301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
28 Ocak 2021 - Perşembe 12:27
 
YENİ YIL JESTİ
Bülent Alpagut
 
 
        DEĞERLİ  HEMŞEHRİMİZ, KÜTAHYA  
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ
          REKTÖRÜMÜZ,ESKİ KÜTAHYA 
MİLLETVEKİLİMİZ PROF.DR  VURAL
          KAVUNCU’YA GEÇMİŞ OLSUN 
DİLEKLERİMİ SUNUYORUM 
   Ben sevgili Prof.Dr. Vural Kavuncu’yu  sık arayanlardanım. Dostluğumuz ta milletvekili olduğu dönemlere uzanır. Daha ötesine giderseniz rahmetli babası iş insanı Salih Kavuncu aziz dostumdu. Beni TBMM’deyken  haber bombardımanına  uğratırdı.  Haberlerim için en ciddi kaynaktı. Ta İzmir’de yazlığımıza kadar da  uzun süre   kaynak olarak bana   çok değerli haberler ulaştırmıştı. Kütahya,çok şanslı,bir hemşehrisi rektör oldu. Bilgi birimlerini artık Kütahya’ya harcayacak. 
   Koronavirüs’ten  nasibini alanlardan biri oldu. Allah’a şükür kazasız belasız atlattı. Allah kendisini bizlere  yeniden  kavuşturdu. Sağlık çalışanları için” Benim Kahramanlarım” ifadesini kullanmış. Çok doğru,aslında sağlık çalışanları pek çok kişinin  gözünden kaçmıştır, Onlar,gerçek kahramanlardır. Bunu  damdan düşenler anlar.Çünkü, damdan düşenin halinden de yine damdan düşenler anlıyor da onun için böyle söylüyorum.
     Sevgili Kavuncu rahatsızlığının ardından sağlığına kavuşunca  ilk kez Kütahya Ekspres’e konuşmuş     “ Mutasyona uğrayan virüs çok daha bulaşıcı bir hale geldi. Bütün dikkatimize rağmen bu virüsü kapmışım.En hafifinden en ağırına kadar çok değişik tablolar izlenebiliyor.Vücüdumda büyük bir bağışıklık fırtınası meydana geldi ve zatüre oluştu. Nefessiz kalma hissi hem çok rahatsız edici hem de çok endişe vericiydi. Kütahya olarak Türkiye’nin en alt yapısına sahip olan merkezimiz var. Bu kadar ağır yüke rağmen; KÜTAHYA  olarak biz bu süreci yönetiyoruz. Tabiri caizse direkten dönmek gibi  ben bunları yaşadım. Gevşemeyelim,çok ciddi önlemler alalım ve harfiyen uyalım.Şehir hastanemiz Kütahya’yı  sağlıkta bir üst lige taşıyacak olan bir alt yapıdır.  Bunca ağır yükü şu anda bu hastanemiz  kaldırıyor. Böyle bir vizyon ve böyle bir imkan. Hiçbir ayırıma tabi tutulmadan ne gerekiyorsa  en üst tedaviler gözü kapalı veriliyor ,hiçbir esirgeme yok.Bu dönemin gerçek kahramanları  sağlık çalışanlarıdır” başlıkları altında veciz  açıklamalarda bulunmuş. Bunları Kütahya Ekspres’te sevgili genç kardeşim Tuba DUMAN   gazete  sayfalarına taşımış. 
      Aman kimse hasta olmasın.  Hele hele  bir avuç değerimizi Allah korusun. Sevgili Kavuncu’ya Allah’tan sıhhat ve afiyet diliyorum. Yeni yılı hayırlı olsun. Ben Prof. Dr. Vural Kavuncu’nun iyi bir yere getirildiğini,iyi bir atamanın gerçekleştiğine inanıyorum. Kütahya’nın kendi çocuklarının ,hele hele Kütahya’da hizmet vermesi  taktirlerin üzerindedir. Ülkemiz sürekli beyin göçü veriyor. Ama isterim ki Kütahyalı Kütahya’da kalsın, Kütahya’ya hizmet versin. Birikimlerini Kütahya için harcasın .Kütahyalı beyinler göç etmesinler.
