301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
12 Ağustos 2020 - Çarşamba 15:10
 
Bülent Alpagut Gündemi
Bülent Alpagut
 
 

  ARTIK  KURBAN DERİLERİNİN YA THK YA DA  
 KIZILAY   TARAFINDAN TOPLANABİLECEĞİ  KARARINI VERME  ZAMANIDIR                                                            
               Mevcut iktidar  daha çok beklemeden  kurban derisi konusuna  kalıcı bir çözüm getirmelidir. Yıllar yılı  kurban derisini ,bağırsak,kelle ve ayaklarını THK toplardı. Ben de bugün kayyumda olan bu kuruluşun fahri bir üyesi olarak çalıştım ve halen de TAVŞANLI Şubesi’nin üyelerindenim. Tavşanlı’da Fevzipaşa İlkokulu’na başladığımdan İzmir’e geldiğim ana kadar sürekli  bu kuruluşun sorunlarıyla hasbelkader uğraşmış biriyim. Gün geldi kurban bayramlarında millet evinde kutlama yaparken,dost ağırlayıp kabul ederken ben de toplanan derilerin önünde nöbet tutanlardandım. Kuruluşun Tavşanlı’da görev yapmış başkanları ki bugün hayatta sadece Hüsnü Başkan var bu konuda özveriyle hizmet vermişlerdir.
               Zamanın Kaymakamları, Jandarma Komutanları, Belediye Başkanları,okul müdürleri, ilçedeki kurum ve kuruluşlar,muhtarlar Emniyet görevlileri,kurban derisinin Türk Ekonomisi’ne kazandırılması hususunda özverili davranmışlardır. Toplanan derilerin  zamanında tuzlanması  ve depolanması, araç konusunda   duyarlı olmuşlardır. Yüce Atatürk’ün bizlere armağanı bu kurumu yüceltmek için ne gerekiyorsa yapmışlardır.   Yapılması gereken bu kurumun vakit geçirmeden eskiden olduğu gibi  yeniden çeşitli kollarda hizmet vermesini sağlamak olmalıdır. Böyle bir kurumun kayyum elinde olması bizim ayıbımızdır. Halkımız kurban bayramları geldiğinde kestiği kurbanın dersini ilk ben vereyim diye THK Şubeleri’ne koşardı. Tavşanlı’da Benli Ailesi,Boyacı Ailesi  ilk teslim eden aileler  olmuşlardır.   Zaman zaman şubede tertiplenen ödül törenlerinde zamanın kaymakamları en fazla çaba gösteren,en çok deri getiren muhtarlaımıza ödüller vermiştir. Bunlara kendim  bizzat tanık olmuşumdur.Öyle ki Tavşanlı THK Şubesi kuruma  eğitim ve öğretim babında  uçak bile armağan etmiştir. THK Genel Merkezi çalışmaları taktirle karşılamış,buna karşın Tavşanlı’ya bir iş hanı kazandırmıştır. Ne olmuştur? Bu iş hanı maalesef  yanlış bir kararla satılmış,efsane THK Tavşanlı Şubesi kendi binasının bir köşesinde kiracı konumuna düşürülmüştürZaman zaman teftişler olmuştur. Tavşanlı THK Şubesi hepsinden de yüzünün akıyla çıkmıştır. Bugün şubenin çalışkan,fedakar ,özverili muhasibi Nuri Duğan gibi bir çocuğumuz bile “ Harç bitti yapı paydos”  diyerek yıllarını verdiği şubeden ayrılabilir. Önemli olan bu elemanın elinden tutmak, Sırtını sıvazlamak,alnından öpmek olmalıdır.   Gelelim  işin püf noktasına; Onu bilir onu söylerim  bir THK ÜYESİ OLARAK DERİM Kİ  KURBAN DERİLERİ YİNE THK VEYA KIZILAY TARAFINDAN TOPLANMALIDIR. Bu şarttır. Bu derilerde saçı bitmedik yetimin hakkı bulunmaktadır. Bu deriler öyle sıradan bir deri değildir. Her biri kutsaldır. Sokağa,dağa,bayıra atamazsınız. Çöplüklere bırakamazsınız. Bugün ülkemizde yine milyonla ifade edilecek kadar büyükbaş ve küçükbaş kurban edilecek. Bunların derileri,postları yine birileri tarafından yok pahasına toplanacaktır.Bu toplanan derilerin ve postların büyük bölümü yi biliyorum gereğince tuzlanmadığı için kokacak ve değerlendirilemeyecektir.  Karşılığında kazanılan paralar  yine birilerinin cebine girecek.Devletimiz bundan yararlanamayacaktır.  Girmesin kardeşim! Mehmetçik Vakfına,Kızılay’a, Çocuk Esirgeme Kurumu’na,başka bir kuruluşumuzun cebine girsin.

