301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
21 Ağustos 2020 - Cuma 10:41
 
HELAL OLSUN
Bülent Alpagut
 
 

 HELAL  OLSUN  TAVŞANLI  T.H.K ŞUBESİ ‘NE 
        Telefonla  Tavşanlı THK’nun hayatta olan tek başkanı Hüsnü Çelik’i arıyorum.Neden hayatta kalan  tek başkan?Arşivimi karıştırıyorum  ve görüyorum ki bu kuruma hizmet veren  başkanlardan İbrahim Tarhan(1949-1951),Emin Sıtkı Uykucuoglu(1951-1953),Mehmet Diler(1953-1958),İbrahim Çırak(1958-1960),Hüseyin Tarhan(1960-1984)Ahmet Gürsoy(1984-1993),Cemal Eker(1993-2008),Hasan Kılıçarslan(2008-2017) artık yok. Allah,2017 yılından bu yana başkanlık yapan  sevgili genç iş insanımız Hüsnü Çelik’e uzun ömürler versin. 
         Bu arada  bir noktaya temas etmeden geçemem. Çünkü kuruma yıllardır hizmet veren Nuri Duğan adlı bir hemşehrimiz var. Kurumun saymanı. Bugün sadece Tavşanlı’nın değil birkaç ilçedeki THK Şubelerinin de  işlerini görüyor. 
         Meseleler  ekip çalışmasıyle  çözülür. Tavşanlı THK Şubesi başkanıyla,yönetim kurulu üyeleriyle,saymanıyla,şubeye kayıtlı üyeleriyle bir bütün halinde  çalışmaktadır. Bu hep böyle olmuştur. Bugüne kadar yıllar içinde onlarca kez denetlenen şube her denetlemenin ardından yüzünün akıyla çıkmıştır. Genel merkez bunu çok iyi bilmektedir. Tavşanlı THK Şubesi THK’nun beyaz sayfalarındandır.
          İnşallah Atatürk’ün bizlere armağan ettiği bu yüce kurum eski görkemli günlerini tekrar görür. Hem de görmelidir. Böyle muhteşem bir kuruluşun Kayyum ile yönetilmesi en başta bir üyesi olarak benim içimi acıtmaktadır. Bizler bu kurumun aşığı üyeleri olarak  bugüne kadar elimizden geldiğince çalıştık. Bu yüce kuruma deri,fitre,zekat,teberru  birçok alanda  yardım topladık. Helal-ı hoş olsun. Ama bizler, büyük çabalar ve verilen emekler karşılığı topladığımız  bugünün ifadesiyle milyonla ifade edilen  yardımlarımızı bilinçsizce savurup saçanlara haklarımızı helal etmiyoruz. Hele hele  Türkiye’nin birkaç yerinde bulunan iş hanlarından birisine sahipken bu iş hanını satan yönetime de hakkımızı asla helal etmeyeceğiz. Kurumu kendi binasında kiracı konumuna düşürenleri bizler affetmiyoruz. Onları Allah’a havale ediyoruz.  Memleketin  en sıkıntılı dönemlerinden birinde,geçtiğimiz Kurban Bayramı içinde Tavşanlı THK Şubesi’ne deri getiren Tavşanlı Halkı’na sonsuz teşekkürlerimi arzediyorum. Bunun öncesinde her türlü tedbiri alan,deri ihalesini gerçekleştiren Tavşanlı THK Şubesi sayın başkanı Hüsnü Çelik’e,sayman Nuri Duğan’a özellikle teşekkür ediyorum.  teslim edilen 1807 adet koyun postunun,1069 adet keçi derisinin,893 adet sığır(büyükbaş) derisinin  ülkemizin yüce menfaatları doğrultusunda  değerlendirilmesini  dilerim.                
