301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
08 Mayıs 2015 - Cuma 17:17
 
SEÇİME ÇEYREK KALA
Bülent Alpagut
 
 

 

 

                                                                         SEÇİME ÇEYREK KALA

 

 

          Genel  Seçimlere çeyrek kala  Tavşanlı geçmiş dönem teveccüh gösterdiği Prof.Dr.Vural Kavuncu’ya yeniden görev verdi.Sayın Kavuncu’nun  Adalet ve Kalkınma Partisi çatısı altında saygın bir yeri olduğu muhakkak.Böyle olmasaydı Kütahya’da 2. sırada olabilir miydi?Bu aslında sayın Kavuncu ile beraber Tavşanlı’ya bir  mesajdır.Böyle bir fırsatı Tavşanlılı seçmen mutlaka değerlendirecektir.Bu arada sevgili Rıdvan Durgut ve Mehmet Demir kardeşlerime de gösterdikleri cesur,dürüst,terbiyeli duruşlarından ötürü  halkımız adına teşekkür etmek isterim.Güzel bir duruş sergilediler.Demokrasi örneği verdiler ve inandıkları,savundukları,dava uğrunda yine mücadelelerini sürdüreceklerdir.

          Sayın Kavuncu TBMM Çatısı altına girdiği günden bugüne koltuğunda en az oturan milletvekillerindendir.Sürekli halkın arasında olmuştur.Kimsenin kalbini kırmamıştır.Elinden geleni yapmıştır.Bana ulaşan bilgi paketini en ince teferruatına kadar değerlendirdim.Bana göre sayın milletvekili Tavşanlı’ya hizmet vermiştir.Ama sayın Kavuncu’yu sadece bir Tavşanlı Milletvekili olarak görmek yanlıştır.Kütahya’nın Tavşanlılı Milletvekili olarak görmek daha doğrudur.Çünkü merkez ilçe dahil 13 yerleşim birimi mahalleleri,beldeleri ve köyleriyle  Kütahya bir bütündür. Sayın Kavuncu’yu sadece Tavşanlı’ya hizmet etmiş biri olarak değerlendirmek yanlış olur.Çünkü O, tüm Kütahya’nın bir milletvekilidir. O’nun için Tavşanlı neyse Simav,Gediz,Emet,Domaniç,Altıntaş,Aslanapa,Çavdarhisar,Dumlupınar,Hisarcık,Pazarlar,Şaphane ve merkez ilçe de O’na oy veren seçmenlerle doludur. Bu nedenle sayın Kavuncu’nun hizmet alanında yer almışlardır.

          Bakın bakalım sayın Kavuncu’ya.O’nu ilk dönem kadar zinde,neşeli,huzurlu,güçlü görebilecek misiniz?.Çünkü geçen zaman içinde insanlar da yıpranırlar.Sayın Kavuncu da yıpranmıştır.Ama içindeki hizmet aşkı Onu ayakta tutmuş,O’na  yeniden  güç aşılamıştır.Herkes gibi sayın Kavuncu da bir fanidir.Yani ölümlüdür.Ama Tavşanlı’ya yaptığı hizmetleri gözardı etme lüksümüz olmamalıdır.O’nu önce dinlemek,yaptıklarını görmek,neler yapabileceğini hesaplamak ve hizmet terazisinin bir kefesine koymamız gerekir.Taktir Tavşanlılılarındır.Yapılanlar bir denize atılır.Balıklar bilmeyebilir.Ama Yaradan bunu en iyi şekilde değerlendirir.Önemli olan Allah ‘ın rızasını almaktır.Ben şu anda Tavşanlı’dan en az 500 Km uzaktayım ve kulağım sürekli Tavşanlı’dadır.Tavşanlı nezle olsa ben öksürürüm.

         Sayın Kavuncu milletvekili olmadan önce başarılı bir doktordu.Bir bürokrattı.Milletvekilliği gündeme geldiği günlerde herkes bir şey söylemişti.Bürokrattan milletvekili halkın şablonuna pek uymamıştı.Ama sayın Kavuncu bürokrattan da bir milletvekili olabileceğini göstermiştir.