DEVLET  HAZİNESİ BUNDAN YARARLANSIN.

Ben kurban derilerinin yıllar içinde  çeşitli cemaatlarca,spor kuruluşları,okul derneklerince,aş evlerince  toplandığını iyi  bilirim.                     Deri devlet için bulunmaz bir fırsattır. Ama nasıl? Devletin gücü vardır. Yeterli elemanı,aracı,tesisi vardır. Deri bu bayram dahil  Cumhurbaşkanlığı  Kararnamesiyle  bir elden toplanmalı,bir yerde stoklanmalı,bir yerden elden çıkarılmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyüktür. Güçlüdür,her güçlüğün üstesinden gelir. Artık bu duyarsızlığa bir son verme zamanıdır diyorum. Birçok şeyde nasıl ki ortak akılla iyi bir şeyler yaptık deri konusunda da aynısını yapalım. Ben bugüne kadar hep yazdım. Hani derler ya:” Dilimde tüy bitti”  Benim de dilimde tüy bitti.  Bugün birçok kuruluşumuzun birçok aracı,personeli var. Birçok tesisimiz,müsait depolarımız var. Tuzumuz var. Türkiye isterse kurban derisinden iyi bir gelir sağlayabilir. Bu geliri de helal-ı hoş her yerde harcayabilir. Deriden elde edilecek geliri kimse küçümsememelidir. Deri bugün milli servettir. Bu Kurban Bayramı’nda daha çok kurban kesileceğini düşünüyorum.Devletimiz bu fırsatı  kaçırmamalıdır. Bütün aklımı birilerine mi vereyim?
 RAUF  DENKTAŞ’IN 8 YILDIR BİR TÜRLÜ YAPTIRILAMAYAN
                ANIT MEZARINI ANAVATAN  YAPTIRSIN 
                 KKTC’NİN ,Kıbrıs Türkü’nün büyük liderİ,kardeşimiz Rauf Denktaş’ın Anıt Mezarının  8 yıldır bir türlü yaptırılamadığı haberi beni de üzdü. KKTC,Yavru vatandır. 1570 yılında Osmanlı İmparatorluğu Orduları bu adayı alırken 70 bin  şehit  verdiğini kaçımız biliyoruz? Eğer 1974 Harekatı gerçekleşmemiş olsaydı bugün bu ada  güneyimizde bir hançer gibi bağrımızı delecekti. KKTC,Türkiye için önemlidir. Bu ülkede yaşayan( Maalesef sadece Türkiye  bu insanlarımızın sahibidir) KKTC Vatandaşları nın dün olduğu gibi bundan sonra da yanında olmayı sürdüreceğiz. KKTC, Anavatanın parçası yavru vatandır. Stratejik konumu itibariyle KKTC ,Türkiye’nin yumuşak karnıdır.    Hiçbir şeyimiz kalmasa bir dilim ekmeğimizi bölüşerek yiyeceğimiz bu kardeşlerimizin sorunları bizim sorunlarımızdır. En basiti birkaç yıl evvel yitirdiğimiz efsane lder Denktaş’ın Anıt Mezarı da bizim sorunumuzdur. Madem ki bu Anıt Mezar 8 yıldır bir türlü yaptırılamamıştır,Dünyanın dört bir yanında çeşitli  eserlere imzasını atan Türk Milleti  bu Anıt Mezarı da yapar. 