 TAVŞANLI LI  COĞRAFİ  İŞARET  BELGELİ ÜRÜNLERİNİN
                    SAYISININ ARTIRILMASINI İSTİYOR 
                         Tavşanlı’da  istenildiği taktirde coğrafi işaret belgeli ürünlerin sayısı artırılabilir. Bu konuda TTSO’sına da büyük görevler düştüğüne inanıyorum. Değerli dostum,oda başkanı Davut Efe’nin bu konuda mutlaka çabaları vardır. İnşallah kısa sürede sonuçlandırılır.Tavşanlı Leblebisi  TSE  Belgesini aldıktan  sonra  kanımca   “ Tavşanlı Leblebi  Kurabiyesi”,” Tavşanlı Tarhanası” dünyada bir eşi  ve  benzeri bulunmayan,nadir  orman varlığımız  Vakıf Ormanları’ndaki “Piramidal Karaçamlar “ Tavşanlı’nın ünlü  mantısı,ince kabuklu pembe domatesi, kaldırım ve yollarda değerlendirilen Ayvalı Köyü’ndeki  parke taşı rezervi,  az küllü,çok kalorili Tunçbilek Linyit’i, “ Hotanlı  Suyu”,ham tavuk gübresinden üretilen  organik gübre, Tavşanlı’nın özel “ Bitli helvası”, Tepecik Beldesi’nde manda sütünden  üretilen “ Mando Dondurma” da özellikle Ticaret ve Sanayi Odamızca  coğrafi işaret belgesi  almalıdır.
        ARTIK TAVŞANLI’DA DA  HALKIN TABİRİYLE 
AKLININ ÜSTÜ  ÖRTÜKLER (DELİLER) DE KALMADI 
             Eskilerde  Tavşanlı, aklının üstü örtüklerle(delilerle) renkli bir görüntü sergilerdi. Şahsen ben bunların çoğunla beraber olmuşumdur. Ama bunlarla en çok ilgilenen Tavşanlı’nın yakinen tanıdığı,sevdiği  berber Ergun Ekiz olmuştur. Berber Ergun  yaşamı boyunca,işini bırakıncaya kadar bu insanlarla  her konuda iyi ilişkiler içinde olmuş bir hemşehrimizdir. Allah kendisinden razı olsun. Neler yapmıştır? Ayağında yırtık çorabı olana çorap almıştır. Saçı sakalına karışanın sakalını kesmiş,traşını  yapmıştır. Onları kavga ederken gördüğünde yanına çağırıp teskin etmiştir. Onlardan şikayet  edenlerin arasına girmiş,arabuluculuk yapmıştır. Tavşanlı’nın delileri berber Ergun’un sözünden asla çıkmazlardı. Bugün ilaç diye arasanız Tavşanlı’da deli bulamazsınız.Aslında onlar bizden birileriydi. Bugün sevgili berber Ergun’a gitseniz size  onlarla ilgili öyle anılar anlatır ki şaşar kalırsınız. Ben bile sevgili Ergun’un bir vesileyle bu anıları kitaplaştırmasını çok isterim. 
            Bugün bile akıbetinin ne olduğu öğrenilemeyen bir DELİ AHMET vardı. Uzun Çarşı’nın  başına  geçer   kendisini sürekli kızdıran rahmetliler Ordu Ahmet,Tarhan Ahmet ve Çamçar Ahmet’in anasına avradına savuttururdu. “ Haydar Ahmet’in karısını alacağım” dediğinde  her taraftan etrafa kahkahalar yükselirdi.  Diyeceksiniz  rahmetliler ne yapardı? Keyif olurlardı Gülmekten  Yerlere yatarlardı. O zamanın insanları tolerans  sahibi insanlardı. Bugün birisine bir şey söyleyin bakın ne oluyor?
             DELİ İBRAHİM,moymul Mahallesi’nin  renklilerindendi. Rahmetli beni bile Moymul Ovası’nda bisikletimle Derecik Köyü’ndeki okuluma giderken çok kez kovalamıştır.  Tutsaydı ne yapardı? Vallahi düşünmek istemiyorum. Zaman zaman Moymul Ovası’nda bir kuyu başında buz gibi suyu üzerine devirirken gördüğüm olmuştur.   GÜLER kızımız,Moymul’da rahmetli yiğen Ahmet’in kızkardeşiydi. Kardeşim olsun. Kimselere zararı olmayan bir  insandı. Moymul’da ne zaman karşılaşsak  koşarak gelir,ceketimin bir yerinden tutar ve  yüzüme bakar tebessüm ederdi. 
              DELİ AYŞE,Tavşanlı’nın  mozayiklerindendir. Hiç kimseye zararı olmamıştır. Halkımız kendisini iyi karşılamış, gönlünü  her defasında almıştır. 