        Şimdi şöyle bir tur atmaya ne dersiniz? Allah sebep olanlardan razı olsun.TBMM Başkanlığı yapmış değerli hemşehrimiz Doç.Dr.Mustafa Kalemli’nin adıyla anılan devlet hastanemiz için ilaveten 23 milyon 126 bin 096 TL harcanmış.Tepecik Beldesi’nde  3 hekimlik prefabrik ASM  531 BİN TL’ye  malolmuş.112 Acil Sağlık Hizmetlerinin sayısı 4’e çıkmış.Tunçbilek Beldesi’nde de bu istasyonlar var.2014 yılı itibariyle nitelikli yatak başına düşen kişi sayısı 744’e  yükselmiş.Halen ilçemizde bir Toplum Sağlığı Merkezi,10 Aile Sağlığı Merkezi oluşmuş durumda.29 Aile Hekimliği birimine ulaşılmış.14 Aile Hemiliğince 77 yerleşimde 14510 kişiye sağlık hizmeti verilmiş.79 yerleşimde  17020 kişiye mobil eczacılık hizmeti getirilmiş.Devlet Hastanemizde 129 bin TL’ye 5 ünitelik bir rehabilitasyon  birimi faaliyete geçirilmiş.Planlananlar da var.Tavşanlı Sağlık Kompleksi 8148 metre kare alanda  halkımıza sunulacak.Bu komplekste neler mi var? İlçe Sağlık Müdürlüğü,112 ASH  istasyonu,15 ünitelik  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi,Sağlıklı Yaşam Merkezi,İş Sağlığı  ve Güvenliği Hizmet Birimi, KETEM,100 kişilik toplantı salonu ve diğerleri yer alacak.

        Tavşanlı IMKB Anadolu Öğretmen Lisesi( Sevgili kurucu müdür,okulun gerçekleşmesinde emeği büyük olan meslektaşım Ahmet Urfalı’yı saygıyla anıyorum) spor salonu tamamlandı.705 bin TL harcandı.İl Özel İdaresi’nin katkıları büyük.700 metre kare bir alanı kaplayan salonda 72 kişilik minyatür bir tribün,2 hakem odası,2 öğrenci soyunma odası,2 öğretmen odası ve 8 adet te duş var.Mülayim Kırı  eteğinde,yıktırılan Kız Meslek Lisesi arsasına  2350 metre karelik bir yerde 700 seyirci kapasiteli bir spor salonu iki kat olarak inşa ediliyor.Bu salonun 2016 yılı içinde bitirilmesi hedefleniyor.3 milyon TL’sına malolacak.Gençlik Merkezi ,konferans salonu,gösteri ve spor etkinlikleri ile dizayn edilmiş çok amaçlı spor salonu olacak.Sahne,müzik,resim,plastik ve görsel sanatsal işlikleri ,zeka oyunları işliği,. Bilişim işliği,kütüphanesi,kafeteryası ve sosyal alanları bulunacak. 2100 metre kare kapalı  alanlı  bir hizmet. Tenis,basketbol,voleybol gibi sportif dallarda da bölümler mevcut.

        Amatör Spor kulüpleri için alt yapı oluşturuluyor.Bu amaçla ilk etapta 900 bin TL yatırım bedelli Karakova sentetik çim çalışmaları yapılıyor.Ada stadı yeniden dizayn edildi. Bu konuda özellikle sayın milletvekilinin büyük katkıları var.2000 kişilik protokol tribünü oluşturuldu.1600 kişilik  kale arkası tribünü kazanıldı.5200 kişilik seyirci kapasitesine ulaşıldı.Bu arada sportif dallara uygun bölümler yapıldı.Gece maçları oynanabilecek.Stat zemini drenaj sistemiyle  yeniden yapıldı.Tek aksilik müteahhitin ve taşeronun işi vaktinde tamamlayıp hizmete verememesi oldu.Sayın milletvekili bu konuda üzgün olduğunu ama AK Parti İktidarı’nın yaklaşık 10 milyon Tl’lık bir yatırımla Tavşanlı’yı ödüllendirdiğini,yine Linyitspor’un bu hizmetin ilçeye kazandırılmasında en büyük faktör olduğunu söylüyor.

        Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun  ilçeye yeni bir güç,istihdam ve  tanıtım aracı olacağı ifade edilirken,Okul binasının inşaatının devam ettiği,Bodrum ve zemin katların bitirildiği,Katların çıkmaya başladığı,4 katlı olacak okulun 2015 yılı sonunda veya gelecek yıl hizmete sunulabileceği,binanın ihale bedelinin 6 milyon 115 bin TL olduğu 516 öğrenci kapasiteli okulun  2 blokluk yurt binası olacağı,Kantin,yemekhane,idari bina için de çalışmalar yapıldığı ifade ediliyor.Bir halı saha,çok amaçlı bir saha( Basketbol-voleybol-diğerleri) bir tenis kordu, bir giyinme,soyunma,duş için de 280 bin TL harcanacağı belirtiliyor.

        Kapalı ve açık cezaevi,lojmanları,jandarma birimi,idari bina ve diğerlerinin inşası devam ediyor.Büyük ilerleme kaydedildi.2015  yılı içinde hizmete girecek.25 milyon TL’sına  çıkacak.Yeni Hükümet Konağı ihale edildi.Vergi Dairesi ile birlikte yaklaşık iki yıl içinde bitirilecek.Sadece Hükümet Konağı 10 milyon TL’sına malolacak.Yeni Otogar bitmek üzere.Eski Hükümet Konağı yeni binaya taşındıktan sonra yıktırılacak. Cumhuriyet Meydanı genişleyecek.Tavşanlı Polis Amirliği yeni bir binaya kavuşuyor.

      1250 hektar alana 1 milyon 452 bin adet fidan dikimi gerçekleştirildi.50 bin adet fidan da vatandaşlara dağıtıldı.Orman emvali üretimi karşılığı ödenen bakım-yatırım-ağaçlandırma-mühendis alımı ve diğerleri için 29 milyon 134 bin 765 TL’ sı ayrıldı.