                  Bir kampanyanın açılması yeterli olacaktır. Nihayet Anıt Mezar da bir mezardır. Üst tarafı bir atla deve de değildir. Bu Anıt  mezarı yaptırarak ibret-i alem tüm dünyaya göstermek  bizim görevimiz olmalıdır. 2020 yılı içinde bu Anıt mezar mutlaka bitirilmeli ve Rauf Denktaş ebediyete kadar bu Anıt mezarda kalmalıdır. Halkımız bu işi üstlenebilir. 
  DEVLET VARSA BİZ DE VARIZ   HALKIMIZ ALTININI VE DEĞERLİ 
                TAŞLARINI VB’LARINI  DEVLETE TESLİM ETMELİDİR
               Akıllı olanlar ellerindeki altını,değerli taşları ve diğerlerini devletin bankalarına teslim ediyor. Son yıllarda altınını,parasını,değerli taşlarını kuyumcu ve diğerlerine daha çok para kazanmak için teslim edip dolandırılanlara acımıyorum. “Kardeşim aklınızı kullanın. Hiç kimse devletten daha güvenli,güçlü olamaz. Devlet batarsa hepimizi batarız. Devlet yaşarsa hepimiz yaşarız. Son yıllrda birçok vatandaşın  dolandırıldığını hepimiz  biliyoruz. Bir yerlerde okuyoruz. TV ekranlarında seyrediyoruz. Bugün 81 ilimizde bu tür olaylar olmuştur,olmaktadır ve böyle giderse de olmaya devam edecektir. İnsanımızda güven duygusu azaldı. Ama devlete güvenmemek te neyin nesidir?Banka kasaları en güvenli yerler. Devletin güvencesi altında.En güvencesiz para yastık altında saklanan paradır. Kime nasip olacağını kimse bilmez. Bu nedenle söylüyorum; Vatandaş elindeki altın ve diğer değerlerini devlete emanet etmelidir. En doğrusu da budur. Devlet kişilerle  bağımlı değildir. Devlet hepimizindir. Bugün hala birileri “soyuldum” diye bağırıyorsa  uyarılarıma kulak versin. 
                TAVŞANLI’NIN YENİ KAYMAKAMI ERDOĞAN KANYILMAZ
                                 BEYLE İLGİLİ GÜZEL HABERLERİM VAR
                  Biz gazeteciler  meraklı insanlarızdır. Şu soru sorma huyumuz yok mu? Gazetecilikte  kuraldır: 5N+1K  formülü  önemlidir. Ne,nerede,ne zaman,niçin,nasıl,kim sorularına hep yanıt ararız. Bunu da niçin yaparız? İnsanımız bilsin,okusun,birbirine anlatsın,duymayan ,bilmeyen,anlamayan kalmasın isteriz
                  Sevgili Tavşanlı Kaymakamı( bir ara Kütahya Vali Yardımcısıydı) Yüksel Kara Bey’i  İzmir’den telefonla arayıp, kendisine yeni görevinde başarılar diledikten ve hakkını helal etmesini istedikten sonra  bir dostumun mesajladığı 03584171161 nolu telefonu arayarak  yeni Tavşanlı Kaymakamı sayın Erdoğan Kanyılmaz Bey ile ilgili bilgiler aldım. Bu telefon” Suluova’nın Sesi Gazetesi” nin numarası. Karşıma çıkan Fahri Bey adlı kardeşimizle konuşuyorum. Üç beş sohbetin ardından bana kaymakamlarından ayrıldıkları için üzgün olduklarını belirtti. Kendisinin dürüst,namuslu,saygı değer,sevecen, efendi,çalışkan,deneyimli bir mülki idare amiri olduğundan bahsetti. Tavşanlılılar’ın da şanslı olduklarını söyledi. Bu kadar bilgi bana yetmişti.  Rahmetli babam ne zaman okul karnemi alıp kendisine getirdiysem hep önce “ Ahlak” notuna  bakar,gerisinin teferruat olduğunu söylerdi.    Tavşanlı’nın da öncelikle görevine bağlı,dürüst,efendi,çalışkan,sevecen,sosyal yönü geniş kaymakamlara  ihtiyacı olduğunu bildiğim için  aldığım bilgiler beni son derecede mütehassis  etti.  Tavşanlılı  belki sayın Yüksel Kara’nın atanmasından mutlu olmamıştır.  Ama bu bir bayrak yarışıdır. Bir yere bir sayın kaymakam gelir,bir diğeri gider. Bir ile bir sayın vali gelir ve diğeri gider. Devlet çarkı dönmeye devam eder. Ne var ki sayın Erdoğan Kanyılmaz sanırım  Tavşanlı’nın yarısı nüfusa sahip bir şirin ilçemizden  teşrif ediyorlar. Bu da kendilerinin biraz daha yorulacaklarını gösterir. Ama yaşı genç. Ümit vadeden bir yönetim görevlisi .Tavşanlı’ya hayırlar getirmesini dilerim. 