              Dedeler Mahallesi’nin  unutulmazlarından Pos bıyıklı bakkalın  oğlu tek atlı ARABACI AHMET ‘le  de aramız hep iyiydi.O’nu  çok kez Tavşanlı-Dedeler Köyü(artık mahalle) arasındaki yolda görürdüm. Birbirimizi yüz metreden selamlardık.    YENİKÖYLÜ ALİ,yamuk şapkasıyle,başı,bağrı açık görüntüsüyle  bir ayrıydı. Ne zaman kendisine bir gömlek vermek istemişsem hep reddetmiştir. Gömleğini istediğimde de  vermemiştir. 
               YENİ KÖYLÜ KUNGFU ALİ  de  renkli bir insandı. En çok rahmetli şoför Fethi’nin oğlu Hüseyin’i döverdi. Hüseyin ile hiç anlaşamazdı. Hüseyin ise  kendi halinde, rahatsız bir çocuğumuzdu. KURUÇAYLI HALİL ONBAŞI unutulmaz. Oğlu ALİ RIZA PAŞA da öyle. Bugün itibariyle Tavşanlı’da sadece Dereboyu köylerinde ABAZA’nın kardeşleri Süleyman ve diğer kardeşinden söz edilebilir. 
                Tavşanlı’da Dübekbaşı’nda ikamet ederdi TEPECİKLİ  ISLAK HÜSEYİN’i bugün kaç kişi tanır? Tavşanlı’da hatırlarda bir Deli Hüseyin daha vardır. 
              BAŞBAKAN AHMET ( Ahmet Uysal)  kulağında hep  küçük bir transistorlu,pilli radyo ile  dolaşırdı. Bir dakika olsun radyoyu kulağından çekmezdi.
              EBELERİN İSMAİL  bir gün berber  Ergun’a  seslenmiş.” Ergun’a, duydum ki Amerikalılar  Ay’a  çıkmışlar. Güneş’e çıksınlar da  bilmem nerelerini görsünler  “ demiş. Ergun anlatırken  bir süre güldüğümü hatırlarım. 
               GEMALMAZLARIN SABAHAT  hiç kimseye zarar vermeyen,garip bir kızımızdı. Herkesten para almazdı. Yolda giderken kimlere neden  kızıp ta  sövüp saydığını bilen yoktu. Hep aynı giysiyle dolaşırdı. 
                KUYUMCU KEL AHMET’İN NACİYE  de öyleydi. Ama bir gerçek. Hepsi de bizim insanlarımızdı. Biz onları kabul etmiştik. Onları sırtımızda taşıyorduk. 
               HASAN DAYI  birçok kişi tarafından bilinmez. ŞAHMELEKLİ DEMİREL İSMAİL’İ ise bilenlerin sayısı bir haylidir. Aslen Emet,Kayı Köyü’ndendi. Ama Tavşanlı’da yaşardı. ALİ RIZA’dan söz ediyorum. Kolunda  nöbetçi onbaşı pazubendi taşıırdı.FETHİ SEVGİ de bizim çocuklarımızdandır.  MESUT KETENCİ’ye ,Tavşanlı’nın Devlet Bakanı derlerdi. Kendisinin   hangi alanda devlet bakanı olduğunu  burada söyleyemem..  
                HACAZA’nın ZEHRA rahmetli  babamın yazıhanesine de uğrardı. Allah’ın şu işine bakın ki mezarı annemin ,babamın ve kızkardeşimin  hemen yanında. 
