301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
17 Ocak 2021 - Pazar 16:14
 
Ocak ayı ikinci haftası gazete yazılarım
Bülent Alpagut
 
 
  DEĞERLİ  HEMŞEHRİMİZ, KÜTAHYA  SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ
          REKTÖRÜMÜZ,ESKİ KÜTAHYA MİLLETVEKİLİMİZ PROF.DR  VURAL     KAVUNCU’YA GEÇMİŞ OLSUN 
DİLEKLERİMİ SUNUYORUM
 
   Ben sevgili Prof.Dr. Vural KAVUNCU’yu  sık arayanlardanım. Dostluğumuz ta milletvekili olduğu dönemlere uzanır. Daha ötesine giderseniz rahmetli babası iş insanı Salih Kavuncu aziz dostumdu. Beni TBMM’deyken  haber bombardımanına  uğratırdı.  Haberlerim için en ciddi kaynaktı. Ta İzmir’de yazlığımıza kadar da  uzun süre   kaynak olarak bana   çok değerli haberler ulaştırmıştı. Kütahya,çok şanslı,bir hemşehrisi rektör oldu. Bilgi birimlerini artık Kütahya’ya harcayacak. 
   Koronavirüs’ten  nasibini alanlardan biri oldu. Allah’a şükür kazasız belasız atlattı. Allah kendisini bizlere  yeniden  kavuşturdu. Sağlık çalışanları için” Benim Kahramanlarım” ifadesini kullanmış. Çok doğru,aslında sağlık çalışanları pek çok kişinin  gözünden kaçmıştır, Onlar,gerçek kahramanlardır. Bunu  damdan düşenler anlar.Çünkü, damdan düşenin halinden de yine damdan düşenler anlıyor da onun için böyle söylüyorum.
     Sevgili Kavuncu rahatsızlığının ardından sağlığına kavuşunca  ilk kez Kütahya Ekspres’e konuşmuş     “ Mutasyona uğrayan virüs çok daha bulaşıcı bir hale geldi. Bütün dikkatimize rağmen bu virüsü kapmışım.En hafifinden en ağırına kadar çok değişik tablolar izlenebiliyor.Vücüdumda büyük bir bağışıklık fırınası meydana geldi ve zatürre oluştu. Nefessiz kalma hissi hem çok rahatsız edici hem de çok endişe vericiydi. Kütahya olarak Türkiye’nin en alt yapısına sahip olan merkezimiz var. Bu kadar ağır yüke rağmen; KÜTAHYA  olarak biz bu süreci yönetiyoruz. Tabiri caizse direkten dönmek gibi  ben bunları yaşadım. Gevşemeyelim,çok ciddi önlemler alalım ve harfiyen uyalım.Şehir hastanemiz Kütahya’yı  sağlıkta bir üst lige taşıyacak olan bir alt yapıdır.  Bunca ağır yükü şu anda bu hastanemiz  kaldırıyor. Böyle bir vizyon veböyle bir imkan. Hiçbir ayırıma tabi tutulmadan ne gerekiyorsa  en üst tedaviler gözü kapalı veriliyor ,hiçbir esirgeme yok.Bu dönemin gerçek kahramanları  sağlık çalışanlarıdır”başlıkları altında veciz  açıklamalarda bulunmuş. Bunları Kütahya Ekspres’te sevgili genç kardeşim Tuba DUMAN   gazete  sayfalarına taşımış. 
      Aman kimse hasta olmasın.  Hele hele  bir avuç değerimizi Allah korusun. Sevgili Kavuncu’ya Allah’tan sıhhat ve afiyet diliyorum. Yeni yılı hayırlı olsun. Ben Prof. Dr. Vural Kavuncu’nun iyi bir yere getirildiğini,iyi bir atamanın gerçekleştiğine inanıyorum. Kütahya’nın kendi çocuklarının ,hele hele Kütahya’da hizmet vermesi  taktirlerin üzerindedir. Ülkemiz sürekli beyin göçü veriyor. Ama isterim ki Kütahyalı Kütahya’da kalsın, Kütahya’ya hizmet versin. Birikimlerini Kütahya için harcasın .Kütahyalı beyinler göç etmesinler.             