        Tavşanlı-Kütahya Bölünmüş yolu sıcak asfaltla kaplandı.Bu yıl içinde son kat aşınım tabakası işi bitirilecek.Çevre yolumuz sıcak asfaltla güçlendirildi.Tavşanlı’yı Ege’ye bağlayan Balıkesir yolu açıldı.40 yıldır sürüncemede olan iş bitirildi.Yolun tamamının bölünmüş yol olacağı haber veriliyor.Tavşanlı-Dursunbey arası bir saata indi.Tavşanlı Tunçbilek çevre yolu ve Domaniç yolu ihale edildi.34 Km’lik yolun 16 Km’si  tamamlandı.Tavşanlı- Tunçbilek arası  12 Km’lik  yolun 2.4 Km’si  bölünmüş yol oldu.Asfaltlandı.Tavşanlı’yı İzmir’e bağlayan Tavşanlı- Örencik yolunun 14 Km’si  genişletildi.İyileştirildi.Tavşanlı- kuruçay Beldesi-Güzelyurt Mahallesi  arası  trafiğe elverişli kılındı.Tavşanlı – Tepecik Beldesi  arasındaki yol sıcak asfalt yaptırıldı..Tavşanlı’da İş Mahkemesi kuruldu.Mahkeme sayısı 10’a çıkarıldı.İlçe Sosyal Hizmetler Merkezi  eski Öğretmenevi’nde hizmete girdi.Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü  sevgi evi (çocuklara) açıldı.Tarihi ortaokul bahçesindeki  atıl binalar Hayme Ana Kız Meslek Lisesi  uygulama kafeteryası  haline dönüştürüldü.Buradan kadrolu memur,hizmetli ve 4/C li personel yemek yeme imkanına kavuştu.İş-Kur Tavşanlı Hizmet Merkezi açıldı.Korunması gerekli kültür varlığı tescilli Ada Mesireliği Köprüsü( Taş köprü)restore edildi. 680 bin TL harcandı.Ağalar Camii restorasyonuna ise  300 bin TL ödendi.OSB ‘de  çalışan sayısı 2475’ e ulaştı. 2.Etap çalışmalar sürüyor.Kamulaştırmalarda sorun yaşanmadı.Elektrik kesintilerinden OSB’nin olumsuz etkilenmemesi için OEDAŞ izinli 300 TL maliyetli alternatif bir enerji hattı için harekete geçti.Eskişehir-Kütahya-Balıkesir demiryolunun elektrikli sisteme kavuşması  için çalışmalar devam ediyor.Fiziki ilerleme kaydedildi. Demiryolları güzergahlarında  6 trafo merkezi montaj çalışmaları devam ediyor.330 Km hat boyunca  başlatılan çalışmaların toplam maliyetinin 110 milyon Tl’sı olduğu  bir elektrikli  lokomotif ,2 dizelin yerini alacağı ,elektrikli tren işletmeciliğinde % 33 düşük maliyet yakalanacağı belirtiliyor..İlk elektrikli trenlerinTavşanlı- Eskişehir arasında hizmet vereceği,önce yük sonra yolcu trenlerininselektrikten yararlanacağı ifade ediliyor.250 milyon Tl değerinde Eskişehir-Kütahya-Balıkesir sinyalizasyon projesinin yapımı devam ediyor. Projenin  son çeyreğinde Alayunt-Kütahya-Tavşanlı hat kesiminde  kazı,beton,kablo kanalı,kablo döşenmesi işleri devam ediyor.Eskişehir- Kütahya  bağlantılı raybüs (DMU setleri) tren seferleri Tavşanlı’ya kadar uzatıldı.Tunçbilek Garı’na ilave yol yaptırıldı. 2319 metre uzunluğunda toplam 4 yeni yol için 369 bin TL  harcandı.Bu çalışmalarla Tavşanlı Garı’nın yoğunluğu azaltıldı,Kuruçay ve Emet yolu  hemzemin geçitleri alt ve üst geçitlerle zenginleştirilecek.Karakova Mahallesi’nde demiryolu alt geçiti hizmete girdi.İlçe Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birliği  işbirliğiyle  2011-2014 yılları arasında  121 km köy yolu asfaltlandı.Kilitli beton taşı sağlanarak 87 köyde meydan ve sokaklara döşendi.Toplam döşenen alan 385 bin 752 metre kare tutuyor.87 köyden eksik kalan 17’sine   foseptik çukuru yapıldıKanalizasyon hizmeti getirildi. Su borusu döşendi. Mevcutlar iyileştirildi.26 köyde sondaj çalışması yapıldı.17 köyde içme suyu deposu yapıldı.28 köyde terfi-isale hattı çalışması yapıldı.Toplam 78240 metre HDPE borusu döşendi.6 köy bentten,göletten kapalı sulama sistemine kavuştu. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı Tavşanlılılara 29863 adet organik meyve ve asma fidanı dağıtıldı.24522 adet meyve ağacında aşılamaya gidildi. 87 bin adet fide dağıtıldı. Hayvancılık açısından  önem arzeden bitki tohumlarına ödenek sağlandı. 23 köye çocuk oyun parkı kuruldu. 33 köyde çöp toplama başlatıldı. Köylere konteynırlar römorklar alındı. Tüm köylerin atıkları toplanacak.650 adet konteynır daha alınacak. 20 köye yangın tankeri,23 köye yangın teçhizatı sağlandı.Tavşanlı’nın 87 köyünde planlı yapı ve imarlaşma için köy yerleşik alan çalışmaları ve köylerde numarataj işlemleri tamamlandı.Köylere 21050 adet kapı numara levhası takıldı.Tavşanlı Tarihi adlı kitap dağıtıldı.Derbent Şehitler Anıtı yaptırıldı ve açılışı yapıldı. Köylerimize köy konağı,çok amaçlı salon,düğün salonu.cami onarımı,gasilhane,tuvalet,dere ıslahı,imamevi,çobanevi,mezarlık çevre duvarı, menfez,yol malzemesi yatırımı ve hizmetleri gerçekleştirildi.İlçe özel idare+köydes+birlik+köy yardımları 2010 yılında bir milyon 500 bin TL,2011 yılında 2 milyon 710 bin Tl,2012 yılında 2 milyon 710 bin Tl,2013 yılında 3 milyon 272 bin TL,2014 yılında ise bir milyon 980 bin TL yi buldu.