           KÜTAHYA’NIN GÜÇLÜ BELEDİYELERİNDEN
 TAVŞANLI  BELEDİYESİ  YENİ YIL JESTİ YAPTI  
       Güçlü ,borçsuz,güzel projelere imza atmış bir belediye her yerleşim birimindeki  insanlara hizmet götüren  belediyelere nasip olsun. Tavşanlı Belediyesi,Kütahya İli’ndeki belediyeler içinde  büyük projelere imza atan,borçsuz,bütçesi dengeli,açık vermeyen belki tek belediye Tavşanlı Belediyesidir. Bunu görüyoruz. Halep oradaysa arşın buradadır. 
        Tavşanlı’nın değerli evladı,belediye başkanı Mustafa Güler  güzel şeyler söylüyor. İnsanın içini ısıtıyor.Son verdiği mesaj da hepimizi sevindirdi.”Belediye tarifelerine zam yok” demiş. O da ülkemizin içinde yaşadığı zorlu süreçte karınca kararınca bir şeyler yapmak,bir ölçüde katkıda bulunmak istemiş olmalı ki bu açıklamayı yapmış. Tavşanlı Belediyesi başından beri Tavşanlılıların yanında durmayı bilen bir belediye. Bunu özellikle ilçe içindekiler değil,ilçe dışından Tavşanlı’ya gelenler fark ediyor. Tavşanlı Belediyesi kendi  inisiyatifi çerçevesinde  aldığı kararlarla  24 bin su abonesini de sevindirdi. Neden? Suya 2021 yılı için zam yapmayacağını açıkladı. Sadece katı atık  bedelinde   bir lira-iki  lira gibi  cüzi bir  fark gelecek.Atık  Su arıtma bedeli,devletin belirlediği  sınıran alınacak.  Belediye dükkanlarında oturan,ticaret yapan esnaftan yeni yılda yeni bir para talep edilmeyecek. Yani zam yapılmayacak,.Belediyenin bir ricası var, Bu  jesti tüm dükkan sahipleri de yapsın ki  herkes mutlu olsun. Göbel Kaplıcaları’ndaki 2020 yılı tarifeleri aynen korunuyor. Yayımlanan genelgeyle  havuzlar bir süre kapalı tutulacak. Lüks villaların havuzları  hizmete devam edecek. Aileler banyolarını   apartlarda  yapabilecekler. Hem de ücretsiz olarak. Dışarıdan gelen konuklar da randevu çerçevesinde  bundan yararlanabilecekler.  Tavşanlı Belediyesi’nde vatandaşın kamuya olan borçları da  yeniden yapılandırıldı. Bu çerçevede Tavşanlı Belediyesi’ne borcu olanlar 31 Aralık gününe kadar başvurusunu yaptı. 
        Ben Tavşanlı Belediyesi’nin yıllar öncesinde çalışanına maaşını,ücretini ödeyemediği için taşınmazlarını sattığını bilirim. Nereden nereye gelinmiş? Güçlü belediye olmak,bugünün ifadesiyle bütçesi milyonlarla ifade edilen belediyeleri görmek insanı mutlu ediyor. Tavşanlı’da hoparlör sistemi yokken sadece iki kişi o da tellaldı  halkı sokak sokak dolaşarak haberdar ederdi. Vay be! O günler de bugün tatlı bir anı olarak kaldı.
       Ben sevgili başkan Güler’in,başkan vekili ve yardımcılarının, belediye meclisi üyelerinin,çalışanlarının yeni yılını kutluyor,2021 yılının yeni vizyon projelerle taçlandırılmasını  diliyorum. 