        KÜTAHYA’NIN GÜÇLÜ BELEDİYELERİNDEN
      TAVŞANLI  BELEDİYESİ YENİ YIL JESTİ YAPTI  
       Güçlü ,borçsuz,güzel projelere imza atmış bir belediye her yerleşim birimindeki  insanlara hizmet götüren  belediyelere nasip olsun. Tavşanlı Belediyesi,Kütahya İli’ndeki belediyeler içinde  büyük projelere imza atan,borçsuz,bütçesi dengeli,açık vermeyen belki tek belediye Tavşanlı Belediyesidir. Bunu görüyoruz. Halep oradaysa arşın buradadır. 
        Tavşanlı’nın değerli evladı,belediye başkanı Mustafa Güler  güzel şeyler söylüyor. İnsanın içini ısıtıyor.Son verdiği mesaj da hepimizi sevindirdi.”Belediye tarifelerine zam yok” demiş. O da ülkemizin içinde yaşadığı zorlu süreçte karınca kararınca bir şeyler yapmak,bir ölçüde katkıda bulunmak istemiş olmalı ki bu açıklamayı yapmış. Tavşanlı Belediyesi başından beri Tavşanlılıların yanında durmayı bilen bir belediye. Bunu özellikle ilçe içindekiler değil,ilçe dışından Tavşanlı’ya gelenler fark ediyor. Tavşanlı Belediyesi kendi  inisiyatifi çerçevesinde  aldığı kararlarla  24 bin su abonesini de sevindirdi. Neden? Suya 2021 yılı için zam yapmayacağını açıkladı. Sadece katı atık  bedelinde   bir lira-iki  lira gibi  cüzi bir  fark gelecek.Atık  Su arıtma bedeli,devletin belirlediği  sınıran alınacak.  Belediye dükkanlarında oturan,ticaret yapan esnaftan yeni yılda yeni bir para talep edilmeyecek. Yani zam yapılmayacak,.Belediyenin bir ricası var, Bu  jesti tüm dükkan sahipleri de yapsın ki  herkes mutlu olsun. Göbel Kaplıcaları’ndaki 2020 yılı tarifeleri aynen korunuyor. Yayımlanan genelgeyle  havuzlar bir süre kapalı tutulacak. Lüks villaların havuzları  hizmete devam edecek. Aileler banyolarını   apartlarda  yapabilecekler. Hem de ücretsiz olarak. Dışarıdan gelen konuklar da randevu çerçevesinde  bundan yararlanabilecekler.  Tavşanlı Belediyesi’nde vatandaşın kamuya olan borçları da  yeniden yapılandırıldı. Bu çerçevede Tavşanlı Belediyesi’ne borcu olanlar 31 Aralık gününe kadar başvurusunu yaptı. 
        Ben Tavşanlı Belediyesi’nin yıllar öncesinde çalışanına maaşını,ücretini ödeyemediği için taşınmazlarını sattığını bilirim. Nereden nereye gelinmiş? Güçlü belediye olmak,bugünün ifadesiyle bütçesi milyonlarla ifade edilen belediyeleri görmek insanı mutlu ediyor. Tavşanlı’da hoparlör sistemi yokken sadece iki kişi o da tellaldı  halkı sokak sokak dolaşarak haberdar ederdi. Vay be! O günler de bugün tatlı bir anı olarak kaldı.
       Ben sevgili başkan Güler’in,başkan vekili ve yardımcılarının, belediye meclisi üyelerinin,çalışanlarının yeni yılını kutluyor,2021 yılının yeni vizyon projelerle taçlandırılmasını  diliyorum. 