      11 milyon 522 bin 200 TL ödenekle  DSİ aracılığıyle Uluçam,Şenlik,Doğanlar,Tavşanlı Göleti Sulamaları,Tepecik Beldesi arsenik arıtma ,Tavşyanlı Arıtma tesisi işlemleri yapıldı. Güzelyurt Mahallesi Gürağaç Mahalleleleri Ayvalı Köyü,Balıköy Beldesi’nde  taşkın koruma kanalları yapıldı.Kocaçay’ın ıslahı için harekete geçildi.2150 metre trapez kesitli harçlı pere kaplamalı kanal hizmeti başladı.600 metrelik istifli taş kaplama derz yapılacak. Projenin maliyeti bir milyon TL.1.105.000 TL harcanarak Hafızdere ,Beyköy Mh,Dedeler Mh,Gürağaç Mahalleleri ,Demirbilek Mh,,Derbent Köyü,Köprücek Köyü,Kışlademirli Köyü’nde  taşkın koruma kanalı ve dere ıslahı gerçekleştirildi. Yeni 16 derslikli Hanımçeşme,aynı derslik kapasiteli  Moymul İlköğretim Okulları için 6 milyon 219 bin TL harcanacak.Zihinsel engelli gençler için Karakova’da  Özel  Mesleki  Eğitim ve İş Uygulama Merkezi 10 ayda bitirilerek teslim edilyecek.Bu hizmet için 700 bin TL harcanacak. 10 derslikli  Tepecik Beldesi İlköğretim Okulu  inşaatı bitmek üzere 850  bin TL’ye malolacak.Tavşanlı Hayırlı Hizmetler Vakfı’nın verdiği arsaya SYDV  ‘nin yaptırdığı 158 öğrencilik İmam-Hatip Erkek Öğrenci Yurdu için bir milyon 938 bin 224 TL harcandı.Yine SYDV tarafından fen lisemiz için 160 erkek,114 kız öğrenci yurtları için 4 milyon 588 bin 898 TL harcanacak.2011 yılında GLİ’ye 190 kamu işçisi alınmıştı.Mart/2015 itibariyle toplamda 872 işçi alındı.Yeni linyit sahaları ihale edildi.İğdekuzu pano yer altı sahası,derin sahalar,binlardan sadece ikisi.İğdekuzu’da 10 yılda 6 milyon ton linyit üretimi hedefleniyor. Yüklenici firma300 MW kapasiteli  termik s antral kuracak.Derin sahalardan 36 yıl üretim planlanıyor.Yıllık bir milyar 800 milyon kwh elektrik üretilecek.Öngörülen üretim ise yılda 2 milyar 350 milyon kwh.İstihdam ise 2000 kişi.İhalesi yapılacak sahalar ise  Ömerler B Tunçbilek 42 Pano yer altı sahaları.Ömerler B Sahasında 16 yılda iki yılı hazırlık olmak üzere 28 milyon ton tüvönan linyit üretimi  hedefleniyor.Yıllık 2 milyon ton ve istihdam ise 1200 kişi.42 Panoda 6 milyon ton linyit rezervi var.12 yıllık bir üretim dönemi düşünülüyor.Burda da 2 yıllık hazırlık var.istihdam 550 kişi.Tunçbilek böylece en azından 6-7 bin işçiye göz kırpıyor.Tunçbilek’te kömürden doğalgaz üretim tesisi test çalışmaları başladı. Böylelikle doğalgazın onda biri linyitten karşılanacakm.İki tesis gündemde. Toplam üretimin ise bir milyar 500 milyon metre küp olması bekleniyor.Bu arada son aldığım duyumlara göre Tepecik Beldesi’ne bir ortaokul ve bir ilkokul ile Kuruçay Beldesi’ne  bir ilkokul kazandırılıyor.