 
                                                                                                                         
  TAVŞANLILI  GARP LİNYİTLERİ İŞLETMESİ  
MÜESSESESİ’NİN     HAKKINI  ÖDEYEMEZ  
     1940’lı yılların başından bugüne  ülkemizin sosyal,külürel ve ekonomik   kalkınmasında  karınca kararınca  hizmet veren ,TKİ’nin  Amiral Gemisi  Tavşanlı Garp Linyitleri İşletmesi Müessesesi(halen işletme stütüsünde)  Tavşanlı’nın Nil NEHRİ’dir. Nasıl ki Mısır için  söylenmiştir;” Eğer Nil olmasaydı Mısır olmazdı” gibi “ Eğer  Garp Linyitleri İşletmesi  Müessesesi(GLİ) olmasaydı Tavşanlı olmazdı” demek yanlış olmaz.
     GLİ Müessesesi maalesef yıllarca müessese  olarak lanse edilmişse de bugün “İşletme”olarak anılıyor.Şimdi sayın sorumlulara,yetkililere  sormak isterim; Ülkemizin dört bir yanında halen hizmet vermekte olan,yerin derinliklerindeki linyiti,kömürü,taşkömürünü  yerin derinliklerinden çıkararak ülke ekonomisine  kazandıran,kazandırmaya devam eden  TKİ’ye bağlı , müessese ve işletmelere  sürekli  kaliteli,deneyim kazanmış bilgi birikimi  olan  eleman takviyesi yapan  ki bunların bir bölümü genel müdür,daire başkanı,müfettiş olarak hizmet vermiştir, bir müessesenin hakkı ödenir mi? 
     GLİ Müessesesi, bugüne kadar yani 1940 yılından  itibaren  Nadir Hakkı Önen,Cemal Kıpçak, Cemal Rüştü Uysal, Nevzat Yerdel, Abdurrahman Aydın,Faik Gencer, Fahri Ergun,Hilmi Dokuzoğlu, İzzet Özerdem, Dursun Akar, Atıf Köktürk, Orhan Çakır, Cafer Metin, Cemal Kocabey,Kemal Penbe, Paşa Kaya, Recep Çetiner, Mustafa Çokuslu, Ercan İpek, Recep  Çelik(halen görevde) gibi  deneyimli,dürüst,vatansever,çalışkan  müdürler görmüştür. 
       GLİ ,  maden işçisinin hak ve hukukunu  savunan halen hizmetini sürdüren Türk Maden-İş Batı Anadolu  Tunçbilek Şubesi’yle   uygarce ilişkiler içinde olmuş ve olmayı sürdüren efsane bir  kuruluştur.GLİ,ülkemizde  donanımlı bir kuruluştur. İtfaiye örgütünden,kurtarma ekiplerine,futbol takımından,sosyal tesislerine ,deneyimli çalışanlarından   modern araç ve gereçlere,yeraltı ve yerüstü tesislerinden  yaptığı  çeşitli  hizmetler de göz önünde tutulursa   bir devdir. Yıllarca,Seyitömer, Tunçbilek ve Orhaneli başta olmak üzere muhtelif termik santrallara can suyu olmuştur.  Dekapaj alanlarını  yeniden doğaya kazandırma yolunda  çabaları yakinen bilinmektedir. Bugün itibariyle GLİ’nin  sorumluluk alanlarında  milyonlarca ton görünür ve görünmeyen linyit rezervi bulunmaktadır. GLİ,  yeri gelmiş, ilçe sınırları içindeki  köylerin çevre duvarlarını,çeşmelerini,yollarını, camilerini, okullarını, ağaçsız alanlarını ağaçlandırmada,mezarlıklarını ihyada, YSD’ne şube açarak hizmet desteği veren ,milli bayramlarda  okul öğrencilerine önce  ekmek arası helva,şeker,çikolata  dağıtan,devlet dairelerinin milli bayramlarda çelenklerini düzenleyen, maden işçisine Didim ve  Akçay ve diğer yerlerde dinlenme tesisleri açan, kurduğu bandoyla tüm etkinlikleri taçlandıran, Cumhuriyet Bayramı gecelerinde  düzenlenen Balolar ile sosyal alanda  üzerine