 
      SOKAK  HAYVANLAR İÇİN MAKAM ARACINI SATAN
                                                   BELEDİYE  BAŞKANI DA VAR 
          Sözcü Gazetesi’nde gördüm; “ Sokak Hayvanları İçin  Makam Aracını Sattı” diye bir başlık altında çok görmeye alışık olmadığımız  bir haber geçilmiş. TUNCELİ’nin 3 bin nüfuslu    Ovacık İlçesi  Belediye Başkanı   CHP’li Mustafa Sarıgül( bu isim geçtiğimiz günlerde parti kuran Sarıgül değil) sokak hayvanları için örnek bir projeyi hayata geçirmiş. Ne yapmış? Belediyeye ait bir  yurtta bulunan atıl durumdaki bütün ranzaları geri dönüşüme kazandırmış. Yani bunlardan sokak köpekleri için tahta kulübeler yaptırmış. Bu kulübeleri ilçenin  çeşitli noktalarına  dağıtmış. Sokak hayvanlarını yuvaya kavuşturmuş. 
         Bununla da yetinmemiş; belediyenin kendisine tahsis ettiği makam aracını  170 bin liraya satmış, elde edilen gelirin tamamını  sokak hayvanlarını beslemek için  kuru mama ve yeni barınaklara ayırmış. Evren Demirtaş adlı bir gazeteci kardeşimin haberi. Ben böyle bir belediye başkanının benden ne kadar küçük te olsa ellerinden öpmez miyim?Kendisine gurbette yaşayan ,bir Tavşanlılı olarak İzmir’den selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Allah kendisinden razı olsun.
        Gelelim  Tavşanlı’da yaşanan drama.Tavşanlı,Kütahya’nın nüfusu ilçe bazında  100 bini aşkın en büyük  tek ilçesi .Sosyal,ekonomik ve kültürel alanlarda ilin  gururu.Gelin görün ki  Tavşanlı’da sokak hayvanları için elini ve yüreğini taşın altına sokan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’den başkası yok.O da  gücü oranında belediyeye ait barınakta birkaç yüz sokak köpeğiyle  sınırlı bir çalışma  içinde.Köpek barınağında  görevli veterinerler kısırlaştrma yapıyor. Oradan buradan sağlanan yemek artıkları,kuru ekmek ve kuru mama   değerlendiriliyor. Sokak hayvanları aşılanıyor,kulaklarına küpe takılıyor ve  doğaya salıveriliyor. Hayırsever Tavşanlı Halkı’nın  ilgi ve ihtimamına terk ediliyor. Ondan sonra yeni yeni gruplar için aynı işlem sürüp gidiyor.Keşke bu kadarla olabilse….
        Tavşanlı İlçesi sınırları içinde hayal edilemeyecek boyutta,miktarda sokak hayvanı var. Bunların nerelerde  yaşadığını,hayatta kalmak için nasıl bir mücadele  verdiklerini bilen de  hayvansever tek  bir Tavşanlılı .Necdet Demirat’ı bugün dünya üzerinde bilmeyen hayvansever kuruluş yok gibi. Bu Tavşanlılının  tespit ettiği fotoğraflar bugün dünyanın her yerinde,hayvanseverlerin gündeminde.ilgilenen ülke basınında yer almaya devam ediyor.  Özellikle kimin,kimlerin,ne zaman doğaya bıraktıkları sokak hayvanları Tavşanlı açısından artık önemli  bir sorun olmuştur.Çünkü bu sokak hayvanlarının çoğu Kocaçay  boyunca,Tepecik Beldesi ile Çardaklı Mahallesi arasındaki geniş alanda, Tepecik Beldesi ile yakınındaki Derecik, Karaköy, Emirler, Merkezgölcük,Göbel  Köyleri  yakınlarında  yaşam savaşı veriyor. Ben  bir tavuk kafasını yemeğe çalışırken aç köpeklerin saldırısına uğrayan,parçalanarak hemcinslerince  yenilen yavru köpekleri gördüğümden bu yana doğru dürüst yemek yiyemiyor,uyuyamıyorum. 