      BELEDİYECİLİKTE BİR KURAL VARDIR:
 EN ALTTA BAŞKAN    EN  ÜSTTE   HALK VARDIR
                Başarılı belediyeler,akıllı ,çalışkan,sorun çözücü,sevecen başkanlarla,belediye meclisi üyeleriyle  dikkat çeker. Bilinir ki belediye binalarındaki başkan odaları aslında halkın misafir odalarıdır. Bu odaya girerken kesinlikle bir engel olmamalıdır. Yani bu odaların kapıları açık olmalıdır. Belediye başkanına oy veren ve vermeyen herkes bu odaya  rahatça girebilmelidir. Halk beklemeyi hiç sevmez. Bazı belediye başkanlarının ülkemizde göreve geldiklerinde öncelikle makam odalarının kapılarını söktürdüklerini bilirim. Halk dilediği zaman sayın başkanların odalarına girebilmelidir. Belediyeler şeffaf ve denetlenebilir olmalıdır. Kapısız makam odaları da şeffaflığın en  belirgin göstergesidir. Makam odası ve makam koltuğu  halkın gözünde her zaman  bir sorundur. Ben birçok belediye başkanının artık makam koltuğunda oturduğunu görmüyorum. Makam odaları da zaten sıradan bir oda haline dönüşmüştür. Randevu sistemi halk ile başkanı birbirinden uzaklaştırmaktadır. Hayatta en kızdığım sorulardan birisi.”Randevunuz var mı?” sorusudur. Halk her istediğinde belediye başkanına ulaşabiliyor ve belediye çalışmalarını sorgulayabiliyorsa bu çok önemlidir. Belediye başkanlarının kapıları halka asla kapalı olmamalıdır. Halkın yönetimlere katılması  gereklidir. Belediye başkanları genelde bir siyasi parti mensubudur. Ama başkan seçildikten sonra mensup olduğu,sempati duyduğu siyasi partinin rozetini çıkarıp yerine Türk bayraklı bir rozet takmak zorundadır. Artık herkesin başkanı olmuştur.  Belediyeler burs vermelidir. Kent konseyini oluşturmalıdır.Meclislerde esnaf,genç,engelli,çocuk temsil edilmelidir. Belediyelerde  STK’ların temsilcileri mutlaka yer almalıdır. Çalışmalar  bireylere değil  topluma  yapılmalıdır. Halk belediyeyi  sık sık denetlemelidir. Kreş açmak, gündüz bakımevi açmak,huzur evi açmak,belediyelerin asli görevleridir. Kullanılmayan ne kadar alan varsa belediyelerce değerlenmelidir. Dil atölyeleri hayata geçirilmelidir.Belediyelerin kesinlikle hayvan barınağı olmalıdır. 