      Bu bazılarını yazdığım hizmetlerde milletvekilimiz sayın Prof.Dr.Vural Kavuncu’nun alınteri,ayak izleri,çalışmaları,çabaları var.Şimdi biri çıkıp ta :” Ne yapmış?” derse ayıp olur,günah olur. Kavuncu bizim çocuğumuz.İnsan çocuklarını yemez.Bize düşen yeni projeler üreterek kendisine sunmaktır.Eğer yanlış yapıldığına inandığımız bir şeyler varsa  kendisini uyaracağız.Yatırıma evet ama yeri yanlış milletvekilim diyeceğiz.o bizim vekilimiz. Her zaman başımız ağrısa,bir sıkıntıya düşsek,bir bilgi almaya kalksak kendisini arıyoruz.Telefonu hep açık.Ben kendisini çok kez gece yarılarında aramışımdır.Sabırlıdır.Kızmaz.Darılmaz.Yolun açık olsun sayın Kavuncu. Milletvekilsiz kalmayacağımız için seviniyorum. Allah hiçbir yerleşim birimini,beldesini,ilçesini milletvekilsiz  bırakmasın.Milletvekilsiz kalmanın acısını  henüz tatmadık  ve bundan sonra da tatmayalım.

      MHP’den 2. sırada olan değerli hemşehrimiz Hüseyin Bali’ye,DP’den 1.sırada olan koca başkan Mutahhar Temel’e de başarılar diliyorum. Aklıma bazen  ne geliyor biliyor musunuz? Bir zamanlar sayın Kalemli,Erdemir ve Derin ilçenin üç milletvekiliydi.Tarih tekerrür eder mi diye düşünmeden de edemiyorum.Nasrettin Hoca’nın Akşehir Gölü’ne maya çaldığını bilirsiniz.” Hocam tutar mı?” diye sormuşlar O  da yanıt vermiş:” Ya  tutarsa” demiş.Haydi Ya Allah.

 