         Eğer birileri,özellikle yetkililer bu  manzaraları gördüklerinde rahat uyuyabiliyorlarsa buna pes derim. Üstelik bu yaşanan dram sayın valimize  de intikal ettirilmiş olmalı.Bunu da nereden biliyorum? Bir hayvansever Kütahyalı Saadet Aybak Hanımefendi bu fotoğrafları sayın valimize ulaştıracağını söylemişti. Mesele vahimdir. Yarın bir gün Kütahya’ya kar düşecek.Binlerce sokak hayvanı yerleşim merkezlerine sokulacak. İnsanımızı korkutacak,gezme  tozma hürriyetini engelleyecek,belki de aç olduğu için insanlarımızın üzerine atlayacak,ısırmak için değil aç olduğu için bunu yapacak.  
          Tavşanlı Halkı piknik yapmayı  sever. Yarın bir gün ormanlık alanlara,kırlara,akarsu boylarına,mesire yerlerine gitmek isteyecektir. İddia ediyorum;  sofra bile kurmaya fırsat bulamayacaklar, yüzlerce aç sokak hayvanının hedefi olacaklardır. Peki öldürelim de kurtulalım mı?Sokak hayvanını içinde yaşadığımız çağda  katletmek bizlere yakışır mı? Üstelik artık sokak hayvanlarına karşı az da olsa bir ilgi de oluşmuştur. Hayvan hakları savunucuları her yerde var. Öyle eskilerde olduğu  gibi bir ekmek arasına zehirli et,sucuk koyacaksınız, yiyecek ve içeceklere zehir bulaştırıp sokak hayvanlarının önüne bırakacaksınız. Geçin bunları… Bunları yapmak artık Sıkıyorsa yapın.
          Tavşanlı’nın 65’i ormanlık. Odun da ,tahta da,kereste de bol. Bunlardan kulübe yapabilecek kurum ve kuruluşlar da mevcut. Önce sokak hayvanları için kulübeler yapalım. Sonra en azından bir dernek kuralım. Halktan,kurum ve kuruluşlardan kuru mama ,yemek artığı ve diğerlerini temin edelim.Halkımız en azından hane başına bir sokak hayvanı kulübesi  hediye edebilir. Nerelere neler veriyoruz? Kullandığımız elektrikten  TRT bile para alırken,bir avuç sokak hayvanı için kaynak mı bulunamaz? Sokak hayvanları için fedakarlıkta bulunan başta Kütahya Belediye Başkan Prof. Dr. Alim Işık,Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler olmak üzere yurtiçindeki  hayvansever belediye başkanlarını saygıyla selamlıyorum. Tavşanlılı Necdet Demirat ,Tavşanlı Ekspres sahibi gazeteci Tuna İşleyen gibi   gerçek  sokak hayvanı dostlarını da keza öyle….Ben yaşadığım,Allah’ın bana verdiği izin süresince sık sık bu konuya değineceğim ve asla da vazgeçmeyeceğim. Çünkü Hz. Peygamberin Hadis-i şeriflerinden utanıyor, Allah’tan da korkuyorum.Başımıza gelen birçok musibetten herkesin ders alması dileğiyle….        
                                                 YILBAŞI 
          Yer yuvarlağının,Güneş çevresinde tam bir dolanım yapması için geçen  365 gün 5 saat  49 dakikalık zamana yıl diyoruz. Miladi takvime göre, Ocak  ayının birinde başlayıp aralık ayının  otuz birinde  sona eren  on iki aylık dönem de yıldır.
      Yılbaşı ise, Ocak ayının birinci günüdür. Ama bir gün öncesinde  yani yılın 12.ayının son günü gecesini yeni yılın ilk gününe bağlayan gecede dünya üzerinde yıllardır kutlanmaktadır. Bu geceyi, camide namaz kılan Müslüman,Kilise’de ibadet eden Hıristiyan,Havra’da ibadet eden Musevi,,Tapınak’ta ibadet eden Budist, herhangi bir şeye tapan Şamanist,,doğadaki Ateist ve Allah önünde farklılık gösteren Deist te kutluyor.   Ama biz Müslümanlar bu geceyi nasıl kutluyoruz? Önemli olan budur. Müslümanların bazılarına göre  böyle bir kutlamaya gerek yoktur. Bu gece de  aslında  diğer günler gibi bir gündür. Bazılarına göre  dozunu kaçırmamak kaydiyle   kutlanabilir. Nasıl? Örneğin Televizyon izleyerek,radyo dinleyerek,kaset dinleyerek,plak dinleyerek,geleneksel  bazı oyunlar oynanarak. Sohbet ederek.