 TAVŞANLI ZEYTİNOĞLU EVİ  “ZEYTİNOĞLU MÜZESİ”                                                                                           OLMALIDIR
       Daha ne kadar  direnebilecektir bilinmez  Tavşanlı Ulucami karşısındaki ünlü Zeytinoğlu Ailesi’nin Ata yadigarı  halkın gözüyle” şato bina “ Zeytinoğlu  Müzesi” olarak halkımızın hizmetine sunulmalıdır. Böyle olursa daha iyi bir korunma  söz konusudur. Bunu ailenin hayatta olan büyüklerinin çözebileceğini düşünüyorum.  Çok daları,ahşap ağırlıklı  bu emsalsiz yapı halen Tavşanlı’daki en değerli kültür varlıkları içinde görülmektedir. Ama bir işe yaramamaktadır. Bir sihirli elin buna bir çözüm getireceğine ben de inanıyorum. Netice itibariyle bu bina  bu haliyle zamana meydan okumayı sürdürebilir. Ama bir işe yaramalıdır,Halkımız çatır çatır gerçekleri söylerken yetkililerin bunları duymaları şarttır.Ben sadece Allah rızası için konuyu gündeme taşıdım. Bundan sonrası yetkilerle düşer. 
    TAVŞANLI’DA YABANİ HAYVANLAR İÇİN”EKOLOJİK KÖPRÜ”
                               KONUSUNDA  BİR ÇALIŞMA VAR MI  
 Tavşanlı,Kütahya’nın en çok ormanlık alana sahip ilçesi sayılabilir. Yüzde 65’lik bir orman varlığı bunu gösteriyor  Tavşanlı Ormanları’nda az da olsa ayı,kurt,çakal,tilki,karaca,domuz  yaşamaktadır. Bunların içinde en dikkat edilecek olanları geyiklerdir. Balıköy mıntıkasında 30’a yakın var. Kütahya’dan Tavşanlı’ya gelirken devlet yolu boyunca zaman zaman parçalanan, yaban hayvanlarına rastlanıyor. Bu da bu güzergahta en azından birkaç “Ekolojik Köprü2 ihtiyacı doğuruyor. Böyle bir veya birkaç köprü olup olmadığını bilmiyorum. Varsa mesele yoktur. Ama yoksa  mutlaka programa alınması gerekmektedir. Bu gerçekleştiğinde  yaban hayvanları su kaynaklarına da rahatça ulaşabileceklerdir. En azından ölmeyeceklerdir. Sesimi duyan bir yetkili olursa sevinirim. 
    TAVŞANLI’NIN  EN ESKİ “ANIT ESERİ” 
                  Tavşanlı’nın en eski anıt eseri kanımca yıllarca Cumhuriyet Meydanı’nda olan,yıllarca milli bayramlarımızı,etkinliklerimizi yaptığımız sırada çelenk koyduğumuz  Atatürk Büstü’dür.Bu büst şimdi  nerededir? Bilmiyorum.  Bu büstten sonra meydana At üzerinde  Atatürk Anıtı dikilmişti. İnsanlar hep eskileri ve ilkleri araştırırlar. Bunlar aslında  tescilli,arkeolojik –tarihi sanat değeri olan anıt eserler olarak ta lanse edilebilir. Tavşanlı’da sayın kaymakamımızın başkanlığında bir komisyon oluşturularak  mevcut  tarihi eserlerin koruma grupları muhakkak belirlenmelidir.Bakımsız eserlerin iyileştirilmesi ele alınmalıdır. Örneğin Cumhuriyet Meydanı’ndaki at üzerinde Atatürk Anıtı bildiğim ve hatırladığım kadarıyle rahmetl eski belediye başkanlarından Enver Girgin zamanında itfaiye arazözüyle yıkatılırdı. Hatta bir keresinde itfaiye tarafından anıt yıkatılırken anıt sallanmış,yıkılma tehlkesi bile atlatmıştı. Önlem olarak fiberglas anıtın içine sıvı beton zerkedilmişti.    
