisi   Ekrem’e, rahmetli Yıldıray Karadeniz’e,Tavşanlı Ortaokulu’nun efsane müzik öğretmeni  merhum Fethi Akuz’a,   merhum İbrahim Topçu ve  Metin Topçu’ya,Adnan Kahyaoğlu’na,Metin Saka’ya, bizim nazımızı çeken  resmi daire ve müessese şoförlerine,serbest çalışan piyasa şoförlerine ,bizlere her zaman yardımcı olan Tavşanlı Belediyesi ve Tunçbilek Belediyesi’ne,merkez trafo  çalışanlarına,   şükranlarımı arzediyorum. Elini cebine götürüp bizi kapısından kovmayan,teveccüh gösteren değerli hemşehrilerimi de unutmayacağım.                                                              
 
 
Etiketler: BAKALIM, , BUNDAN, SONRA, KAÇ, , LOJMAN, , SATILABİLECEK, , , , ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
15 Mayıs 2021
AYNUR TEZCAN(KÖRHASAN) DA COVİD-19 KURBANI
09 Mayıs 2021
Nisan Ayından
26 Nisan 2021
BİR MÜHENDİSLİK HATASI
26 Nisan 2021
ALLAH RIZASI İÇİN AİLELER BİR SÜRELİĞİNE BİRBİRLERİNE GİDİP GELMEYİ BIRAKSINLAR
10 Nisan 2021
10 NİSAN POLİS GÜNÜ
10 Nisan 2021
8 NİSAN ROMANLAR GÜNÜ
10 Nisan 2021
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ SORUNU
04 Nisan 2021
İYİ Kİ DOĞMUŞSUN
04 Nisan 2021
TAVŞANLILI YER ALTI SU KAYNAKLARINI YETERİNCE KORUYABİLİYOR MU ?
27 Mart 2021
TAVŞANLI RESMİNİN MOZAİKLERİ
21 Mart 2021
TÜRK KIZILAY KÜTAHYA ŞUBESİ
21 Mart 2021
MART AYINDA TAVŞANLILI’YI YAKINDAN İLGİLENDİREN
14 Mart 2021
MART AYINDA TAVŞANLILI’YI YAKINDAN İLGİLENDİREN BAZI TARİHLER
14 Mart 2021
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN EFSANELERİ
14 Mart 2021
KÜTAHYA’NIN EN BÜYÜK İLÇESİ TAVŞANLI
07 Mart 2021
Musa Yılmaz
01 Mart 2021
MEHMET HARMANCIKLIOĞLU DA TEDİRGİN
01 Mart 2021
NECDET DEMİRAT’IN BİLDİKLERİ
01 Mart 2021
EMET İlçesi’nde
27 Şubat 2021
TAVŞANLILI KUTLAMAYI UNUTTUĞU BAZI ÖZEL GÜNLER
22 Şubat 2021
Sonrasında Bakan olmadı
21 Şubat 2021
NİCELERİ UNUTULDU
14 Şubat 2021
KÜTAHYA PROTOKOLÜ
13 Şubat 2021
KERAMİKA
07 Şubat 2021
KORANA VİRÜS SÜRECİNDE
28 Ocak 2021
YENİ YIL JESTİ
24 Ocak 2021
Basın ve gazeteciler konuları
17 Ocak 2021
Ocak ayı ikinci haftası gazete yazılarım
10 Ocak 2021
Bu haftaki yazılarım
19 Aralık 2020
HER KONUDAN BİR PARAGRAF
19 Aralık 2020
GÜVEÇ’İN PRENSLERİNDEN SAİM AKKOÇ
17 Aralık 2020
GÖBEL KAPLICALARI’NDA YENİDEN SONDAJ
10 Aralık 2020
YEM BİTKİLER İ ÜRETİMİNDE İYİ BİR İVME
07 Aralık 2020
HALKIMIZIN GÖZÜNDEN KAÇANLAR
07 Aralık 2020
POLİS DOSTU BİR KAYMAKAM BEKİR SITKI HANLIOĞLU
27 Kasım 2020
İTFAİYE ÖRGÜTÜ
23 Kasım 2020
KASIM AYININ ARAMIZDAN ALIP GÖTÜRDÜĞÜ
22 Kasım 2020
P T T 180 YAŞINDA
22 Kasım 2020
D İ L E R A İ L E S İ
14 Kasım 2020
HEY GİDİ KOCA MÜDÜR SENDE Mİ ?