düşeni yapan ,Tavşanlı’ya onlarca ses ve saz sanatçısının,tiyatro topluluklarının gelmesini  sağlayan, sosyal tesislerini cumhurbaşkanın dan,başbakana,bakandan milletvekillerine,daire başkanları ve genel müdürlere  açan, kutlamalara fire vermeden katılmış  örnek bir kuruluş olarak hep anılarda yaşayacaktır. GLİ, bugüne kadar binlerce insanı  iş sahibi yapmıştır. Tavşanlı Mezarlıkları’nda   yatanların büyük bölümü bu müessesenin mensuplarıdır. Gücüm olsa  bu efsane müesseseyi işletmeye dönüştürenlerin yakasına yapışır,hesap sorardım. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı  gündemine Garp Linyitleri İşletmesi Müessesesi’ni en kısa zamanda yeniden almalıdır.  GLİ’nin  tabelasındaki  “ İşletme”   “sözcüğünü  çıkarmalı,yerine  eskisi gibi “ müessese sözcüğünü yeniden  koymalıdır. Bu geç te olsa Tavşanlı Halkı’na  bir  ‘ iade-  i itibar’ olarak  yorumlanacaktır ve alkış alacaktır. 19 Mayıs 1940 tarihinde kurulan  Tavşanlı Garp Linyitleri İşletmesi Müessesesi  bunu hak etmektedir. 
        Bakın sadece bir futbol takımıyla Linyitspor’la  Türkiye ligleri’nin tozunu  atmıştır .Linyitspor’un gösterdiği başarıları nedeniyle , Gençlik ve Spor Bakanlığı Tavşanlı’yı Avrupa standartlarında  modern,gece maçları da oynanabilen bir statla taçlandırmıştır.
       Halen olmayan GLİ Müessesesi  Bandosu devlet büyüklerinin teveccühünü kazanmış,bu bando filmlere konu olmuş”Selamsız Bandosu” filmiyle  film literatürüne geçmiştir.GLİ Müessesesi sayesinde   Türk Milli Eğitimi’nin kazancı da tartışılamaz.Tavşanlı’da yıllar öncesinde bünyesinde görev yapan  işçilerini eğitmiş,kurslar açmış ve hatta okuma-yazma belgesi vermiştir.  Bu müessese TKİ Genel Müdürlüğü’nün  ayakta kalmasına ,cesur kararlar almasında etkili olmuş bir kuruluştur.  Tavşanlıda bugün sayıları 20 binin üzerindeki emekliden çoğu GLİ,emeklisidir. Tavşanlı’ya ilk  ATM  Cihazlarını gelmesinde bu müessesenin   katkısı vardır. Tavşanlı İş Bankası  bugün güçlüyse ,bunda ,  bu müessesenin  mensupları fedakar  maden işçilerinin  payı vardır.  Çünkü bu banka Tavşanlı’da bugün bile bir İş Bankası değil,bir İşçi Bankası olarak görülür.İş Bankası Tavşanlı’da özellikle maden işçilerinin  gösterdiği tevecühü onlara çeşitli alanlarda hizmet olarak sunmuştur ve sunmayı da sürdürmektedir.  
        GLİ Müessesesi Cumhuriyetimizin   tatlı meyvasıdır. Bu müessesenin  hamuru, linyiti bulan rahmetli Mehmet Tunçbilek’in mayası vardır. Bu müessesenin  başarılarında namuslu,fedakar,çalışkan,dürüst  çalışanlarının alınteri,el emeği,göz nuru vardır.  
         Kurban bayramlarında  THK’na katkı amacıyle toplanan kurban derilerini taşıyan araçların çoğunu  bu müesseseni araçları oluşturmuştur. Genel  ve Yerel seçimlerde  seçimlerin sağlıklı bir biçimde değerlendirilmesi için salonlarını İlçe Seçim kurulu emrine veren bu müessesedir. GLİ Müessesesi her zaman  Tavşanlı’nın atan yüreği olmuştur. Bu müessesenin dört bir yanında Atatürk vardır.Hizmet binalarının duvarlarında, Atatürk’ün veciz ifadeleri yer almaktadır. 