     TAVŞANLI ADA MESİRELİĞİ’NDE  ÇEKİRDEK YEMEK  YASAKLANSIN MI  
                 Kuru yemiş, Ayçiçeği,kabak çekirdeği,tuzlu fıstık,kabuklu fıstık,kabuklu fındık ve ceviz   her yerde tüketilebilir. Ama bir şartla; kabukları yere atılmamak kaydıyle. İstanbul7da Üsküdar Sahili7nde çekirdek yemek yasaklanmış. Çünkü belediye bu işin hakkından gelememiş. Ne yaptıysa insanımız yediği kuru yemiş kabuklarını yerlere atmış. Bu bizim  kangren olmuş bir alışkanlığımızdır. Tavşanlı’da sinemanın bol olduğu günlerde halk sinemaya gitmeden önce kuru yemiş alırdı. Hiç unutmam rahmetli iş insanımız İbrahim Gültekin,İstasyon Caddesi’nde,Tavşanlı’nın ilk mazotlu elektrik santralının bulunduğu alana bir  karkas sinema salonu açmıştı. (rahmetli Barış Manço da bu sinemada konser vermişti) Bu  sinemada  film bitiminde,seyirciler ayrıldıklarında arkalarında bir çöp yığını bırakırlardı. Rahmetli İbrahim Abi .” Hiçbir şeye kızmıyorum, seyircinin  sinema izlerken ayçiçeği ve kabak çekirdeği yemesine   kızıyorum” derdi.  Film  izlenirken   çekirdek sesleri bazen  insanları rahatsız eder boyutlara ulaşırdı. Kimse kimseye bir şey söylemiyor. Ama madem ki çekirdek tüketiliyor. Kardeşim alacaksın boş bir kese kağıdı,bir naylon poşet içine kabuklarını atacaksın. Sinema bitiminde de çöp kutusuna atıp geçeceksin. Ben Üsküdar Belediyesi’nin yerine olsam  insanların çekirdek kabuklarını bir poşete veya kaba atmalarını  özendirirdim. Çünkü yasaklar insanı tetikliyor. Yapmayacağı şeyi yapmalarını sağlıyor. 
   TAVŞANLI’DA BEKLENMEDİK VE OLASI BİR DEPREMDE  
          MOYMUL  OVASI EN   BÜYÜK TOPLAM ALANIDIR 
               Artık yaşadığımız çağda bir de toplanma alanları konusu   öne çıktı.  Ama önemli bir husus. Çünkü ülkemizde binlerce sağlıksız yapı var. Beklenmedik,ansızın gelebilecek ,şiddetli bir depremde halkın nerelere  gideceği,nerelerde kalacağı  hesaplanıyor. Örneğin Allah göstermesin ama böyle bir deprem sonrasında Tavşanlı Halkı’nın sığınabileceği en müsait alan Moymul Ovası’dır. Bu ova rahat rahat on bin kişiyi barındırabilir.  Zaman zaman söylüyoruz ya aman Moymul Ovası’na sahip çıkalım,ovayı imara açmayalım diyoruz ya. sebebi var. Çünkü bu ova Tavşanlı için çok önemli de onun için.Birçok ilde ve ilçede toplanma alanı olarak belirtilen yerler bana göre yeterli alanlar değil. Alan dediğin Moymul Ovası gibi olmalıdır. Karakova bile bakın iskana açıldı ne hale geldi? Burası da önemli bir toplanma alanı olabilirdi. Ama artık mümkün değil. Bu nedenle dileğim odur ki ilgili,yetkili merciler acilen Moymul Alanı için” Toplanma Alanı” kararı almalıdır. Böylece ova ile ilgili  sapık düşüncelere dur denilmiş olacaktır.          
               SELAMLAŞMA TÜRKÇE Mİ  ARAPÇA MI YAPILSIN?