                Sevgili berber Ergun ile hemen hemen her gün birkaç dakika da olsa sohbetim vardır. Bana göre berber Ergun Tavşanlı’nın yaşayan zekalarındandır. Kaç kişi kaldı ki? Aklıma hep gelir rahmetli Atatürk söylemiş.” Herhangi bir hususta bir sorununuz olursa İsmet Paşa’yı arayın” demişler. Ben de başım sıkıştığında önce berber Ergun’u sonra da  ya Üftadelerin Ali Abimi,Ceylan Mehmet’i,Doğan Şahin’i, Taktak Hoca’yı  ararım. Maşallah Taktak Hoca Nüfus müdürü gibi. Kimin hangi ailenin bireyi olduğunu sorun yanıtını alın. Rahmetli Prof. Dr. Cemal Sarıcan da öyleydi. Bütün Moymul’un esamesini okurdu. Tavşanlı’da hayal kuranlar,zeka yaşı vücut yaşından küçük olanlar da yaşamıştır. Örneğin YANDIM hayal kuranlardandı. Hiç unutmam bir gün Cumhuriyet Meydanı’nda önünde uyduruk bir boya  tahtası üzerinde boyalar ve fırçaları duruyordu. Sırf kendisiyle birkaç kelam konuşmak için  ayakkabılarımı boyatmıştım.Kendisine sormuştum:”En çok neden hoşlanırsın?” dediğimde düşünmeden:” Fırçalarımın sesi beni mutlu ediyor”demişti.  Akıllı adamdan akıllı yanıt!Kimseye bir zararı olmazdı. Bir ağacın  arkasına saklanır gelen geçen bayanları laf atarak taciz ederdi.  
                RECEP, bayramların  vazgeçilmezidir. Bazen bir askeri üniforma,bazen bir belediye zabıtası elbisesiyle görürsünüz. Elinde  düdük,trafiği yönlendirir. Protokolde bile ya sayın kaymakamın yanındadır ya da belediye başkanının arkasında oturur. 
                HALİL İBRAHİM KURT benim törenlerde  hep yanımda olurdu. Yanımdan hiç ayrılmazdı. Bugün bile hukukumuz devam ediyor. O  tam bir  Tavşanlı  sevdalısıdır.  Tavşanlı sempatizanıdır. Bazılarına  göre iticidir. Ama hiç te öyle değildir.  
                VİSKONT alkolikti. Zaman zaman Cumhuriyet Alanı’nda Atatürk Büstü’nün  gölgesine   yatardı. O zamanlar anıt yoktu. Rahmetli Donki Mehmet( Gülseren) ile Tekke Camisi’nin altında Gazeteler Başbayiliği’nin  önünde oturuyoruz. Viskont yine gelip büstün kaidesinin gölgesine uzanmıştı. Bir polis memuru gelip kendisini  ayağının ucuyla  dürtüp  kalkmasını isteyince  polis memuruna “ Yırttt” diye bağırmıştı Polis memuru kızmış,ayağıyle kendisini bir kez  daha uyarıp .”Bana bak ben polisim” deyince yerinden doğrulmuş:” Öyleyse ben yırtayım polis abi” deyip uzaklaşmıştı.
                 TOMBUL,rahmetli Berber Lütfü’nün çocuğuydu.Fiziken gelişmiş ama  aklı küçük bir çocuktu. Zeka yaşı beden yaşından küçüktü.         
                 Bir de toplumda  kendisinden” Deli “ olarak söz edilenler vardır. Ama kesinlikle deli değillerdir.Bu insanlar 52 çeşit delinin içinde yer almazlar. Bizler gibidirler. Sağlıklı yaşarlar,sağlıklı düşünürler. Rahmetli babam Simav’da 1946’lı yıllarda  hakimken ki o zamanlar Simav’da çok içki tüketilirdi.Sert bir cezacıydı. Tuttuğunu içeri tıkardı. Bugün gibi hatırlarım rahmetli babama.”Deli hakim” diyorlardı.  Termik çalışanlarındandı, sevgili dostum,büyüğüm rahmetli  Mehmet Demir’den söz edilirken” Bizim Deli Mehmet” derlerdi.  O ,akıllı ve sohbetine doyum olmaz bir hemşehrimizdi. . Mekanı Cennet olsun., Ellezlerin kasap Halil’den de   deli diye söz ederler. Akıllının en önde geleniydi.Kasap dükkanında tek gram et kalmazdı. Bunun tedbirini alır,eşine dostuna  etleri dağıtırdı. Sıkıysa almayın. Eti kafanızda bulurdunuz. Benim de aziz dostumdu. Derecik Köyü’nde “ Deli Kadir”  sık sık okula gelirdi. Ceketinin bir yakasında DP diğer yakasında CHP Rozeti vardı. Karşısındakinin DP’li olduğunu anlayınca DP rozetini, CHP’li olduğunu anlayınca CHP rozetini gösterirdi.  Bu adama deli diyebilir miyiz?Huylularımız da vardı. Ovacıklı Emin Çavuş( Atay) bunlardan biriydi. Ne hareket yapsanız huylanırdı. At üzerinde olsun  attan düşerdi. “ Kendisini huylandıranlara:” Sizi dibi kumlular” diye bağırırdı. 