         Cumhuriyet Baloları’nı, Türk Maden İşçileri Batı Anadolu Şube Başkanlığı ile ortaklaşa   organizasyonlarla halkımıza  sunan da bu müessesedir. Ben bile bazen şaşıyorum, Tavşanlı’ya eğer Yıldız  Kenter Tiyatro Topluluğu, (Yıldız-Müşfik- Şükran Güngör),Metin Akpınar-Zeki Alasya ağırlıklı  topluluk,, Avni Dilligil Tiyatrosu, İsmail Dümbüllü ve Nejat Uygur gibi önemli sanatçılar Ersan ve Dadaşlar,Beyaz Kelebekler, Cem Karaca,Nuray Hafiftaş,Fikret Kızılok, Yıldız Ayhan, Sezen Aksu,Barış Manço, Gönül Yazar, Muazzez Abacı, Behiye Aksoy,,Bediha Akartürk,  Yıldız Tilbe, Serpil Örümcer, Berkant,Muazzez  Ersoy, Müzeyyen Senar,  Edip Akbayram, Hüner Coşkuner, Necdet Tokatlıoğlu,  Mustafa Sağyaşar, Zekai Tunca, Erol Büyükburç,Erol Evgin, Erkut Taşkın,Atila Atasoy, Sevm Tanürek, Safiye Soyman, Neşe Can, Coşkun SabahYaşar Özel, Mithat Körler,Sibel Can, Kutlu Payaslı, Hüner Coşkuner,  Yüksel Bozbay  Yıldırım Öğüt, Orhan Ayaz, Yıldırım Bekci, Hulusi Kentmen  ve arkadaşları gelmişse bunu GLİ Müessesesi’ne ve Türk Maden-İş Batı Anadolu Sendikası Şubesi’ne, borçluyuz.
          Tavşanlı rahmetli Emmi’nin sineması,rahmetli  Foto Şen,rahmetli İbrahim Gültekin,Yumurtacılar Ailesi, Sülyeli bir ailenin   açtığı sinema salonları sayesinde de  nice ses ve saz sanatçılarını alkışlamak fırsatı bulmuştur. 
          1940’lı yıllarda  5-6 bin nüfuslu Tavşanlı bugün 100 bin nüfuslu bir ilçedir. GLİ de   bugünlere gelmemizde eli öpülecek,sarılıp koklanacak, gerekirse sırtta taşınacak bir  kurumdur. Bugüne kadar bu müessesede görev yapmış ama aramızdan ebediyen ayrılanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Aramızda  olanlara da sağlık ve afiyet dileklerimi sunuyorum. 2021 yılı Tavşanlı’ya,GLİ Müessesesi’ne, Kütahya’ya ve dolayısıyle ülkemize,tüm insanlığa hayırlar getirsin. Allah bir daha bizlere ve gelecek kuşaklara 2020 yılı gibi bir yılı göstermesin.  