Bunun yanıtını ben veremem. Ama Allah  her dilin sahibidir. Bugün insanoğlu kendisini yaratan bir Allah’ın olduğunu biliyor. Biz Türkler Müslüman olmadan önce de selamlaşırdık. Müslüman olduktan sonra da Arapça selamlaşma yayıldı. “ Selamünaleyküm”  dediğiniz kişiden gelecek yanıt  “Aleykümselam” dır. Ama Türk insanı  bugüne kadar başka türlü de selamlaşmıştır.Birbirine “ Merhaba”,” Sabah şerifleriniz hayrolsun”” Günaydın”” Ne var ne yok?”” n’aptın?” “ Hayrola?” iyi miyiz?” gibi seslenmelerde bulunmuştur.   Biz önce Türk’üz. Sonra Müslümanız. Öyleyse Türkçe selamlaşmakta bir sakınca olmamalıdır. Fransız’a Fransça,İngiliz’e İngilizce,Rus’a Rusça,İtalyan’a İtalyanca selam veriyoruz. Mısırlı’ya, Suriyeli’ye, Iranlı’ya  selam verirken Arapça selam verebiliriz. Ama  rastladığımız bir dostumuza “Merhaba”dersek kıyamet mi kopar?İzmir’de apartman komşumuz birileriyle sohbet halindeyken karşıdan kendilerini” Esselam-i Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berakatühü” diye selamladığım anda dört kişilerdi çil yavrusu gibi dağılıvermişlerdi.Aralarında Mehmet adlı komşuma” Hayrola? Ne oldu?” dediğimde bana :” Hocam adamlar anlamadılar kaçıştılar” demiş beni güldürmüştü. Keşke “ Merhaba arkadaşlar” diyebilseydim. Peygamberimiz” selamlaşınız”demişlerdir.Arap kardeşlerim varsın Arapça selamlaşsınlar. Ama biz Türk’üz Türkçe selamlaşmada bir sakınca olmamalıdır.                                                    

 
Etiketler: Bülent, Alpagut, Gündemi,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
09 Mayıs 2021
Nisan Ayından
26 Nisan 2021
BİR MÜHENDİSLİK HATASI
26 Nisan 2021
ALLAH RIZASI İÇİN AİLELER BİR SÜRELİĞİNE BİRBİRLERİNE GİDİP GELMEYİ BIRAKSINLAR
10 Nisan 2021
10 NİSAN POLİS GÜNÜ
10 Nisan 2021
8 NİSAN ROMANLAR GÜNÜ
10 Nisan 2021
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ SORUNU
04 Nisan 2021
İYİ Kİ DOĞMUŞSUN
04 Nisan 2021
TAVŞANLILI YER ALTI SU KAYNAKLARINI YETERİNCE KORUYABİLİYOR MU ?
27 Mart 2021
TAVŞANLI RESMİNİN MOZAİKLERİ
21 Mart 2021
TÜRK KIZILAY KÜTAHYA ŞUBESİ
21 Mart 2021
MART AYINDA TAVŞANLILI’YI YAKINDAN İLGİLENDİREN
14 Mart 2021
MART AYINDA TAVŞANLILI’YI YAKINDAN İLGİLENDİREN BAZI TARİHLER
14 Mart 2021
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN EFSANELERİ
14 Mart 2021
KÜTAHYA’NIN EN BÜYÜK İLÇESİ TAVŞANLI
07 Mart 2021
Musa Yılmaz
01 Mart 2021
MEHMET HARMANCIKLIOĞLU DA TEDİRGİN
01 Mart 2021
NECDET DEMİRAT’IN BİLDİKLERİ
01 Mart 2021
EMET İlçesi’nde
27 Şubat 2021
TAVŞANLILI KUTLAMAYI UNUTTUĞU BAZI ÖZEL GÜNLER
22 Şubat 2021
Sonrasında Bakan olmadı
21 Şubat 2021
NİCELERİ UNUTULDU
14 Şubat 2021
KÜTAHYA PROTOKOLÜ
13 Şubat 2021
KERAMİKA
07 Şubat 2021
KORANA VİRÜS SÜRECİNDE
28 Ocak 2021
YENİ YIL JESTİ
24 Ocak 2021
Basın ve gazeteciler konuları
17 Ocak 2021
Ocak ayı ikinci haftası gazete yazılarım
10 Ocak 2021
Bu haftaki yazılarım
19 Aralık 2020
HER KONUDAN BİR PARAGRAF
19 Aralık 2020
GÜVEÇ’İN PRENSLERİNDEN SAİM AKKOÇ
17 Aralık 2020
GÖBEL KAPLICALARI’NDA YENİDEN SONDAJ
10 Aralık 2020
YEM BİTKİLER İ ÜRETİMİNDE İYİ BİR İVME
07 Aralık 2020
HALKIMIZIN GÖZÜNDEN KAÇANLAR
07 Aralık 2020
POLİS DOSTU BİR KAYMAKAM BEKİR SITKI HANLIOĞLU
27 Kasım 2020
İTFAİYE ÖRGÜTÜ
23 Kasım 2020
KASIM AYININ ARAMIZDAN ALIP GÖTÜRDÜĞÜ
22 Kasım 2020
P T T 180 YAŞINDA
22 Kasım 2020
D İ L E R A İ L E S İ
14 Kasım 2020
HEY GİDİ KOCA MÜDÜR SENDE Mİ ?