                 Ama inanır mısınız Tavşanlı’da bir delinin,bir huylunun,bir hayalperestin  olmasını yürekten arzuluyorum. Hiç olmazsa istediği gibi konuşan,,içini döken bu insanları özlüyorum. Zaten bunlar  Ceza  da görmezler.
                  Aklıma sahaya çıktığında anasına avradına sövülen futbol hakemi geldi. Maçın bitiminde  birisi sormuş.” Hakem Bey sövülmemiş yerinizi kalmadı. Ne yapacaksınız?” dediğinde yanıt vermiş.:” Önemli değil. Eve gittiğimde  hepsine iade ediyorum Zaman zaman benim de  hafakanlarım kalkıyor,sövesim geliyor Sövmenin bir ihtiyaç olduğuna inanıyorum. 
                   Küfürbaz bir çömezi olan hoca  çömezin bu kötü huyunu  önlemek için çömezin  dilinin altına bir kuru bakla koyarak  çömezin sövmesini önlemiş.Çömez de ne zaman sövmeye teşebbüs etse dilinin altındaki bakla ağzına düşer,bu da çömezin sövmesini önlermiş.  Bir gün hafif yağmurlu bir havada bir sokaktan geçerler. Cumbalı evlerden birinden bir kadın sesi yükselir.”Hoca efendi biraz durabilir misiniz?”  Hoca ve çömez  dururlar. Ama biraz  ıslanmışlardır. Bir süre sonra aynı sesi yine duyarlar.” Hoca efendi hadi gidin gali gidebilirsiniz”.Hoca efendinin  bu yanıta çok canı sıkılır. “ Göremediği,cumbanın ardındaki kadına seslenir.” Kızım ayıp değil mi? Bak bizi ıslattın. Ne yapmak istiyorsun?” dediğinde  kadın yanıt verir.” Hoca efendi anam gurk tavuk bastı. Hoca efendi geçerken durdur. Tavuklarımız hep tepeli olur dediği için sizleri durdurdum. “ deyince  bu kez hoca uzun süre emek vererek,sövmeyi unutturduğu  çömezine dönerek.” Oğlum şu  dilinin altına soktuğum baklayı çıkarıver” der demez çömez ana avrat ağzına ne gelirse sövmeye başlar. İnsanları sövdürme noktasına getirirs eniz vallahi de billahi de söverler.                                                     
            BİRÇOK  TAVŞANLILI BUNLARI BİLMEZ  
            Rahmetli Abdurrahman Aydın(1953-1956) yılları arasında Tavşanlı’da GLİ Müessesesi’nin müdürüydü.  Ava meraklıydı. Zaten GLİ’de ava meraklı  olan bir hayli çalışan vardı. ÖrneğinKürt Bedri( Vasıf Öngören’in babası) da iyi bir avcıydı. Rahmetli ünlü Tepecikli “ Çolak” lakaplı Halil İbrahim Güler kendisini Diyarbakır’a ava götürmüş. Ben o sıralarda Kütahya Lisesi’nde öğrenciydim.Olayı sonradan rahmetli babamdan işitmiştim. 
            Abdurrahman Bey rahmetli Bismil yakınlarında avlanırken bir ara  tuvaleti gelmiş,bir çalılığın arkasına geçerek ihtiyaç giderirken  rahmetli  Çolak ne bilsin rahmetli müessesese müdürünün çalılığın arkasında ihtiyaç giderdiğini,Bir kıpırdanma görünce   vaziyet almış. O sanmış ki bir domuz çalının arkasındadır. Abdurrahman Bey tam poposunu doğrultup pantolonunu giyecek bizim Çolak basmış tetiği ve rahmetliyi poposundan vuruvermiş. Rahmetli babama rahmetli Çolak anlatmış. Diyarbakır’da hastanede Abdurrahman Bey’in poposundan tam 34 saçma çıkarmışlar. Diyarbakır avı da büyük bir şanssızlıkla noktalanmış.  