      KÜTAHYA  İL ÖZEL İDARESİ   TIKIR TIKIR ÇALIŞIYOR
    Özellikle,çok sevdiğim,taktir ettiğim,ama bugüne kadar bir bardak çayını içemediğim değerli İl Genel  Meclisi Başkanımız sayın MUSA Yılmaz’a İzmir’den,yaklaşık 5o  bin Kütahyalının yaşadığı  güzel ilimizden selam ve sevgilerimi gönderiyorum.Zannetmesinler ki;Kütahya’dan haberimiz olmuyor. Biz İzmir’deki Kütahyalılar Kütahya ile yatıp Kütahya ile uyanıyoruz.Sevgili hemşehrilerim bilmiyorum,2 Kasım 2020 tarihinde başlayan Kütahya İl Özel İdaresi ‘nin 2021 yılı bütçesi müzakerelerinden haberdar mıdır? Ben haberdarım. Bu bütçe rekor bir rakamla, 155 milyon TL  olarak hem de oy birliğiyle kabul edildi.Herhangi bir borçlanma da söz konusu değil. Çünkü,bütçe denk bir bütçe. Bu bütçede özellikle  Tarım  ve  Turizm  için  ayrılan miktar,  200 oranında  artırılmış . Bütçenin 72’si Merkez İdare Birim Müdürlüklerine, 25’i Milli Eğitim Müdürlüğü ve  on paydaş  çalışılan  il müdürlüklerine , 4’ü de  İlçe Özel İdare Müdürlüklerine  dağıtılacak.        Bütçenin 50’si  Yatırımlara ayrıldı. 6 milyon TL,İl Tarım Müdürlüğüne  tahsis edildi. Tamamı da hibe . Turizm için ayrılan  kaynak, 2.5 milyon TL’sı. ( Murat Dağı,Aizanoi ve  Kocayayla için büyük değer  taşıyor) bu rakam 8.5  mİlyon TL’ yi buluyor.Kaynak ayrılırken  5302 sayılı  Yasa göz ardı edilmedi. Bu arada gerekirse ek bütçe de söz konusu. Bu bütçenin gerçekleşmesinde  sayın Cumhurbaşkanımız,MHP destekli  AK Parti İktidarı,sayın Kütahya Milletvekilleri, ve sayın valimize de  teşekkür ediliyor. Bütçeye;  değişik perspektif  ve vizyon açısından,bütçe kaynaklarının dışarıdan  temininde   en büyük  katkıyı sayın Valinin verdiğini biliyoruz. Bütçede bazı tasarlananlar olduğu söyleniyor. Bunların açıklanması da zaman içinde olacak. İşin en güzeli, BÖYLE BİR  DÖNEMDE  PROGRAMLARDA  BİR GECİKMENİN OLMAMASI. İnsan kaynağı en iyi biçimde  değerlendirilyor. Ekiplerin izolasyona  alınmasına rağmen bu böyle. Sayın başkan iyi bir ekibe sahip olduklarını söylüyor. Bana göre de öyle. Makine parkları her geçen gün daha da güçleniyor. Sadece 2020 yılı içinde 3 adet  ağır iş makinesi alınmış. İki tane daha alınmasına karar alınmış bile. Makine parkındaki araçlar ve gereçler genç . Sorun yaratmıyor. Sayın başkan,ilçelerin sayın kaymakamlarının,özel idare müdürlerinin, meclis üyelerinin muhtarlarının  taleplerini sürekli aldıklarını söylüyor. Kütahya İl Özel İdaresi’nin iyi  bir konumda olduğunu söyleyebiliriz. Özel İdarede   birlik,beraberlik üst seviyede. 12 ilçenin  ihtiyaçları, yasanın özel idareye verdiği  yetki  ve sorumluluklar çerçevesinde ele alınıyor.İl Özel İdaresinin  başı,temsilcisi sayın vali. Kütahya İli’nde  temel sorunlar neredeyse çözülmüş durumda.  İl Özel İdaresi ,Kütahyalı köylü yurttaşların,hemşehrilerimizin  kendi hayatlarını idame ettirecek  gelir kaynaklarına kavuşmaları  için çaba harcıyor. Kütahya’nın temel problemlerinden birisi de Turizm Alt Yapısının güçlendirilmesi meselesi .Bunu İl Özel İdaresi iyi teşhis etmiş.Bir hizmet sektörü olarak  turizm potansiyeli ,bir destinasyon alanın oluşması  da önemseniyor. Bu alanlarda da sorumluluk üstleniliyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile iyi ilişkiler içinde kalınmış.    Sayın  Musa Yılmaz’a İzmir’de yaşayan Kütahyalılar adına teşekkür ediyorum. Bu benim görevim. Bu arda antı parantez bir istirhamım olacaktır.  Kütahya İl Özel İdaresi  Tavşanlı’ya da  biraz ağırlık verse diye  düşünüyorum. Örneğin, yıktırılacağı ifade edilen Tavşanlı’nın en muhkem,yapılarından Atatürk Lisesi eski binasının yıkımı gündemden çıkarılsın. Bu bina gerekirse İl Özel İdaresi’nin malı olsun. Eski Atatürk Lisesi  hizmet binası ile Cumhuriyet Lisesi hizmet binası arasında kalan geniş bahçeye İl Özel İdaresi  geleceğe yönelik bazı hizmetler getirebilir. Yer altı otoparkı,iş hanı v.b gibi hizmetleri üstlenebilir. Hem gelirini artırır hem de hizmet alanını. Bakın bugün Tavşanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Özel  İdaresinin yıllar önce öğrenci yurdu olarak inşa ettirdiği mütevazi binadan yararlanıyor. Türk Maden-iş  Batı  Anadolu Şubesi’nin Tunçbilekli Maden İşçilerinin  yararlanması amacıyle   inşa ettirdiği Tavşanlı Kaymakamlık Konutu yanındaki eski öğretmenevi binası da keza  bir süre önce Kütahya İl Özel İdaresi’nin envanterine girmişti.Burası bile ,bir amaç için değerlendiriliyor. Tavşanlı’da, Kütahya İl Özel İdaresi’nin dikkatini çekebilecek niceleri var. 