08 Kasım 2020
Mehmet Madan
08 Kasım 2020
BİLAL KIYAK
30 Ekim 2020
HALİS KAHRAMAN
25 Ekim 2020
FAHRİ GÖNÜLLÜ HAYVANSEVER
23 Ekim 2020
KERAMİKA DÜNYA MARKALARI İLE AYNI LİSTEDE
13 Ekim 2020
AHMET YÜCESOY İLÇEMİZE HOŞ GELDİNİZ
19 Eylül 2020
ZENGİNLİKTE TIPKI İKTİDARLARDA OLDUĞU GİBİ
19 Eylül 2020
SABAHATTİN ALTINTAŞ
06 Eylül 2020
LİNYİTSPOR’A GEREKEN İLGİYİ GÖSTERMELİDİR
27 Ağustos 2020
TEBDİLİ KIYAFET
21 Ağustos 2020
HELAL OLSUN
24 Temmuz 2020
ARTIK BAZI ALIŞKANLIKLARIMIZA BİR SON VERSEK Mİ
24 Temmuz 2020
BİRAZ GÜLMEYE NE DERSİNİZ
13 Temmuz 2020
OSMANLI’NIN DOĞDUĞU TOPRAKLAR BİZE EMANET
09 Temmuz 2020
İŞİ GÜCÜ OLANLARA İKİNCİ BİR ÜCRETLİ MAAŞ
22 Haziran 2020
RECEP PEKER BULVARI VARDI
31 Mayıs 2020
GÜNLÜCE KÖYÜ’NDEN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ
16 Mayıs 2020
O R U Ç VE K O R O N A V İ R Ü S
09 Mayıs 2020
BU HAFTAKİ BAŞ YAZILARIM
02 Mayıs 2020
HAMİT BÜLBÜL’ÜN ANISINA
27 Nisan 2020
TÜRKİYE HAZIR BETON BİRLİĞİ
19 Nisan 2020
Eski Atatürk Lisesini Kimse Yıkamaz
14 Nisan 2020
KORONAVİRÜS EN ÇOK BENİ
03 Nisan 2020
TAVŞANLI’DAKİ SİYASİYUN
03 Nisan 2020
KORONAVİRÜS SELAMI
29 Mart 2020
D E F İ N E V E T A V ŞA N L I
28 Mart 2020
Yangın söndürme teşkilatı
28 Mart 2020
Yatırım yapan kazanacak
20 Mart 2020
MART KAPIDAN BAKTIRIR
06 Mart 2020
CÜCE ŞUBATTA NELER OLMUŞ
01 Mart 2020
Kuruyemişçileri kimler bitme noktasına getirdi ?
01 Mart 2020
Uzun metrajlı filmden hayatta olmayan Tavşanlılı
24 Şubat 2020
İlginç teklifler
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
07 Aralık 2019
BOR
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
25 Ocak 2019
Muhtarlık
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
08 Temmuz 2017
VEFA
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
26 Nisan 2017
B A S I N
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
29 Ağustos 2016
S E B İ L
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
07 Nisan 2016
T A R H A N A
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
25 Mart 2016
P T T
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
21 Aralık 2014
CIZLAVET
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
23 Aralık 2013
SİTEM
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
02 Kasım 2012
Mobese
Haber Yazılımı