       Bazılarına göre  şöyle  bol menülü,çeşitli  yiyecek ve içeceklerin bulunduğu bir sofra neden olmasın?Bazılarına göre Allah rızası için birkaç rekat namaz kılmak,Allah’a yeni yılın hayırlı olması için dua etmek güzel olur. Bazılarına göre  uyku geldiğinde gidip  yatmalıdır.
      Yılbaşı  gecelerinin  vazgeçilmezi, hindi,sofralarımıza yıllar öncesinde girmiş bir kümes hayvanıdır. Neden horoz,tavuk,tavşan,oğlak ve kuzu  ve bir diğeri değil de hindi? Hindi  adeti bize  Batı’dan gelmiş bir adettir.  Bu  Yılbaşı öncesinde de ülkemizin muhtelif kesimlerinde hindi pazarları kuruldu. Hatta bir hindi 250 TL’sına alıcı buldu. Alan aldı. Alamayan  seyretti. Kimisi  marketlere gidip özel hazırlanmış hindi paketleri aldı.  Ben de Tavşanlı’da Yılbaşı  geldiğinde  bu pazarların yıllar içinde  kurulduğunu iyi bilirim.  Eskilerde bir hindi 8-10 kg gelirdi. Bunun neti  7-8 kg’dı. 15-20 lira verdin mi alasını alırdık. Tavşanlı’nın belediye sınırları içinde hemen hemen en  kritik noktada bir hindi sürüsü olurdu. Her taraf hindi sesleriyle çınlardı.  Bazen evimize iki hindinin geldiğini bilirim. Hindiyi temizlemek ise bir  meseleydi. Temizlemek  te yetmezdi. Hindi derisinin üzerindeki ince kılların yakılması gerekirdi.  Bir güzel haşlar,suyuna çorba yapardık. İçine pirinç  doldurup  hindiyi  daha cazip hale getirirdik. . Bu fırında olursa daha da  güzel olurdu.            Gecenin bir  vakti ki genelde  tam eski  yılın gittiği ve yeni yılın girdiği an olurdu; bakardık karşımızda bir dost,elinde bir tabak,içi çiğköfte dolu. Sevinirdik. Televizyon yeni  sayılırdı. Siyah/beyaz ekranı etrafında kümeleşirdik.  En heyecanlı an  tam yeni yıl girmeden bir dansözün ortaya çıkması olurdu.Ne yalan söyleyeyim,hacısı da hocası da bu dansözü seyretmiştir. Seyretmediğini söyleyenlere fazla itibar etmeyin. Yılbaşı geceleri  içkinin her çeşitinin su gibi içildiği gecelerdir.”Göz görmeyince gönül katlanır” denilir ya;  Yılbaşı geceleri   zarar etmez diyerek birkaç kadeh atanların sayısı küçümsenmemelidir. Ben renk renk  içkiyi şurup niyetine içenleri çok gördüm.Arkasından da;”Amanın Mehmet bi hoş oluyom”diyenleri de ….
           Aslında Yılbaşı lanettayn  bir gecedir. Diğer gecelerden bir farkı yoktur. Bu geceyi dejenere edenler,abartanlar  tamamiyle bizleriz. Bu yıl Allah’tan salgın hastalık nedeniyle kısıtlamalar var da Yılbaşı konusunda pek konuşan yok.  Her aile kendi içinde karınca kararınca bu geceyi kutladı. . Kol kırılacak yen içinde kalacak. Ne oldu ne bitti kimse haberdar olmayacak.    Eskiden bu Yılbaşı geceleri öncesinde  hediyeleşme adetti. Büyük küçüğe,küçük büyüğe hediye alırdı. Eskilerde olduğu gibi havai fişek gösterileri de olmadı. . Yani yılbaşı  değişik bir atmosferde kutlandı. Ben yeni yılın hayırlara vesile olmasını dilerim. Allah sağlığımız bozmasın. Allah’ın verdiğini yedik,Allah’a  şükrettik.  2021 yılı için herkesin beklentileri var. İnşallah herkes umduğunu bulur. Ama  hep söylüyorum; Allah bir daha 2020 gibi bir yıl bizlere göstermesin.  