 
Etiketler: YENİ, YIL, JESTİ, ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
15 Mayıs 2021
AYNUR TEZCAN(KÖRHASAN) DA COVİD-19 KURBANI
09 Mayıs 2021
Nisan Ayından
26 Nisan 2021
BİR MÜHENDİSLİK HATASI
26 Nisan 2021
ALLAH RIZASI İÇİN AİLELER BİR SÜRELİĞİNE BİRBİRLERİNE GİDİP GELMEYİ BIRAKSINLAR
10 Nisan 2021
10 NİSAN POLİS GÜNÜ
10 Nisan 2021
8 NİSAN ROMANLAR GÜNÜ
10 Nisan 2021
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ SORUNU
04 Nisan 2021
İYİ Kİ DOĞMUŞSUN
04 Nisan 2021
TAVŞANLILI YER ALTI SU KAYNAKLARINI YETERİNCE KORUYABİLİYOR MU ?
27 Mart 2021
TAVŞANLI RESMİNİN MOZAİKLERİ
21 Mart 2021
TÜRK KIZILAY KÜTAHYA ŞUBESİ
21 Mart 2021
MART AYINDA TAVŞANLILI’YI YAKINDAN İLGİLENDİREN
14 Mart 2021
MART AYINDA TAVŞANLILI’YI YAKINDAN İLGİLENDİREN BAZI TARİHLER
14 Mart 2021
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN EFSANELERİ
14 Mart 2021
KÜTAHYA’NIN EN BÜYÜK İLÇESİ TAVŞANLI
07 Mart 2021
Musa Yılmaz
01 Mart 2021
MEHMET HARMANCIKLIOĞLU DA TEDİRGİN
01 Mart 2021
NECDET DEMİRAT’IN BİLDİKLERİ
01 Mart 2021
EMET İlçesi’nde
27 Şubat 2021
TAVŞANLILI KUTLAMAYI UNUTTUĞU BAZI ÖZEL GÜNLER
22 Şubat 2021
Sonrasında Bakan olmadı
21 Şubat 2021
NİCELERİ UNUTULDU
14 Şubat 2021
KÜTAHYA PROTOKOLÜ
13 Şubat 2021
KERAMİKA
07 Şubat 2021
KORANA VİRÜS SÜRECİNDE
24 Ocak 2021
Basın ve gazeteciler konuları
17 Ocak 2021
Ocak ayı ikinci haftası gazete yazılarım
10 Ocak 2021
Bu haftaki yazılarım
19 Aralık 2020
HER KONUDAN BİR PARAGRAF
19 Aralık 2020
GÜVEÇ’İN PRENSLERİNDEN SAİM AKKOÇ
17 Aralık 2020
GÖBEL KAPLICALARI’NDA YENİDEN SONDAJ
10 Aralık 2020
YEM BİTKİLER İ ÜRETİMİNDE İYİ BİR İVME
07 Aralık 2020
HALKIMIZIN GÖZÜNDEN KAÇANLAR
07 Aralık 2020
POLİS DOSTU BİR KAYMAKAM BEKİR SITKI HANLIOĞLU
27 Kasım 2020
İTFAİYE ÖRGÜTÜ
23 Kasım 2020
KASIM AYININ ARAMIZDAN ALIP GÖTÜRDÜĞÜ
22 Kasım 2020
P T T 180 YAŞINDA
22 Kasım 2020
D İ L E R A İ L E S İ
14 Kasım 2020
HEY GİDİ KOCA MÜDÜR SENDE Mİ ?