 
Etiketler: , , , , , , , , , , SEÇİME, ÇEYREK, KALA,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
15 Mayıs 2021
AYNUR TEZCAN(KÖRHASAN) DA COVİD-19 KURBANI
09 Mayıs 2021
Nisan Ayından
26 Nisan 2021
BİR MÜHENDİSLİK HATASI
26 Nisan 2021
ALLAH RIZASI İÇİN AİLELER BİR SÜRELİĞİNE BİRBİRLERİNE GİDİP GELMEYİ BIRAKSINLAR
10 Nisan 2021
10 NİSAN POLİS GÜNÜ
10 Nisan 2021
8 NİSAN ROMANLAR GÜNÜ
10 Nisan 2021
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ SORUNU
04 Nisan 2021
İYİ Kİ DOĞMUŞSUN
04 Nisan 2021
TAVŞANLILI YER ALTI SU KAYNAKLARINI YETERİNCE KORUYABİLİYOR MU ?
27 Mart 2021
TAVŞANLI RESMİNİN MOZAİKLERİ
21 Mart 2021
TÜRK KIZILAY KÜTAHYA ŞUBESİ
21 Mart 2021
MART AYINDA TAVŞANLILI’YI YAKINDAN İLGİLENDİREN
14 Mart 2021
MART AYINDA TAVŞANLILI’YI YAKINDAN İLGİLENDİREN BAZI TARİHLER
14 Mart 2021
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN EFSANELERİ
14 Mart 2021
KÜTAHYA’NIN EN BÜYÜK İLÇESİ TAVŞANLI
07 Mart 2021
Musa Yılmaz
01 Mart 2021
MEHMET HARMANCIKLIOĞLU DA TEDİRGİN
01 Mart 2021
NECDET DEMİRAT’IN BİLDİKLERİ
01 Mart 2021
EMET İlçesi’nde
27 Şubat 2021
TAVŞANLILI KUTLAMAYI UNUTTUĞU BAZI ÖZEL GÜNLER
22 Şubat 2021
Sonrasında Bakan olmadı
21 Şubat 2021
NİCELERİ UNUTULDU
14 Şubat 2021
KÜTAHYA PROTOKOLÜ
13 Şubat 2021
KERAMİKA
07 Şubat 2021
KORANA VİRÜS SÜRECİNDE
28 Ocak 2021
YENİ YIL JESTİ
24 Ocak 2021
Basın ve gazeteciler konuları
17 Ocak 2021
Ocak ayı ikinci haftası gazete yazılarım
10 Ocak 2021
Bu haftaki yazılarım
19 Aralık 2020
HER KONUDAN BİR PARAGRAF
19 Aralık 2020
GÜVEÇ’İN PRENSLERİNDEN SAİM AKKOÇ
17 Aralık 2020
GÖBEL KAPLICALARI’NDA YENİDEN SONDAJ
10 Aralık 2020
YEM BİTKİLER İ ÜRETİMİNDE İYİ BİR İVME
07 Aralık 2020
HALKIMIZIN GÖZÜNDEN KAÇANLAR
07 Aralık 2020
POLİS DOSTU BİR KAYMAKAM BEKİR SITKI HANLIOĞLU
27 Kasım 2020
İTFAİYE ÖRGÜTÜ
23 Kasım 2020
KASIM AYININ ARAMIZDAN ALIP GÖTÜRDÜĞÜ
22 Kasım 2020
P T T 180 YAŞINDA
22 Kasım 2020
D İ L E R A İ L E S İ
14 Kasım 2020
HEY GİDİ KOCA MÜDÜR SENDE Mİ ?
08 Kasım 2020
Mehmet Madan
08 Kasım 2020
BİLAL KIYAK
30 Ekim 2020
HALİS KAHRAMAN
25 Ekim 2020
FAHRİ GÖNÜLLÜ HAYVANSEVER
23 Ekim 2020
KERAMİKA DÜNYA MARKALARI İLE AYNI LİSTEDE
13 Ekim 2020
AHMET YÜCESOY İLÇEMİZE HOŞ GELDİNİZ
19 Eylül 2020
ZENGİNLİKTE TIPKI İKTİDARLARDA OLDUĞU GİBİ
19 Eylül 2020
SABAHATTİN ALTINTAŞ
06 Eylül 2020
LİNYİTSPOR’A GEREKEN İLGİYİ GÖSTERMELİDİR
27 Ağustos 2020
TEBDİLİ KIYAFET
21 Ağustos 2020
HELAL OLSUN
12 Ağustos 2020
Bülent Alpagut Gündemi
24 Temmuz 2020
ARTIK BAZI ALIŞKANLIKLARIMIZA BİR SON VERSEK Mİ
24 Temmuz 2020
BİRAZ GÜLMEYE NE DERSİNİZ
13 Temmuz 2020
OSMANLI’NIN DOĞDUĞU TOPRAKLAR BİZE EMANET
09 Temmuz 2020
İŞİ GÜCÜ OLANLARA İKİNCİ BİR ÜCRETLİ MAAŞ
22 Haziran 2020
RECEP PEKER BULVARI VARDI
31 Mayıs 2020
GÜNLÜCE KÖYÜ’NDEN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ
16 Mayıs 2020
O R U Ç VE K O R O N A V İ R Ü S
09 Mayıs 2020
BU HAFTAKİ BAŞ YAZILARIM
02 Mayıs 2020
HAMİT BÜLBÜL’ÜN ANISINA
27 Nisan 2020
TÜRKİYE HAZIR BETON BİRLİĞİ
19 Nisan 2020
Eski Atatürk Lisesini Kimse Yıkamaz
14 Nisan 2020
KORONAVİRÜS EN ÇOK BENİ
03 Nisan 2020
TAVŞANLI’DAKİ SİYASİYUN
03 Nisan 2020
KORONAVİRÜS SELAMI
29 Mart 2020
D E F İ N E V E T A V ŞA N L I
28 Mart 2020
Yangın söndürme teşkilatı
28 Mart 2020
Yatırım yapan kazanacak
20 Mart 2020
MART KAPIDAN BAKTIRIR
06 Mart 2020
CÜCE ŞUBATTA NELER OLMUŞ
01 Mart 2020
Kuruyemişçileri kimler bitme noktasına getirdi ?
01 Mart 2020
Uzun metrajlı filmden hayatta olmayan Tavşanlılı
24 Şubat 2020
İlginç teklifler
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
07 Aralık 2019
BOR
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
25 Ocak 2019
Muhtarlık
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
08 Temmuz 2017
VEFA
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
26 Nisan 2017
B A S I N
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
29 Ağustos 2016
S E B İ L
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
07 Nisan 2016
T A R H A N A
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
25 Mart 2016
P T T
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
21 Aralık 2014
CIZLAVET
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
23 Aralık 2013
SİTEM
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
02 Kasım 2012
Mobese
Haber Yazılımı