   YENİ  YILDA   TABELALARA  YENİ İSİMLERE NE DERSİNİZ 
    Bazı tabelalarda, Üzerinde tanıtıcı,belirtici  bir yazı,açıklama,işaret  veya  resim bulunan tahta, sac  v.b  den  yapılan  levhalara tabela diyoruz. Bir yere ad koyma  yetkisi,bir  teamül olarak  genelde o beldenin,ilçenin ve ilin belediye meclislerinin meselesidir.  Belediye başkanı teklif eder,belediye meclisinin üyeleri kabul eder, böylece bir tabelanın,levhanın adı  değiştirilir. 
    Bakınız Tavşanlı’da Avrupa normlarında,gece karşılaşmalarının da oynanabileceği  bir stadımız  var. Adı” Ada Stadı”  Allah aşkına bu adı değiştirelim artık.  Adı” Atatürk mü, Menderes mi, Demirel mi  Arslanbey mi, Tavşanlı mı olacak?”Ne olacaksa  yeni bir ad bulalım.   Benim yıllar içinde oturduğum(Tavşanlı İş Bankası Şubesi’nin   karşısındaydı),Karatürklerin  yıktırılan ahşap evinin adresi :” Meydan Sokak “ diye başlıyordu. Peki “ Meydan” ile “ Sokak” nasıl bağdaşıyor?   “Meydan sokak “  diye bir garip sokak adı başka nerede var ki?   Tavşanlı’da ne değerler var. Bakın  Tahsin  Buruk ,rahmetli bir belediye başkanımızdı. Adını bir caddemize verdik. Daha önce bu caddenin adı” Eski PTT Caddesi” olarak geçiyordu. Eyvallah. Peki yılların “ Recep Peker Bulvarı” tabelası birilerine battı da mı kaldırdık ta yerine”İstasyon Caddesi”  levhasını astık?. Kabul görmüş.  Şu son aylarda Kütahya  Sağlık Bilimleri Üniversite’sine tahsis edilen tarihi ortaokulun tabelasının bir köşesine  Allah rızası için” Ali Akseven” adını eklesek kafamız kel mi olur?Bu binanın rahmetli,zamanın Tavşanlı Kaymakamı Ali Akseven ile  özdeşleştiğini bilmiyor muyuz?Tavşanlı’da  Devlet Hastanesi’ne  ilgili bakanlıkça  “Doç. Dr. Mustafa Kalemli “ nin adı verilmiştir. Simav’da da  Devlet Hastanesi’nin tabelasında Simav’ın evladı,zamanın Sağlık Bakanlarından “ İsmail Karakuyu” nun adı yok mu?.Değerlerimizin adlarını bir yerlere vermekle ne kaybımız olabilir ki?  Bu konuda cimri davranmak ta neyin nesidir?Geçtiğimiz yıl,Karakova’da sporcu gençliğin emrine sunulan üç mini stada” Sabri Tevfik Okyayuz,Cemil Sarıfedai ve Fevzi Coşgun”un adları verildi. Fena mı oldu?  Hiç tepki  aldık mı? Tavşanlı’da nice değerler var.Koyun adlarını bir yerlere. Buralarda yaşasınlar. Merkez Karakol Amirliği binası yenilendi.  Bu binanın tabelasına  ne olurdu,” Şuayip Doğanç” adları da eklenip,Türkiye’de ilk kez bir ilçeye,o da Tavşanlı’dır ilçe emniyet müdürü olarak atanan,daha sonra TBMM Koruma Amiri olan bu güzel  insan bu binada ölümsüzleştirilemez  miydi? Mevcut Adalet Sarayımızın mimarı,eski C. Başsavcımız Cevat Barutçu’nun bu eser inşa edilirken ne büyük fedakarlıklarda bulunduğunu  unuttuk mu? Bu adalet sarayı levhasının bir köşesine”Cevat Barutçu”adları eklenemez miydi?Bana göre “ Tunçbilek Beldesi’nin başına “ Mehmet”sözcüğü unutulmuştur. Bu belde bal gibi “ Mehmet Tunçbilek Beldesi” olarak anılabilirdi. Bana göre Belediye Müzesi’ni kuran rahmetli meslektaşım,arkadaşım ,eski belediye başkanlarımızdan Fevzi Coşgun adı bu belediye müzesi levhasında yer almalıydı. Balık Pazarı’nı girişine bir levha asılabilir,üzerine de  rahmetl hemşehrimiz,ziraat yüksek mühendisi Akın Karaveyisoğlu’nun babasının adı “ Saffet Karaveyisoğlu” nun adı da ilave edilebilirdi. Çünkü yer bu ailenindi. Bence Tavşanlı7da bir kültür komisyonu kurulmalı,sayın kaymakamımız,belediye başkanımız,ilçe milli eğitim müdürümüz bu komisyonda yer almalı, Tavşanlı’daki bazı levha ve tabelalar tekrar gözden geçirilmelidir. Ben gönüllerde yer aldığım için tabela,levha falan istemiyorum. Ama  bu konu ciddiye alınmalıdır.    
 
Etiketler: Ocak, ayı, ikinci, haftası, gazete, yazılarım, ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
15 Mayıs 2021
AYNUR TEZCAN(KÖRHASAN) DA COVİD-19 KURBANI
09 Mayıs 2021
Nisan Ayından
26 Nisan 2021
BİR MÜHENDİSLİK HATASI
26 Nisan 2021
ALLAH RIZASI İÇİN AİLELER BİR SÜRELİĞİNE BİRBİRLERİNE GİDİP GELMEYİ BIRAKSINLAR
10 Nisan 2021
10 NİSAN POLİS GÜNÜ
10 Nisan 2021
8 NİSAN ROMANLAR GÜNÜ
10 Nisan 2021
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ SORUNU
04 Nisan 2021
İYİ Kİ DOĞMUŞSUN
04 Nisan 2021
TAVŞANLILI YER ALTI SU KAYNAKLARINI YETERİNCE KORUYABİLİYOR MU ?
27 Mart 2021
TAVŞANLI RESMİNİN MOZAİKLERİ
21 Mart 2021
TÜRK KIZILAY KÜTAHYA ŞUBESİ
21 Mart 2021
MART AYINDA TAVŞANLILI’YI YAKINDAN İLGİLENDİREN
14 Mart 2021
MART AYINDA TAVŞANLILI’YI YAKINDAN İLGİLENDİREN BAZI TARİHLER
14 Mart 2021
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN EFSANELERİ
14 Mart 2021
KÜTAHYA’NIN EN BÜYÜK İLÇESİ TAVŞANLI
07 Mart 2021
Musa Yılmaz
01 Mart 2021
MEHMET HARMANCIKLIOĞLU DA TEDİRGİN
01 Mart 2021
NECDET DEMİRAT’IN BİLDİKLERİ
01 Mart 2021
EMET İlçesi’nde
27 Şubat 2021
TAVŞANLILI KUTLAMAYI UNUTTUĞU BAZI ÖZEL GÜNLER
22 Şubat 2021
Sonrasında Bakan olmadı
21 Şubat 2021
NİCELERİ UNUTULDU
14 Şubat 2021
KÜTAHYA PROTOKOLÜ
13 Şubat 2021
KERAMİKA
07 Şubat 2021
KORANA VİRÜS SÜRECİNDE
28 Ocak 2021
YENİ YIL JESTİ
24 Ocak 2021
Basın ve gazeteciler konuları
10 Ocak 2021
Bu haftaki yazılarım
19 Aralık 2020
HER KONUDAN BİR PARAGRAF
19 Aralık 2020
GÜVEÇ’İN PRENSLERİNDEN SAİM AKKOÇ
17 Aralık 2020
GÖBEL KAPLICALARI’NDA YENİDEN SONDAJ
10 Aralık 2020
YEM BİTKİLER İ ÜRETİMİNDE İYİ BİR İVME
07 Aralık 2020
HALKIMIZIN GÖZÜNDEN KAÇANLAR
07 Aralık 2020
POLİS DOSTU BİR KAYMAKAM BEKİR SITKI HANLIOĞLU
27 Kasım 2020
İTFAİYE ÖRGÜTÜ
23 Kasım 2020
KASIM AYININ ARAMIZDAN ALIP GÖTÜRDÜĞÜ
22 Kasım 2020
P T T 180 YAŞINDA
22 Kasım 2020
D İ L E R A İ L E S İ
14 Kasım 2020
HEY GİDİ KOCA MÜDÜR SENDE Mİ ?