08 Kasım 2020
Mehmet Madan
08 Kasım 2020
BİLAL KIYAK
30 Ekim 2020
HALİS KAHRAMAN
25 Ekim 2020
FAHRİ GÖNÜLLÜ HAYVANSEVER
23 Ekim 2020
KERAMİKA DÜNYA MARKALARI İLE AYNI LİSTEDE
13 Ekim 2020
AHMET YÜCESOY İLÇEMİZE HOŞ GELDİNİZ
19 Eylül 2020
ZENGİNLİKTE TIPKI İKTİDARLARDA OLDUĞU GİBİ
19 Eylül 2020
SABAHATTİN ALTINTAŞ
06 Eylül 2020
LİNYİTSPOR’A GEREKEN İLGİYİ GÖSTERMELİDİR
27 Ağustos 2020
TEBDİLİ KIYAFET
21 Ağustos 2020
HELAL OLSUN
12 Ağustos 2020
Bülent Alpagut Gündemi
24 Temmuz 2020
ARTIK BAZI ALIŞKANLIKLARIMIZA BİR SON VERSEK Mİ
24 Temmuz 2020
BİRAZ GÜLMEYE NE DERSİNİZ
13 Temmuz 2020
OSMANLI’NIN DOĞDUĞU TOPRAKLAR BİZE EMANET
09 Temmuz 2020
İŞİ GÜCÜ OLANLARA İKİNCİ BİR ÜCRETLİ MAAŞ
22 Haziran 2020
RECEP PEKER BULVARI VARDI
31 Mayıs 2020
GÜNLÜCE KÖYÜ’NDEN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ
16 Mayıs 2020
O R U Ç VE K O R O N A V İ R Ü S
09 Mayıs 2020
BU HAFTAKİ BAŞ YAZILARIM
02 Mayıs 2020
HAMİT BÜLBÜL’ÜN ANISINA
27 Nisan 2020
TÜRKİYE HAZIR BETON BİRLİĞİ
19 Nisan 2020
Eski Atatürk Lisesini Kimse Yıkamaz
14 Nisan 2020
KORONAVİRÜS EN ÇOK BENİ
03 Nisan 2020
TAVŞANLI’DAKİ SİYASİYUN
03 Nisan 2020
KORONAVİRÜS SELAMI
29 Mart 2020
D E F İ N E V E T A V ŞA N L I
28 Mart 2020
Yangın söndürme teşkilatı
28 Mart 2020
Yatırım yapan kazanacak
20 Mart 2020
MART KAPIDAN BAKTIRIR
06 Mart 2020
CÜCE ŞUBATTA NELER OLMUŞ
01 Mart 2020
Kuruyemişçileri kimler bitme noktasına getirdi ?
01 Mart 2020
Uzun metrajlı filmden hayatta olmayan Tavşanlılı
24 Şubat 2020
İlginç teklifler
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
07 Aralık 2019
BOR
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
25 Ocak 2019
Muhtarlık
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
08 Temmuz 2017
VEFA
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
26 Nisan 2017
B A S I N
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
29 Ağustos 2016
S E B İ L
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
07 Nisan 2016
T A R H A N A
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
25 Mart 2016
P T T
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
21 Aralık 2014
CIZLAVET
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
23 Aralık 2013
SİTEM
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
02 Kasım 2012
Mobese
Haber Yazılımı