            Rahmetli Hakim Emin Bey  amatör balıkçıydı. Mesai bitiminde rahmetli babam,rahmetli Terzi Karga Ahmet, rahmetli l Açkarınların Halil, rahmetli Gagaların Hüseyin ,rahmetli montör Hüsnü,rahmetli belediye zabıtası Ethem Çavuş ,rahmetli Terzi Seyfettin, rahmetli Abeş Mustafa ve ben soluğu Beyköy   Köprüsü’nde alırdık.  Nevaleleri hazırlar av sepetlerimize taksim ederdik.  Babam rahmetli çok güzel koruk suyuyla   salata yapardı. Benim görevim  rahmetli hakim Emin Bey’in oltasına solucan takmaktı. Rahmetli hakim,. Oltadaki solucanları balıklara yedirince hemen “ Bülent evladım gel solucanımı takıver” diye bağırır ben de koşar oltasına solucanı takıverirdim. 
            Gecenin bir vaktinde rahmetli  terzi Karga Ahmet Kocaçay’a  doğru eğilmiş ve uzamış bir söğüt ağacının ucuna gidip oltasını atmıştı. Hepimizin elinde birer pilli elektrik feneri  vardı. Bir ara rahmetli Karga Ahmet  söğüt ağacının ucundan geri gelip kıyıya ayak bastıktan sonra  rahmetli hakim Ali Bey’e  poposunun arkasını gösteriyordu. Hakim Bey de  elektrik lambasını gösterdiği yere tutunca vaziyet anlaşılmıştı. Hakim Bey Karga Ahmet’e.” Üstat,sen pisliğin üzerine oturmuşsun. Bu duruma göre sadece pantolonun değil  külot ta bundan olumsuz etkilenmiş. Bir şekilde değiştir” deyince yerlere yatmıştık.Birisi nasılsa gelip bu akarsuya uzanan söğütün tam ucuna ihtiyacını gidermiş.Bizim rahmetli Karga Ahmet te üzerine görmeden oturmuş.              
           Dereboyu’nda Karapelit Köprüsü yakınındayız.  Ekip yine tam kadro. Yukarıda adlarını saydığım rahmetlilerin hepsi var. Gecenin bir vaktinde tutulan balıkları rahmetli Gagaların Hüseyin ve Abeş Mustafa pişiriyorlardı. Sofra yakınında bir Çoban ateşi sofrayı iyi-kötü aydınlatıyordu. Bir ara nasıl olmuşsa balıkçılardan birinin  sepeti devrilmiş. Solucan kabı açılmış ve solucanlar salataya karışmış. Rahmetli  terzi Seyfettin :” Arkadaşlar  ağzıma yumuşak bir şeyler geldi. Bir baksak mı? deyince  herkes yanındaki el fenerlerini salata tabağına çevirince bir de ne görelim. Sala tabağında solucanlar cirit atıyor.  Herkes kusmaktan sofraya gelememiş,sofra zebil olmuştu. Ama ben kesinlikle salatadan yemediğimi söyleyebilirim. Hani anlatılır  bir köyde merkep kesip pişirmişler. Kocaman   sahanın içinde  iki de merkep  ayağı  yok mu? Yemek yiyenlerin her biri  “ Vallahi ben etinden yemedim. Sadece suyuna bandım” dediği gibi  sofrada kimlerin bu solucanlardan yediğini  ben de bilmiyorum. O günden bu yana ne zaman bir karışık salata yesem aklıma bu olay gelir. 
          Rahmetli eski kaymakamlarımızdan Salim Çankırı çok sosyal bir yönetim görevlisiydi. Bir gün makamında oturuyoruz.  İçeri  üç Roman gelmiş ve sayın kaymakamı Moymul Çayırı’ndaki düğüne davet etmişti.  Tam dağılacağız:”Bülent Hoca bana sen de eşlik et. Bunlar da bizim insanlarımız.Düğüne beraber gidelim” demesin mi? Ne diyeceğimi bilememiştim. Ama o düğüne gitmiştik. Moymul Çayırı’nda çok sayıda Roman çadırı kurulmuştu.Bizi sevinçle karşılamışlardı. Tertemiz minderlerin üzerine oturttular. Tertemiz kaplarda yemekler geldi. Çok saygı gördük ve uğurlandık. Bugün acaba kaç sayın kaymakam bir Roman düğününe gider? Sizce gider mi? Ama rahmetli kaymakam Romanlar’ın da bizim bir parçamız olduğunu biliyordu. Bana göre çok  değerl i bir davranış içinde olmuştur. Mekanı Cennet olsun.         