08 Kasım 2020
Mehmet Madan
08 Kasım 2020
BİLAL KIYAK
30 Ekim 2020
HALİS KAHRAMAN
25 Ekim 2020
FAHRİ GÖNÜLLÜ HAYVANSEVER
23 Ekim 2020
KERAMİKA DÜNYA MARKALARI İLE AYNI LİSTEDE
13 Ekim 2020
AHMET YÜCESOY İLÇEMİZE HOŞ GELDİNİZ
19 Eylül 2020
ZENGİNLİKTE TIPKI İKTİDARLARDA OLDUĞU GİBİ
19 Eylül 2020
SABAHATTİN ALTINTAŞ
06 Eylül 2020
LİNYİTSPOR’A GEREKEN İLGİYİ GÖSTERMELİDİR
27 Ağustos 2020
TEBDİLİ KIYAFET
21 Ağustos 2020
HELAL OLSUN
12 Ağustos 2020
Bülent Alpagut Gündemi
24 Temmuz 2020
ARTIK BAZI ALIŞKANLIKLARIMIZA BİR SON VERSEK Mİ
24 Temmuz 2020
BİRAZ GÜLMEYE NE DERSİNİZ
13 Temmuz 2020
OSMANLI’NIN DOĞDUĞU TOPRAKLAR BİZE EMANET
09 Temmuz 2020
İŞİ GÜCÜ OLANLARA İKİNCİ BİR ÜCRETLİ MAAŞ
22 Haziran 2020
RECEP PEKER BULVARI VARDI
31 Mayıs 2020
GÜNLÜCE KÖYÜ’NDEN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ
16 Mayıs 2020
O R U Ç VE K O R O N A V İ R Ü S
09 Mayıs 2020
BU HAFTAKİ BAŞ YAZILARIM
02 Mayıs 2020
HAMİT BÜLBÜL’ÜN ANISINA
27 Nisan 2020
TÜRKİYE HAZIR BETON BİRLİĞİ
19 Nisan 2020
Eski Atatürk Lisesini Kimse Yıkamaz
14 Nisan 2020
KORONAVİRÜS EN ÇOK BENİ
03 Nisan 2020
TAVŞANLI’DAKİ SİYASİYUN
03 Nisan 2020
KORONAVİRÜS SELAMI
29 Mart 2020
D E F İ N E V E T A V ŞA N L I
28 Mart 2020
Yangın söndürme teşkilatı
28 Mart 2020
Yatırım yapan kazanacak
20 Mart 2020
MART KAPIDAN BAKTIRIR
06 Mart 2020
CÜCE ŞUBATTA NELER OLMUŞ
01 Mart 2020
Kuruyemişçileri kimler bitme noktasına getirdi ?
01 Mart 2020
Uzun metrajlı filmden hayatta olmayan Tavşanlılı
24 Şubat 2020
İlginç teklifler
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
07 Aralık 2019
BOR
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
25 Ocak 2019
Muhtarlık
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
08 Temmuz 2017
VEFA
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
26 Nisan 2017
B A S I N
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
29 Ağustos 2016
S E B İ L
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
07 Nisan 2016
T A R H A N A
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
25 Mart 2016
P T T
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
21 Aralık 2014
CIZLAVET
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
23 Aralık 2013
SİTEM
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
02 Kasım 2012
Mobese
Haber Yazılımı