08 Kasım 2020
Mehmet Madan
08 Kasım 2020
BİLAL KIYAK
30 Ekim 2020
HALİS KAHRAMAN
25 Ekim 2020
FAHRİ GÖNÜLLÜ HAYVANSEVER
23 Ekim 2020
KERAMİKA DÜNYA MARKALARI İLE AYNI LİSTEDE
13 Ekim 2020
AHMET YÜCESOY İLÇEMİZE HOŞ GELDİNİZ
19 Eylül 2020
ZENGİNLİKTE TIPKI İKTİDARLARDA OLDUĞU GİBİ
19 Eylül 2020
SABAHATTİN ALTINTAŞ
06 Eylül 2020
LİNYİTSPOR’A GEREKEN İLGİYİ GÖSTERMELİDİR
27 Ağustos 2020
TEBDİLİ KIYAFET
21 Ağustos 2020
HELAL OLSUN
12 Ağustos 2020
Bülent Alpagut Gündemi
24 Temmuz 2020
ARTIK BAZI ALIŞKANLIKLARIMIZA BİR SON VERSEK Mİ
24 Temmuz 2020
BİRAZ GÜLMEYE NE DERSİNİZ
13 Temmuz 2020
OSMANLI’NIN DOĞDUĞU TOPRAKLAR BİZE EMANET
09 Temmuz 2020
İŞİ GÜCÜ OLANLARA İKİNCİ BİR ÜCRETLİ MAAŞ
22 Haziran 2020
RECEP PEKER BULVARI VARDI
31 Mayıs 2020
GÜNLÜCE KÖYÜ’NDEN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ
16 Mayıs 2020
O R U Ç VE K O R O N A V İ R Ü S
09 Mayıs 2020
BU HAFTAKİ BAŞ YAZILARIM
02 Mayıs 2020
HAMİT BÜLBÜL’ÜN ANISINA
27 Nisan 2020
TÜRKİYE HAZIR BETON BİRLİĞİ
19 Nisan 2020
Eski Atatürk Lisesini Kimse Yıkamaz
14 Nisan 2020
KORONAVİRÜS EN ÇOK BENİ
03 Nisan 2020
TAVŞANLI’DAKİ SİYASİYUN
03 Nisan 2020
KORONAVİRÜS SELAMI
29 Mart 2020
D E F İ N E V E T A V ŞA N L I
28 Mart 2020
Yangın söndürme teşkilatı
28 Mart 2020
Yatırım yapan kazanacak
20 Mart 2020
MART KAPIDAN BAKTIRIR
06 Mart 2020
CÜCE ŞUBATTA NELER OLMUŞ
01 Mart 2020
Kuruyemişçileri kimler bitme noktasına getirdi ?
01 Mart 2020
Uzun metrajlı filmden hayatta olmayan Tavşanlılı
24 Şubat 2020
İlginç teklifler
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
07 Aralık 2019
BOR
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
25 Ocak 2019
Muhtarlık
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
08 Temmuz 2017
VEFA
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
26 Nisan 2017
B A S I N
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
29 Ağustos 2016
S E B İ L
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
07 Nisan 2016
T A R H A N A
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
25 Mart 2016
P T T
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
21 Aralık 2014
CIZLAVET
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
23 Aralık 2013
SİTEM
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
02 Kasım 2012
Mobese
Haber Yazılımı