          Başköy’de birkaç  küçük hizmetin açılışı yapılacaktı. Ben protokol amiri.sunucu ve tören komutanıyım. Kütahya Milletvekili rahmetli  H. Cavit Erdemir telefonla   Kütahya valisi  Cemalettin Sevim((27.09.1993-19.04.1996)’i de bu küçük açılışlara davet etmişti Sayın vali doğrudan köye gelecekti. Biz kendisinden önce köydeydik Sayın vali bir süre sonra  geldi. Ama gergindi. Yüzü biraz asıktı.  Kerhen gelmiş olabilirdi.  Bir ara rahmetli eski bakanımız,Kütahya’nın Tavşanlılı  milletvekiliydi Av. H. Cavit Erdemir ” sayın valinin yüzünü biraz güldürmemi isteyerek  kalkıp  köylü yurttaşların yanına gitmişti.  Top bendeydi.” Sayın vali Sevim’in yanına yaklaşıp ve kendisine hoş geldiniz dedikten sonra ” Sayın valim bu kadar enerjiyi nereden buluyorsunuz? Hiç yorulmaz mısınız?”dediğimde sayın valinin yüzünü güldürmüştüm. Yüzünde güller açmıştı. Rahmetli Erdemir de durumdan memnun olmuş görünüyordu.  

 
Etiketler: HELAL, , OLSUN,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
09 Mayıs 2021
Nisan Ayından
26 Nisan 2021
BİR MÜHENDİSLİK HATASI
26 Nisan 2021
ALLAH RIZASI İÇİN AİLELER BİR SÜRELİĞİNE BİRBİRLERİNE GİDİP GELMEYİ BIRAKSINLAR
10 Nisan 2021
10 NİSAN POLİS GÜNÜ
10 Nisan 2021
8 NİSAN ROMANLAR GÜNÜ
10 Nisan 2021
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ SORUNU
04 Nisan 2021
İYİ Kİ DOĞMUŞSUN
04 Nisan 2021
TAVŞANLILI YER ALTI SU KAYNAKLARINI YETERİNCE KORUYABİLİYOR MU ?
27 Mart 2021
TAVŞANLI RESMİNİN MOZAİKLERİ
21 Mart 2021
TÜRK KIZILAY KÜTAHYA ŞUBESİ
21 Mart 2021
MART AYINDA TAVŞANLILI’YI YAKINDAN İLGİLENDİREN
14 Mart 2021
MART AYINDA TAVŞANLILI’YI YAKINDAN İLGİLENDİREN BAZI TARİHLER
14 Mart 2021
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN EFSANELERİ
14 Mart 2021
KÜTAHYA’NIN EN BÜYÜK İLÇESİ TAVŞANLI
07 Mart 2021
Musa Yılmaz
01 Mart 2021
MEHMET HARMANCIKLIOĞLU DA TEDİRGİN
01 Mart 2021
NECDET DEMİRAT’IN BİLDİKLERİ
01 Mart 2021
EMET İlçesi’nde
27 Şubat 2021
TAVŞANLILI KUTLAMAYI UNUTTUĞU BAZI ÖZEL GÜNLER
22 Şubat 2021
Sonrasında Bakan olmadı
21 Şubat 2021
NİCELERİ UNUTULDU
14 Şubat 2021
KÜTAHYA PROTOKOLÜ
13 Şubat 2021
KERAMİKA
07 Şubat 2021
KORANA VİRÜS SÜRECİNDE
28 Ocak 2021
YENİ YIL JESTİ
24 Ocak 2021
Basın ve gazeteciler konuları
17 Ocak 2021
Ocak ayı ikinci haftası gazete yazılarım
10 Ocak 2021
Bu haftaki yazılarım
19 Aralık 2020
HER KONUDAN BİR PARAGRAF
19 Aralık 2020
GÜVEÇ’İN PRENSLERİNDEN SAİM AKKOÇ
17 Aralık 2020
GÖBEL KAPLICALARI’NDA YENİDEN SONDAJ
10 Aralık 2020
YEM BİTKİLER İ ÜRETİMİNDE İYİ BİR İVME
07 Aralık 2020
HALKIMIZIN GÖZÜNDEN KAÇANLAR
07 Aralık 2020
POLİS DOSTU BİR KAYMAKAM BEKİR SITKI HANLIOĞLU
27 Kasım 2020
İTFAİYE ÖRGÜTÜ
23 Kasım 2020
KASIM AYININ ARAMIZDAN ALIP GÖTÜRDÜĞÜ
22 Kasım 2020
P T T 180 YAŞINDA
22 Kasım 2020
D İ L E R A İ L E S İ
14 Kasım 2020
HEY GİDİ KOCA MÜDÜR SENDE Mİ ?
08 Kasım 2020
Mehmet Madan
08 Kasım 2020
BİLAL KIYAK
30 Ekim 2020
HALİS KAHRAMAN
25 Ekim 2020
FAHRİ GÖNÜLLÜ HAYVANSEVER
23 Ekim 2020
KERAMİKA DÜNYA MARKALARI İLE AYNI LİSTEDE
13 Ekim 2020
AHMET YÜCESOY İLÇEMİZE HOŞ GELDİNİZ
19 Eylül 2020
ZENGİNLİKTE TIPKI İKTİDARLARDA OLDUĞU GİBİ
19 Eylül 2020
SABAHATTİN ALTINTAŞ
06 Eylül 2020
LİNYİTSPOR’A GEREKEN İLGİYİ GÖSTERMELİDİR
27 Ağustos 2020
TEBDİLİ KIYAFET
12 Ağustos 2020
Bülent Alpagut Gündemi
24 Temmuz 2020
ARTIK BAZI ALIŞKANLIKLARIMIZA BİR SON VERSEK Mİ
24 Temmuz 2020
BİRAZ GÜLMEYE NE DERSİNİZ
13 Temmuz 2020
OSMANLI’NIN DOĞDUĞU TOPRAKLAR BİZE EMANET
09 Temmuz 2020
İŞİ GÜCÜ OLANLARA İKİNCİ BİR ÜCRETLİ MAAŞ
22 Haziran 2020
RECEP PEKER BULVARI VARDI
31 Mayıs 2020
GÜNLÜCE KÖYÜ’NDEN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ
16 Mayıs 2020
O R U Ç VE K O R O N A V İ R Ü S
09 Mayıs 2020
BU HAFTAKİ BAŞ YAZILARIM
02 Mayıs 2020
HAMİT BÜLBÜL’ÜN ANISINA
27 Nisan 2020
TÜRKİYE HAZIR BETON BİRLİĞİ
19 Nisan 2020
Eski Atatürk Lisesini Kimse Yıkamaz
14 Nisan 2020
KORONAVİRÜS EN ÇOK BENİ
03 Nisan 2020
TAVŞANLI’DAKİ SİYASİYUN
03 Nisan 2020
KORONAVİRÜS SELAMI
29 Mart 2020
D E F İ N E V E T A V ŞA N L I
28 Mart 2020
Yangın söndürme teşkilatı
28 Mart 2020
Yatırım yapan kazanacak
20 Mart 2020
MART KAPIDAN BAKTIRIR
06 Mart 2020
CÜCE ŞUBATTA NELER OLMUŞ
01 Mart 2020
Kuruyemişçileri kimler bitme noktasına getirdi ?
01 Mart 2020
Uzun metrajlı filmden hayatta olmayan Tavşanlılı
24 Şubat 2020
İlginç teklifler
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
07 Aralık 2019
BOR
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
25 Ocak 2019
Muhtarlık
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
08 Temmuz 2017
VEFA
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
26 Nisan 2017
B A S I N
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
29 Ağustos 2016
S E B İ L
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
07 Nisan 2016
T A R H A N A
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
25 Mart 2016
P T T
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
21 Aralık 2014
CIZLAVET
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
23 Aralık 2013
SİTEM
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
02 Kasım 2012
Mobese
>
Haber Yazılımı